Narzędzia do domu

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #8316 przez URAL
Replied by URAL on topic Narzędzia do domu
pożyczanie jest najgorsze szczególnie jak coś się popsuje... a co do "pilarzy" jestem za Panem od STIHLa :woohoo: widziałem co to potrafi we i pod wodą.

jeszcze wtrącę o siekierach kupiłem ostatnio na targu "siekierkę do łupania" nie żaden rarytas bardzo duża z klinem, mocny długi trzonek jak fiskarsa :) w działaniu, za 30 PLN więc nie cena a jakość jest ważna.

"Człowiek przyparty do muru, broniący swoich bliskich, jest po stokroć bardziej niebezpieczny od najemnego żołnierza..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• kraver
  • Autor
  • Gość
  • Gość
5 lata 1 miesiąc temu #8317 przez kraver
Replied by kraver on topic Narzędzia do domu
Dokładnie, często jest tak, że płaci się za nazwę a nie za jakość. Poza tym wiele firm wbija się klinem w rynek, pchając świetne rzeczy w dumpingowych cenach, żeby "złapać" dużą rzeszę klientów. Dwa lata temu, miałem okazję kupić wkrętarkę za 200 zł firmy Wurth. Sprzęt ma jedną wadę - jest ciężki ale jakość wykonania niesamowita. Zero części plastikowych, świetne baterie potężna moc (18 V) - dzisiaj taka sama kosztuje już grubo ponad tysiąc złotych. Fakt, to była promocja, kupowałem materiały budowlane w dużej ilości i mogłem dostać tanio wkrętarkę ale i tak różnica cenowa jest niesamowita. Inny przykład, dokupowałem części do firmowych Husqvarn u renomowanego przedstawiciela - pojedyncza sprężynka - cena 100 zł. Skląłem świat na czym stoi, a znajomy sprzedawca mi tłumaczy : "Trzeba było kupić McCullocha - to też produkt Husqvarny a adekwatna część kosztuje 20 zł". Oczywiście nie dało się podmienić sprężynek - miały inne wymiary. Także, wszystko ma swoje "zady i walety". Jestem zdania, że jeśli używa się sprzętu sporadycznie to nie ma co inwestować w profesjonalne narzędzia - są za drogie i po prostu się nie zwrócą, a jest sporo rzeczy z tak zwanej średniej półki, które wystarczą. Z drugiej strony, tanie "chińczyki" też odpadają, będą po prostu za słabe. Tylko znowu powstaje problem - który sprzęt to chińska masówa a który to niezła rzecz wbijająca się na rynek. Pozostają albo fora internetowe albo (dużo lepszy) ogarnięty sprzedawca, który nie lubi przyjmować reklamacji i umie doradzić co kupić.

Więcej
5 lata 4 tygodni temu #8325 przez URAL
Mam na to prosty sposób - jak i gdzie kupić
podejrzewam że we wszystkich większych miastach w Polsce tak jak to jest w mojej rodzinnej Łodzi są bazary na których na kocykach "tuptusie" sprzedają swoje skarby. Te rzeczy, które oni tam po 2 lub 5 zł oddają to rzeczywiście skarby. Tak mają też chińczyki ale to omijamy (świeci się, waży o połowę mniej niż to stare nie kupuj)
- kombinerki produkcja "wczesny PRL" stare zardzewiałe ... ale mocne 5 zł
to samo z wiertarką ręczną, ktoś ostatnio pisał że fajna sprawa dla PREPPERSA, tak fajna i tania bo dałem 15 zł dosłownie nowa a stara (PRL)
wiertła które wiercą a nie się wyginają, no wymieniać można bez końca...
można tam naprawdę skompletować fajne zestawy za grosze

"Człowiek przyparty do muru, broniący swoich bliskich, jest po stokroć bardziej niebezpieczny od najemnego żołnierza..."

Więcej
5 lata 4 tygodni temu #8326 przez URAL
co do sprzętu uważam że jak kupisz coś porządnego to masz to do puki nie zgubisz...
jeśli jesteś tylko majsterkowiczem to chińczyk Cie i tak nie uratuje... kupuj dobre rzeczy bo kupujesz sobie,
jeśli masz robotę którą będziesz robił pierwszy i ostatni raz w swoim życiu nie kupuj chińczyka idź do wypożyczalni i wypożycz taniej a robota zrobiona.

The following user(s) said Thank You: waldek

Więcej
5 lata 4 tygodni temu #8328 przez waldek
Replied by waldek on topic Narzędzia do domu
Zgadzam się z URAL całkowicie, nawet bym zaryzykował stwierdzenie że narzędzia z czasów PRL są trwalsze, mój Tato miał takie narzędzia i do dzisiaj jak ktoś wie jak je konserwować działają bez zarzutów. Są jeszcze robione do ciężkiej pracy a nie tylko na wygląd.

• fooky
  • fooky Avatar
  • Wylogowany
  • Komercyjny
  • Komercyjny
  • Lepiej iść samemu, niż z tłumem w złym kierunku.
Więcej
5 lata 4 tygodni temu - 5 lata 4 tygodni temu #8330 przez fooky
Replied by fooky on topic Narzędzia do domu
Pół żartem, pół serio:

Kiedyś robiło się wiertarki do wiercenia w betonie, którymi można było przewiercić pręty (mieliły je, bądź miały siłę udaru taką, że je odsuwało na bok) i kołek rozporowy można było wsadzić.
Ale taka kosztowała pół wypłaty...

Teraz się robi wiertarki do karton-gipsu za 30 zł. ;)

Lepiej iść samemu, niż z tłumem w złym kierunku.
Ostatnia5 lata 4 tygodni temu edycja: fooky od.