Spis częstotliwości radiowych

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #18110 przez bio5
Bardzo dobra pozycja, bo sam mam kilka takich i porobione na nich różne urządzenia.
W tym poza SDRem pasywny radar lotniczy. Jest jednak mniej mobilne niż radio i do tego ograniczone pojemnością baterii w laptopie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #18112 przez Krzysztof Pień

bio5 napisał: I planujesz nadawać na częstotliwości lotnictwa wojskowego? Gratuluję pomysłu.

Nikt nie pisał o nadawaniu w paśmie 1,25m. Proponuję emocje trzymać na wodzy...

Poza Europą jest to pasmo amatorskie:
sq9jdo.com.pl/Niezbednik/Bandplan/a12a.html

A pasmo lotnictwa wojskowego jest wyżej: 225.000,0 - 300.000,0 MHz

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #18113 przez waldek
Są aplikacje SDR pod tableta :)

Z tabletem ma ogromne możliwości nieporównywalne z radiem, dlatego polecam. Każdy kto spróbuje użyć ten soft z tunerem będzie wniebowzięty. Możliwości są nieporównywalne, imponujące. Do tego jeszcze jest sporo softu.

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #18114 przez Krzysztof Pień

waldek napisał: Mam pytanie, czy radyjko to jest przystosowane do pracy na tym paśmie, czy ma filtry wy nadajnika i odbiornika na to pasmo. Czy może jest to tylko przeprogramowanie syntezy co by oznaczało działam jak chciałam :)
Ma ktoś takie radyjko przeprogramowane ? Będę wdzięczny za pomoc.
Ps. Ze schematu wynika że nie jest ono przystosowane do pasma 220Mhz, ale proszę o więcej informacji.

Sądzę, że to tylko przestrojenie syntezy i w paśmie 1,25m to radyjko będzie działać gorzej. Ale nie mam doświadczeń, ot ciekawostka. Wiadomo, jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego...
Najlepsze są radyjka jednopasmowe. Ze swojego radia morskiego 156MHz/25 W nawiązuję łączność na 50 mil, a stacje brzegowe słyszę z ponad 100 mil. Kwestia dobrej anteny, kabla RG213 i SWR na poziomie 1,5.

UV-5R ma służyć do czego innego. To radyjko do "grab bag", kiedy musimy się szybko ewakuować i mieć możliwość nawiązania łączności bliskiego zasięgu w celu wezwania pomocy albo udzielenia komuś pomocy. Do radyjka powinna być wydrukowana mała książeczka z najważniejszymi częstotliwościami.

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #18117 przez bio5

Krzysztof Pień napisał: Nikt nie pisał o nadawaniu w paśmie 1,25m. Proponuję emocje trzymać na wodzy...

Poza Europą jest to pasmo amatorskie:
sq9jdo.com.pl/Niezbednik/Bandplan/a12a.html

A pasmo lotnictwa wojskowego jest wyżej: 225.000,0 - 300.000,0 MHz

Zapytałem tylko. Emocje są na miejscu. Poza Europą masz rację... jest to pasmo amatorskie. Ale wnioskuję, że Legionowo leży jednak w Europie.
Mam na tę częstotliwość sprzęt i nie zaobserwowałem tam nigdy żadnej aktywności, stąd zastanowiło mnie zwyczajnie po co komuś urządzenie pracujące na tym paśmie.
Poza tym napisałeś o TRXie więc stąd wniosek, że chcesz tam nadawać. Odbiór ma tam każdy ciut lepszej klasy skaner.

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #18122 przez waldek
Sprawdziłem schemat, to radio nie posiada filtru na to pasmo. Można albo uszkodzić końcówkę mocy albo w najlepszym przypadku będzie miało tragiczne parametry. Sztuka dla sztuki ...