Agregat prądotwórczy.

Więcej
4 lata 6 miesiąc temu #20427 przez ar
Replied by ar on topic Agregat prądotwórczy.
Domyślam się. Po prostu źle kupiłeś. A ten Bosch był produkowany w Chinach, jak (prawie) WSZYSTKO. Bez względu na markę. I co w tym dziwnego?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 6 miesiąc temu - 4 lata 6 miesiąc temu #20428 przez Gekon
Replied by Gekon on topic Agregat prądotwórczy.
Fooky, zgadzam się z tym, co napisałeś. Nie twierdzę, że wszystko co chińskie, jest kiepskie. Dlatego przy wyborze sprzętu, który kupuję, nie patrzę na kraj pochodzenia, tylko na następujące czynniki:
1. Cena
2. Marka
3. Gwarancja
4. Opinie "niezależnych" użytkowników
5. Intuicja inżyniera/majsterkowicza.

a i tak można się naciąć :-)

Dla wyjaśnienia tylko dodam, że czasem może trochę myląco używam słowa "chińszczyzna". Wyjaśniam: jest ono u mnie tylko synonimem tandety, a nie oznacza, że co chińskie to kiepskie. Też jestem zdania, że od Chińczyków dostaniesz to, co zamówisz. Jak zamówisz parasole za 5 zł, bo w Polsce znajdziesz na nich klientów, którzy lubią gównianą taniochę to takie parasole dostaniesz i to twoja sprawa, a nie wina Chińczyka.

Tak się składa, że firma, w której pracuję importuje towary z Chin i znam ten temat, dlatego to, co piszę nie jest oparte na jakiejś tam fałszywej obiegowej opinii, tylko sprawdzone na własnej skórze.
Ostatnia4 lata 6 miesiąc temu edycja: Gekon od.

Więcej
4 lata 6 miesiąc temu #20822 przez Gekon
No, i mam agregat... Zupełnie przypadkiem okazało się, że znajomy ma układy w Hondzie i dzięki temu udało mi się kupić nowy agregat za połowę ceny. Cieszę się niemiłosiernie! Wybrałem model Honda EU20i:
- walizkowy,
- cichy,
- moc znamionowa 1600 W, moc chwilowa 2000 W,
- spalanie max. 0,85 l/godz. przy pełnym obciążeniu,
- tryb ekonomiczny pozwalający na znacznie zmniejszenie zużycia paliwa,
- wysoka jakość prądu (inwerter) pozwala zasilać praktycznie wszystko (elektronika, silniki itp.) bez ryzyka uszkodzenia,
- 5 lat gwarancji.

Agregat podłączyłem już do instalacji domowej i w tej chwili, w przypadku zaniku zasilania z elektrowni, mogę uruchomić agregat w ciągu 30 sekund i mieć zasilany praktycznie cały dom (oczywiście muszę uważać na obciążenie - chyba powymieniam wszystkie żarówki na LED-owe). Agregat zamknięty jest w kotłowni, co sprawia, że jest mniej słyszalny na zewnątrz - to mniejsze ryzyko, że w przypadku dłuższego braku prądu w okolicy, zwali mi się kupa sąsiadów z rozładowanymi telefonami, albo przedłużaczami "nie bądź, sąsiedzie, wiśnią i daj tylko na chwilę lodówkę podłączyć" :-)

Oczywiście przeprowadzałem już testy wydajności i okazuje się, że 2000 W to on może i przez kilka minut ciągnąć, a nawet po obciążeniu 2400-watowym czajnikiem nie przestał dostarczać prądu. Dopiero po kilkunastu sekundach zapaliła się lampka ostrzegawcza, ale nadal było zasilanie.

Agregat ma standardowo zbiornik paliwa o pojemności 3,6 l, ale podłączyłem do niego zewnętrzny, 12-litrowy zbiornik od łodzi motorowej i teraz agregat może pracować ok. 17 godzin z pełnym obciążeniem, bez konieczności dolewania paliwa. Oby starczyło przez noc, żeby nie trzeba było wstawać co 3 godziny i dolewać.

Zainteresowani tematem mogą zadawać pytania :-)

Więcej
4 lata 6 miesiąc temu #20826 przez ar
Przede wszystkim gratulacje, Gekon!

Mam trzy pytania:
1. Agregat stoi "tak sobie" czy zastosowałeś jakieś podkładki tłumiące? Na przykład gumowe klocki, korkowe podkładki, itp.
2. Jak rozwiązałeś problem odprowadzenia spalin?
3. A ciepło wydzielane przez silnik? Czy pomieszczenie nie przegrzewa się? A jeśli coś takiego zaobserwujesz, wymyśliłeś co zrobisz z jego nadmiarem?

Aha...
No i jaki to wydatek? Oczywiście chodzi o koszt przybliżony.

Więcej
4 lata 5 miesiąc temu #20827 przez Gekon
1. Agregat stoi "ot tak sobie" na swoich własnych gumowych nóżkach. Podczas pracy drży (czy drga?) ale nóżki amortyzują drgania i agregat nie przesuwa się.
2. Spaliny są odprowadzane metalowym przewodem do tego przeznaczonym, który zakłada się na wydech. Przewód wprowadzony jest do jednego z kilku przewodów kominowych i grawitacyjnie spaliny są "odsysane" do góry. Nie ma ryzyka, że wrócą do kotłowni. Sprawdzałem profesjonalnym czujnikiem CO pożyczonym ze straży pożarnej.
3. Ciepło wydzielane podczas pracy nie podnosi temperatury w kotłowni. Może dlatego, że jest ona cały czas grawitacyjnie wentylowana.

Wydatek: nowy kosztuje 5000 zł, a mi udało się nabyć go za 2500. Stwierdziłem, że okazja, więc nie szukałem już innych "chińczyków".
The following user(s) said Thank You: ar

Więcej
4 lata 5 miesiąc temu #20829 przez ar
Dzięki raz jeszcze! Jak ma dobry inwerter i taką moc, to na pewno wart tych pieniędzy.