Radiostacja

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #32165 przez Jaccu
Replied by Jaccu on topic Radiostacja
W trące i Ja tu swoje trzy grosze.
Pozostając przy jednym paśmie stajemy się mocno ograniczeni. w czasie "W" pozostanie uruchomiona łączność analogowa na różnych pasmach. Osobiście mam możliwość korzystania ze wszystkich pasm amatorskich jak i nasłuchu innych. Nasłuch bo ten też jest ważny daje nam możliwość zorientowania się co się dzieje wokół nas, zarówno lokalnie jak i w kraju i na świecie przez jakiś czas pozostajemy w "ukryciu radiowym" dla mnie jest to istotne, ewentualnie dla mojej grupy bo ze zdobytych info wiemy co mamy robić, jak się zorganizować itp. Dyskusje jakim sprzętem będziemy to robić raczej nie mają tu sensu, bo w grę wchodzą koszty, lokalizacja oraz to czego oczekujemy po tym sprzęcie radiowym. Jedni wybiorą sprzęt lekki, ale o małej mocy, drudzy odwrotnie, sprawa anten też jest istotna, bo nie ma anteny na wszystkie pasma, a to już wymaga budowy różnych anten, posiadania skrzynki antenowej i innych dodatkowych urządzeń co sprawia, ze sam sprzęt łączności zajmie nam sporo miejsca. Osobiście zabrałbym wszystko co się da kosztem innych gdyż wiem co to jest mieć możliwość nasłuchu lub nawiązania kontaktu z ratownikami czy też innymi grupami. Jakość sprzętu i jego pochodzenie nie powinno stanowić źródła dyskusji bo efektywność i działanie ma tu pierwszorzędne znaczenie. Każdy z Nas, który zajmuje się łącznością wie że każdy sprzęt nada się do naszych celów, aby był sprawny i miał dopasowaną antenę. w razie "W" może być naszym "oknem" na świat i przez jakiś czas utrzymywać kontakt z innymi grupami, nieść pomoc innym lub oczekiwać na nią.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.