Najlepsza dostępna alternatywa?

Więcej
4 lata 4 miesiąc temu - 4 lata 4 miesiąc temu #16141 przez dax
No to zapodaj jakiś namiar na twoją okolicę to zawsze będzie szansa na szybsze spotkanie. Nawet jak bede przejazdem.
EDIT sprawdziłem ze jesteś z Kolbuszowej - nie bywasz w Nowej Dębie?
Ostatnia4 lata 4 miesiąc temu edycja: dax od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 4 miesiąc temu #16143 przez Borsuk
Oczywiście - bywam tam, jak będziesz przejazdem to daj znać na PW.

Więcej
1 rok 5 miesiąc temu #35712 przez Ojciec
Mam od prawie roku colta 1873. Jako prawdziwy ojciec, przemyślałem sprawę i jak miałem do wyboru mieć broń od zaraz, czy narzekać i jej nigdy nie mieć, wybrałem to pierwsze. Ale do rzeczy - to, że rozdzielnego ładowania to nic, to, że dużo czyszczenia to nic.
Jest szkopuł posiadania takiego typu broni mianowicie ciężar.
Jak dołożyłem do plecaka ucieczkowego Colta i kule i proch i smar i praskę plus i dwa oleje do czyszczenia to zrozumiałem, że ... czegoś nie przemyślałem do końca.
Nie nie żałuję, i nie zamienię go na żaden inny. Jednak preppersi przy zakupie tego typu broni pamiętajcie o tym jego ciężkim aspekcie
Pozdrawiam wszystkich Ojciec.

"Kto łagodny jest dla swego wroga, jest okrutny dla siebie samego"
-(Leung, 1996)

Więcej
1 rok 5 miesiąc temu - 1 rok 5 miesiąc temu #35738 przez Arcyszczur
Niestety ponad dwójkę trzeba poświęcić. Kupujesz replikę UBERTI CATTLEMAN THUNDERER kal .44 3,5'', wywalasz pobojczyk, dokupujesz trzy bębny, ładujesz wszystko. Kupujesz lub szyjesz ukrytą kaburę (wpiszcie w google "concealled carry weapon bag"). I tyle. Broń waży minimalnie poniżej kilograma. Komplety: praska, 200 kul kalibru .457, 0,5kg dobrego prochu, 250 wzmocnionych kapiszonów, pudełko smaru, Braunol, szmatka i wycior do probówek - chowasz w sobie tylko znanych miejscach potencjalnej ewakuacji. I nie nosisz tego wszystkiego.

"Nigdy nie postępuj wbrew prawom przyrody i staraj się je jak najlepiej zrozumieć."

Arcy
Ostatnia1 rok 5 miesiąc temu edycja: Arcyszczur od. Powód: Bład rzeczowy w kalibrze kul
The following user(s) said Thank You: Pietrow

Więcej
1 rok 5 miesiąc temu #35739 przez Sombra
Panowie super!Powiedzcie tylko co z pozwoleniem bo nie widzę w dyskusji tej kwestii.Owszem stare wiadomości są ale czy prawo się nie zmieniło w tej sprawie?Bo z tego co wie potrzeba być zapisanym jako kolekcjoner w jakiejś organizacji .

Trzeba umieć żyć zgodnie z naturą.

Więcej
1 rok 5 miesiąc temu - 1 rok 5 miesiąc temu #35740 przez Arcyszczur
Nie nie zmieniło się. I to już od kilkunastu lat możesz sobie kupić broñ będącą oryginałem lub repliką broni czarnoprochowej rozdzielnego ładowania pierwszy raz wyprodukowanej przed rokiem 1875.
Idziesz po datach patentów. Są zwykle wybite na broni.
Możesz kupić, posiadać i używać nawet armatę. Choć nie zawsze wiedzą o tym sądy, biegli, a zwłaszcza policja. Był jakiś czas temu proces o armatę CP. Okazało się, że "biegły" przegapił trzy nowelizacje ustawy o broni i amunicji. A sąd jak zwykle - nie ma wiedzy bo nie musi. Po trzech latach procesu facet wygrał i z armaty dalej strzela pod Grunwaldem.
Czego bez zezwolenia nie wolno Ci mieć albo robić:
- czarnego prochu jeśli nie masz broni CP
- broni na amunicję scaloną
- broni posiadającej istotne przeróbki względem oryginału (wbrew pozorom "istotne" są dobrze udokumentowane w prawie - poszukasz, znajdziesz)
- broni opartej o oryginał nowszy niż z 1875
- strzelać z niej w lesie za domem (Paka - za kłusowwnictwo albo stwarzanie zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi. Od strzelania masz strzelnicę)
- nosić nabitą w transporcie publicznym lub na imprezach masowych (ale nosić nabitą poza pewnymi wyjątkami możesz)
- wywieźć jej za granicę bez EKBP
- dać jej do ręki nieletnim bez bezpośredniego nadzoru albo nie upilnować jej (kluczyków od samochodu też musisz pilnować!)

Broni CP nie musisz kupić w sklepie, nie musisz rejestrować. Oficjalnie aby kupić proch czarny musisz mieć EKBP (czyli zarejestrować broń). Ale proch możesz legalnie dostać od kolegi na strzelnicy... Tego prawo nie zakazuje.

Osobiście mam EKBP, bo nie mogłem początkowo zdobyć inaczej prochu. Ale teraz nie miałbym już z tym problemu.

Aha, pamiętajcie, że przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu w Polsce są przestępstwami skutkowymi: odpowiadasz za rezultat. Jak kogoś ubijesz przez własną głupotę, brak wiedzy czy doświadczenia idziesz siedzieć na 5 lat. Nie chodzi mi o obronę konieczną. Tylko o wypadki. Jak coś robicie, róbcie porządnie. Idźcie na kurs, poczytajcie, pochodźcie na strzelnicę uczyć się od innych... Po co potem pluć sobie w brodę całe życie? Poza tym bez tej wiedzy nie dacie sobie rady z bronią CP. Nie obroni Was.

"Nigdy nie postępuj wbrew prawom przyrody i staraj się je jak najlepiej zrozumieć."

Arcy
Ostatnia1 rok 5 miesiąc temu edycja: Arcyszczur od.