POMOC - HELP

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #28534 przez Ranger
Replied by Ranger on topic POMOC - HELP
A są w ogóle radia, które mają możliwość nadawania na częstotliwościach krótkofalarskich i cb?
I drugie pytanie, czy skaner można przerobić n=aby miał możliwość nadawania. Kiedyś widziałem coś takiego na allegro, ale nie chciało mi się w to wierzyć

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #28536 przez darvark
Replied by darvark on topic POMOC - HELP
Tak są takie radia. Ale nadal pozostaje temat dostrajania posiadanej anteny do częstotliwości na której pracujesz.
Nie, z tego co wiem skanera nie da się przerobić, nie posiadają one toru nadawczego - Perppers.sp6, Softnet skorygujcie moją wiedzę jeśli jestem w błędzie. Ale dodanie nadajnika, to dodanie całkiem osobnego urządzenia.

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #28541 przez Ranger
Replied by Ranger on topic POMOC - HELP
Hmm....a możesz/możecie podrzucić jakieś modele radyjek które działają i w pasmach CB i krótkofalarskich - mile widziane ręczniaki, ale stacjonarne ( samochodowe) też z chęcią zobaczę.
Teraz jeszcze jedno głupie pytanie odnośnie dostrajania anteny do częstotliwości pracy - czyli za każdym razem zmieniając częstotliwość, muszę dostroić antenę?
Sorki za pytania, ale dopiero po powrocie do kraju chcę wstąpić do klubu, a wiedzę chciałbym już powoli zdobywać ( może głównie wiedzę sprzętową, co jak z czym)

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #28542 przez darvark
Replied by darvark on topic POMOC - HELP
To już musisz sam poszukać, wiele zależy od zasobności portfela. Ewentualnie napisz do jakiegoś sklepu krótkofalarskiego i zapytaj się co mają w ofercie z takim zakresem pasm.

Co do strojenia, to zmieniając pasmo msisz dostroić antenę do pasma. Są anteny, które pokrywają prawie całe pasmo KF, ale i tak wymagane jest użycie skrzynek antenowych. Bez dostrojonej anteny spalisz nadajnik (temat był już poruszany).

Polecam stronę pzk.info.pl, to dobre miejsce aby rozpocząć przygodę, ale do klubu warto się wybrać, jeśli jest kilka klubów do wyboru, odwiedź każdy z nich, wówczas wybierzesz ten, który bardziej Ci pasuje. Niektóre kluby skupiają się bardziej na części towarzyskiej (wspólne rozmowy o radiu przy kawie), inne pracują w eterze.

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu - 4 lata 7 miesiąc temu #28556 przez Goofy
Replied by Goofy on topic POMOC - HELP

Ranger napisał: Hmm....a możesz/możecie podrzucić jakieś modele radyjek które działają i w pasmach CB i krótkofalarskich - mile widziane ręczniaki, ale stacjonarne ( samochodowe) też z chęcią zobaczę.
Teraz jeszcze jedno głupie pytanie odnośnie dostrajania anteny do częstotliwości pracy - czyli za każdym razem zmieniając częstotliwość, muszę dostroić antenę?
Sorki za pytania, ale dopiero po powrocie do kraju chcę wstąpić do klubu, a wiedzę chciałbym już powoli zdobywać ( może głównie wiedzę sprzętową, co jak z czym)

Jeżeli chodzi ci o pasmo CB i 2m nie ma takiego radia .
Pasmo CB 27 MHz ( Są radia KF które działają w zakresie 27 i 28 MHz )
Pasmo 2m 136-174 MHz
Jest możliwość kupić radio duobander 2m i 70cm. Czyli 136-174 i 430-446.

Siłą WILKA nie są kły,szybkość czy też zręczność
Siłą WILKA jest jedność Watahy
Ostatnia4 lata 7 miesiąc temu edycja: Goofy od.

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #28557 przez softnet
Replied by softnet on topic POMOC - HELP

darvark napisał: Tak są takie radia. Ale nadal pozostaje temat dostrajania posiadanej anteny do częstotliwości na której pracujesz.
Nie, z tego co wiem skanera nie da się przerobić, nie posiadają one toru nadawczego [...]. Ale dodanie nadajnika, to dodanie całkiem osobnego urządzenia.

Bardzo dobrze to ująłeś.