maszyna do robienia puszek

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu - 2 lata 10 miesiąc temu #32465 przez Jaccu
Replied by Jaccu on topic maszyna do robienia puszek
Nie wiem skąd bierzesz swoje kalkulacje nie uwzględniając swojskiego wyrobu, uciechy z tego że sam zrobiłeś oraz to że można udostępnić maszynę lokalnemu preppersowi nawet wymieniając doświadczenia w wyrobie puszek. Puszka cięższa od słoika, a jak to zmierzyłeś? Puszka nie pobije się, łatwiejsza jest w transporcie, łatwiejsza w magazynowaniu,tzn. układaniu i sposobie ich szybkiego rozładunku lub załadunku. Nie trzeba mieć (aczkolwiek przydało by się) mieć lokalizację domu na działce, ale i w bloku w mieszkaniu da się i puszki zrobić, jak słoiki to i puszki. Co do wkładu: o ile ktoś ma rodzinę na wsi, znajomych itp. Wystarczy w miesiącu 2-3szt przerobić i starczy i tak każdego miesiąca. I nie jest to hobby tylko umiejętność naszych Ojców, dziadków którzy to robili każdego roku gromadząc zapasy na następny rok. Jeśli nie masz kunsztu kulinarnego do robienia przetworów lub czasu aby tym się zająć to nie spłycaj tematu na swoje potrzeby, bo niczym prostrzym sposobem pójść do Lidla, Biedronki etc. i zaopatrzyć się w odpowiednie słoiki, które mają w sobie pół tablicy Mendelejewa, póki co to ile ich masz w swoim podstawowym zapasie? Jak i zdążysz je kupić w chwili "W"? W swoich teoriach opierasz się na swoich marnych doświadczeniach, które jakoby chcesz przekazać innym a Ja tego nie "kupuje" bo zacznę na konserwach swojej roboty, a skończę na słoikach i to taka będzie moja kolejność, Ty oczywiście masz wybór kupując w sklepie na ostatnią chwilę.
Na pierwszy rzut okiem widać z daleka, że lata 70-80-te są tobie nieznane, wtedy wszyscy mieli jakieś działki ogrodowe, a mięso małodostępne w sklepach kupowało się po cichu u znajomego rolnika i swoimi umiejętnościami wędziło się, marynowało, gromadząc w ten sposób zapasy na niezbyt pewne ówcześnie czasy. Często gęsto kilka rodzin składało się na zakup świni, mleka, jajek, sera, śmietany itp. my Polacy mamy to we krwi, ci oczywiście którzy to przeżyli, doświadczyli i pamiętają, Ja akurat uczestniczyłem jako młody mężczyzna w tym procederze i potrafię teraz zadbać o zapasy choć na miesiąc i robię to sam ze znanych składników znanego pochodzenia, a to też jest nie byle jaka umiejętność, którą się pozyskuje latami. Trzeba wiedzieć od kogo, a jak od kogo to jakim sposobem on to hoduje i czy akurat w danej chwili to sprzeda, a jak tak to za ile!? W ostatniej chwili będziesz kupował w markecie bijąc się z innymi spóźnialskimi, którzy swoją próżnością lub łatwością w kupowaniu zapomnieli się o trudnościach w ciężkich czasach? Kiedyś ktoś słusznie wspomniał, że dziś większość Polaków zapomniało, że może być trudniej, że może zabraknąć marketów lub do ich dostępu i co wtedy, ręka w nocniku?
Ostatnia2 lata 10 miesiąc temu edycja: Jaccu od. Powód: złe myśli

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu - 2 lata 10 miesiąc temu #32469 przez Bart_
Replied by Bart_ on topic maszyna do robienia puszek
Puszka na zalety i wady, podobnie jak słoik.
Do stacjonarnego zapasu słoik bo tanio, daje możliwość inspekcji zasobów, nie wymaga maszynki do zamykania puszek.
W transporcie liofilizat bo lekki i trwały. Słoiki pozyskuje się za free (płaci się za nie w cenie przetworów, które i tak się kupuje).
Puszka ani najlżejsza bo przegrywa z liofilizatami ani najtańsza bo przegrywa ze słoikiem.
Puszka hmmm... to taki kompromis bo ani tania, ani lekka.
Tym niemniej puszki gotowe jako rezerwa są OK pod warunkiem, że nie trzeba tego nieść na plecach.
Ekwiwalent 300g mielonki (360g z puszką) to 100g beef jerkey + 50g smalcu (z opakowaniami to 160g).
Zjadasz tyle samo a dźwigasz mniej niż połowę.

Co do zdania:

Jaccu napisał: ...Puszka cięższa od słoika, a jak to zmierzyłeś?

to wskaż proszę poniższe w wypowiedzi @fooky bo nie znalazłem a czytałem całość.
Ostatnia2 lata 10 miesiąc temu edycja: Bart_ od.
The following user(s) said Thank You: fooky

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu #32471 przez Jaccu
"Hmmm... puszka ciężka, liofilizat lepszy (cenowo gorzej) ale znów ładować kasę w puszki, maszynki, trzymać to gdzieś (puste puszki miejsce zajmują) maszynka też i jeszcze się narobić...

Już gdzieś pisałem na temat puszek, kup słoik nowy z zakrętką (nie z odzysku) a puszkę i wówczas zobaczysz różnicę i nie twierdzę że puszka ma swoje tylko zalety ale ma ich więcej niż robienie przetworów w słoikach, bo tu trzeba utrzymać reżim pewnych zasad bo inaczej będzie kłopot. Swoje zdanie na ten temat udzieliłem, słoików w życiu się narobiłem sporo, widzę większy potencjał w puszkach...być może wkrótce zacznę je robić.

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu #32476 przez Bart_
Napisałeś coś, przypisałeś komuś autorstwo tych słów. Wskaże je w postach tej osoby albo zrezygnuj z taniej manipulacji słowem.
Zmiana tematu to nie odpowiedź na moją prośbę o wskazanie cytowanej frazy.

Tak ciężko przyznać się do błędu?

P.S. Po co kupować słoiki, skoro jest ich za free aż nadto? Podobnie z zakrętkami.

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu #32480 przez Jaccu

Bart_ napisał: Napisałeś coś, przypisałeś komuś autorstwo tych słów. Wskaże je w postach tej osoby albo zrezygnuj z taniej manipulacji słowem.
Zmiana tematu to nie odpowiedź na moją prośbę o wskazanie cytowanej frazy.

Tak ciężko przyznać się do błędu?

P.S. Po co kupować słoiki, skoro jest ich za free aż nadto? Podobnie z zakrętkami.

Nie bardzo teraz zrozumiałem w tym co napisałeś, chciałeś, to wskazałem ci słowa napisane przez fooky które wyraźnie wskazują, że w/g niego puszki są ciężkie co mnie zdziwiło. Niby do jakiego błędu mam się przyznawać?
Słoiki i zakrętki za free? A niby skąd takie zródełko masz?

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu #32483 przez Bart_
Ktoś napisał, że puszki są cięższe bo liofilizat lżejszy. Ty przekręciłeś to na "puszki są cięższe od słoików".
Nie widzisz różnicy w stopniowaniu słowa "ciężki"?

Słoiki i zakrętki za free w marketach spożywczych. Kupujesz produkt w słoiku. ta dam i masz słoik.