maszyna do robienia puszek

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu - 2 lata 10 miesiąc temu #32497 przez Jaccu
Replied by Jaccu on topic maszyna do robienia puszek
Jakoś fooky zmieniasz zdanie, przecież ja cały czas mam na myśli puszki, słoiki na czas długotrwały, a nie na wypad weekendowy, bo na taki weekend to Ja nie potrzebuję puszek i słoików z przetworami najwyższej jakości czyli robione sobie samemu! Jeśli wolisz wcinać w weekendy i nie tylko pół tablicy Mendelejewa to gratuluję wyboru. Co do liofilizatów to się nie znam, ale trąca również wspomnianą tablicą, pewnie przechowywanie musi też mieć swoje rygory. Cały czas piszę tu o zapasach na długi czas i na długie dni, a nie na weekend w dni letnie. Na taki weekend to kupię kiełbasę, chleb, jajka i też mi starczy, a jak złowię rybę to też będzie dobrze, jakoś mijamy się z tematem...

Sprzęt do zamykania puszek ma służyć do produkcji zapasu na kilka miesięcy i nie chodzi mi o zrobieniu tego w jedną noc. Proszę poszukać na youtube jak preppersi w PL z tym sobie radzą i jakie zapasy robią i gdzie!
fooky, to co ostatnio napisałeś jakoś kupy się nie trzyma, dolecisz, dojedziesz nim ci się zapasy skończą? No cóż powodzenia życzę tylko napisz jak to zrobisz teoretycznie bez bajania o świstakach co sreberka zawijają i akurat mają ciebie inaczej potraktować. Twój plecak będzie duży i mieścił będzie wszystko co uniesiesz jak przeżyjesz konfrontację życiową, czego oczywiście nie życzę. Bunkry omijaj, jak i chmury wszelakie, a woda ci się będzie lać kiedy tylko zechcesz...zdrowa oczywiście! Jak ci zabraknie już zapasów to oby McDonaldów i Marketów ci nie zbrakło po drodze...
Ostatnia2 lata 10 miesiąc temu edycja: Jaccu od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu - 2 lata 10 miesiąc temu #32498 przez Bart_
Replied by Bart_ on topic maszyna do robienia puszek
Chcesz kogoś cisnąć za niekonsekwencję lub niespójność wygłaszanych poglądów to bądź konsekwentny i spójny. Odniesiesz się do zarzutu z # 32469 ?
Czy może przyznanie się do błędu wykracza poza Twój pogląd o własnej nieomylności i byciu naj?

Anty offtop

Przelicz ile przetworów w słoikach z odzysku zrobisz za kwotę, jaką trzeba wydać na maszynkę do konserw i puszki do zaciskania.
Ile gotowców kupisz za ww kwotę?
Ile innych przetworów kupisz za ww?
Ostatnia2 lata 10 miesiąc temu edycja: Bart_ od.

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu - 2 lata 10 miesiąc temu #32499 przez Jaccu
Replied by Jaccu on topic maszyna do robienia puszek

Bart_ napisał: Chcesz kogoś cisnąć za niekonsekwencję lub niespójność wygłaszanych poglądów to bądź konsekwentny i spójny. Odniesiesz się do zarzutu z # 32469 ?
Czy może przyznanie się do błędu wykracza poza Twój pogląd o własnej nieomylności i byciu naj?

Anty offtop

Przelicz ile przetworów w słoikach z odzysku zrobisz za kwotę, jaką trzeba wydać na maszynkę do konserw i puszki do zaciskania.
Ile gotowców kupisz za ww kwotę?
Ile innych przetworów kupisz za ww?

Jako , że tu jestem dość od niedawna oraz moje spojrzenie na preppering świeże, moje przeliczenia są dość marne, musiałbym kupić urządzenie do zamykania puszek zrobić coś i poczekać kilka lat oraz ocenić moją pracę. Co nie znaczy, że stawiam na swoją nieomylność, bo jak wcześniej pisałem przetworów w słoikach dokonałem, tego też nie zliczałem, ale z różnymi efektami im więcej robiłem tym lepiej mi to wychodziło, cóż "trening czyni mistrzem" nie czyniłem żadnych puszek, ale widzę w tym potencjał. Niestety nie dam się namówić, przekonać na przetwory komercyjne naszpikowane chemią i na ich przechowywanie na kilka lat. Czy chcę być naj, nie wiem, raczej już nie ten wiek, ale jak czytam niektórych to trudno jest się zgadzać i chwalić. Niemniej każdy może robić swoje, tylko proszę nie wmawiać, że coś się nie opłaca, że coś jest bezsensowne, powoli zacznę chyba odbijać piłeczkę zdecydowanie w obronie pewnych swoich racji popartych jakimś tam doświadczeniem.

I może znów wrócę do słoików, nie ma ich za darmo, no chyba, że ktoś szuka ich po śmietnikach, co do cen nowych to proszę się przejść po sklepach i oczy się lekko otworzą i nie dam sobie wmówić że one są za darmo, a może innej matematyki się w szkole uczyłem?

Gotowce? Czyli to co masz w markecie do kupienia,może Mc Donald, KFC etc. czytałeś etykietę co tam się znajduje? Pewnie i tak do końca nie będzie podane prawdziwych składników, ile miesięcy, lat one dadzą radę się przechować? Proszę o najbliższych weekendach nie wspominać, bo taki przykład raczej w tym temacie nie przystoi a wręcz uwłacza! Jak mówimy o takim prepperingu w waszym wydaniu no to Ja jestem odmiennego zdania i obyśmy nie musieli tego na żywo konfrontować.
Ostatnia2 lata 10 miesiąc temu edycja: Jaccu od.

• fooky
  • fooky Avatar
  • Wylogowany
  • Komercyjny
  • Komercyjny
  • Lepiej iść samemu, niż z tłumem w złym kierunku.
Więcej
2 lata 10 miesiąc temu #32500 przez fooky
Replied by fooky on topic maszyna do robienia puszek

Jaccu napisał: Jakoś fooky zmieniasz zdanie

Niczego nie zmieniam, tylko po raz kolejny nie zadajesz sobie trudu zrozumienia tego co czytasz, bo nadal gadasz głupoty o problemie z pozyskaniem darmowych słoików, choć 2 osoby Ci o tym piszą.
...i wypadach weekendowych, gdy mowa o BOB'ie...

Do BOB'a nie wsadzisz kiełbasy bo ta czekając na "apokalipsę" w postaci much uleci Ci w międzyczasie z plecaka.

To Ty sam wcześniej pisałeś, że chodzisz na jakieś wypady weekendowe i bierzesz jakieś słoiki (?)...

Tu puszki rzeczywiście wygodniejsze, ale nie tak wygodne jak MRE, czy liofilizaty, które Ci tutaj polecamy,
Na takei wypady rzeczywiscie moze też być wspomniana przez Ciebie kiełbasa.

Temat jednak jest o puszkach i trzymajmy się tego.
Jeśli rzeczywiście chadzasz często i słoiki są dla Ciebie niewygodne (bo są na pewno), to konserwa jest lepsza (choć to nie najlepsze rozwiązanie - są lepsze).

Jeśli jednak upierasz się przy konserwach - spoko.
Ja bym w takim przypadku kupił i się nie bawił we własne.
Lub na weekend wziął poprostu płatki, mąkę itp...

Boisz się, że się będziesz świecił w ciemności po puszce mielonki - zrób samemu. Droga wolna.
Ja się tego nie obawiam (bo aż tyle tego nie jadam) i robić własnych nie będę.

Zapasy długotrwałe - w plecaku ich nie nosisz, więc znów mój wybór tu pada na słoiki + kilka puszek na w razie czego. Choć wolałbym tutaj MRE lub ich odpowiedniki robione samemu z liofilizatów.

Co do kalkulacji raz jeszcze to sobie rozpisz i porównaj koszty słoików (z odzysku) i puszek.
Nikt za Ciebie tego nie zrobi. To Ty znasz swoje warunki i potrzeby.

Dla mnie lepszym wyborem jest kupno kilku gotowych konserw, niż maszyny + puszki + miejsce + czas...
Poprostu uważam, że mi to jest niepotrzebne.

- W domu mogę mieć słoiki (bo taniej) i w raze "W" nie bedę musiał kupować nowych pustych puszek na potencjalnie nie działającym Allegro :) ostatnie dwie wojny światowe, czy konflikty w Iraku, bądź Bośni trwały latami...
*(no chyba, ze masz miejsce gdzie bez obaw w higienicznych warunkachj możesz przetrzymywać zapas pustych/pełnych puszek na kilka lat - ja takiego miejsca nie posiadam i nie chcę posiadać)

- Do plecaka wolę liofilizaty lub MRE.

Dla kilku konserw aby przetrwać kilka dni, nie muszę kupować maszyny.
Tu cytując klasyka, "Dla jednej kiełbaski nie muszę trzymać całego wieprza i pracować w chlewie."

W naszych wypowiedziach mówimy o tym kto co woli/uważa za słuszniejsze.
Wyboru dokonujesz jednak samemu, w oparciu o argumenty za i przeciw swoich rozmówców, dopasowując je do własnych realiów.

Po to jest forum - zdobywanie informacji.
Koniec.

Lepiej iść samemu, niż z tłumem w złym kierunku.

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu #32502 przez Piotr
Replied by Piotr on topic maszyna do robienia puszek
Jedna tylko uwaga, dość istotna vs puszka-słoik w słoiku widać co się dzieje w środku z zawartością...

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu - 2 lata 10 miesiąc temu #32503 przez Bart_
Replied by Bart_ on topic maszyna do robienia puszek
Do domowej spiżarni słoik ewentualnie puszka
W teren liofilizat ewentualnie puszka.

Puszka ewentualnie na 2 miejscu.

Zrobienie słoika jest wykonalne bez nakładów finansowych dla każdego. Do wykonania pierwszej puszki potrzeba sporych inwestycji.
Wbrew temu co twierdzisz słoiki pozyskuje się za free. To produkt uboczny stylu życia większości z nas.
Wbrew temu co twierdzisz, słoiki i zakrętki nadają się do wielokrotnego zastosowania. Co więcej po otwarciu można je ponownie zakręcić i odstawić do ponownego użycia (nie dostanie się do nich szkodnik w spiżarni, nie złapią zapachu w lodówce, nie rozleją się.

Obawiasz się konserwantów i chemii w jedzeniu z puszek? Teraz, w czasach prosperity zjadasz je w ilościach znikomych - sam decydujesz co i ile więc nie są zagrożeniem. Wystarczy tylko dbać o rotację zgodnie z upływem terminów.
W razie tak poważnego kryzysu, że konieczne będzie sięgnięcie po zapasy, zawartość benzoesanu sodu będzie Cię bawić w obliczu poważnych problemów jakie pojawią się znikąd.

EDYTA
Właśnie wróciłem ze sklepu sieciowego. Słoik 0,9 litra z sałatką 2,99 PLN. Kupuję sałatkę za 2,99 (czyli tanio) a słoik z zakrętką dostaję w cenie.
W mojej ocenie to jest słoik za free bo taniej takiej sałatki (w woreczku, na wagę itd...) nie da się kupić.
Ostatnia2 lata 10 miesiąc temu edycja: Bart_ od.