Radiostacja

Więcej
5 lata 5 miesiąc temu #23073 przez Bogi
Replied by Bogi on topic Radiostacja
Nie jestem krótkofalowcem, ale prześledziłem cały temat i tak się zastanawiam czy dobrym rozwiązaniem nie było by zwykłe radio CB z anteną stacjonarną. Antena na dachu domu lub na bloku lub wysokim drzewie. Nie ma żadnych wywołań, sprzęt łatwo przenieść. Do komunikatów naszych można użyć poprostu ustalonego kody. Teraz dużo ludzi ma CB i w razie W na początku można się dużo dowiedzieć, a w dalszej perspektywie czasu i tak będą używać tylko Ci, co zapewnią sobie zasilanie. Żadnych licencji, antenę można sobie zrobić składaną/chowaną, niskie koszty. A przy dobrej antenie zasięg też można odpowiedni uzyskać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 5 miesiąc temu #23089 przez dublet
Replied by dublet on topic Radiostacja
Racja w 100%,gdyż CB radio w sytuacjach powodzi 97r bardzo dobrze się sprawiło,więc w czasie "W" najprawdopodobniej też będzie skuteczne.Na małych dystansach w mieście i terenie wystarczą PMR-ki,których używa ATO jak i partyzanci z Noworosji..

Więcej
5 lata 5 miesiąc temu #23090 przez Prepers.sp6
Replied by Prepers.sp6 on topic Radiostacja
Jak poprzednio proponowałem 4 kanał CB ( preperski ) 27.00 Mhz - zawsze można wstroić się radiostacją amatorską - w sytuacjach awaryjnych jak i na paśmie PMR - kanał nr 4 !

Pozdrawiam Mirek

Więcej
5 lata 5 miesiąc temu #23124 przez Bogi
Replied by Bogi on topic Radiostacja
Ja bym poparł kanał 4. Jakby każdy wiedział, że na tym kanale można wywołać naszych to w razie "W" było by łatwiej. Co na to władze tego zakątka?? :huh:

Więcej
5 lata 5 miesiąc temu - 5 lata 5 miesiąc temu #23127 przez Soho
Replied by Soho on topic Radiostacja

Bogi napisał: Ja bym poparł kanał 4. Jakby każdy wiedział, że na tym kanale można wywołać naszych to w razie "W" było by łatwiej. Co na to władze tego zakątka?? :huh:

Kanał 4 jest ok.
Pytanie tylko ilu z nas korzysta z takiej łączności? ale faktem jest, że chociaż przenośkę CB warto mieć.

„Wewnątrz organizacji tylko trzy zjawiska występują naturalnie: spory, chaos i nieefektywność – cała reszta wymaga przywództwa”
Ostatnia5 lata 5 miesiąc temu edycja: Soho od.

Więcej
5 lata 5 miesiąc temu #23129 przez darvark
Replied by darvark on topic Radiostacja

Soho napisał: Pytanie tylko ilu z nas korzysta z takiej łączności? ale faktem jest, że chociaż przenośkę CB warto mieć.

To wszystko zależy od podejścia do tematu, jeśli ktoś uważa, że najlepiej będzie przetrwać i przygotować się w pojedynkę to wiadomo, że łączność z innymi będzie na dalszym planie. Jeśli jest grupa, to już zapewnienie łączności jest jednym z priorytetów. Ale śledząc różne strony/fora/blogi poświęcone survivalowi i dla preppersów, to wszyscy prędzej czy później inwestują w łączność.