WEWNĘTRZNA HIGIENA CIAŁA cz 1

  • Nomad
  • Autor
  • Gość
  • Gość
5 lata 8 miesiąc temu #13338 przez Nomad
WEWNĘTRZNA HIGIENA CIAŁA cz 1 was created by Nomad
prof Tomabak

wewnętrzna higiena ciała cz 1… być zdrowymi.
WEWNĘTRZNA HIGIENA CIAŁA
O higienie zewnętrznej każdy wie z dzieciństwa, natomiast o higienie wewnętrznej wiemy niewiele, podczas gdy stan naszych wewnętrznych organów określa nie tylko nasz wygląd zewnętrzny, ale ma decydujące znaczenie, jeśli chodzi o stan naszego zdrowia.
Informację, którą zamieszczam poniżej już czytaliście w pierwszej części mojej książ¬ki. Celowo zamieszczam jej skrót jeszcze raz, ponieważ zrozumienie jej treści pomoże Wam do końca życia utrzymać organizm w czystości.
Mało kto wie, że u dorosłej osoby w jelicie grubym znajduje się od 8 do 15 kg kamieni kałowych, które człowiek nosi przez całe życie.
Przeważnie po 40 roku życia jelito grube jest tak zapełnione kamieniami, że wypiera ze swoich miejsc inne organy, utrudniając pracę wątrobie, nerkom i płucom. To jest właśnie istotna przyczyna większości chorób. Spróbujmy wyjaśnić, na czym to polega.
Jelito grube jest dla nas jak doniczka dla roślin, a strawiony pokarm gra rolę dobrze nawiezionej gleby. Człowiek – to drzewo. Ścianki jelita grubego są pokryte korzonkami, które podobnie jak korzenie rośliny, wsysają do krwi pożyteczne substancje. Każda grupa korzon¬ków odżywia odpowiedni organ. Zbyteczne pozostałości są wydalane. To jest zrozumiale. A co dzieje się z niestrawioną bryłką?
Podczas następnego posiłku dokleja się do niej jeszcze jedna, potem następna... Niestrawiony pokarm przylepia się do ścianek jelita grubego. Człowiek nosi ich aż po kilka 154
kilogramów. A co się dzieje z tymi produktami, „przechowywanymi” przez wiele lat w tempe¬raturze powyżej 36°C, nietrudno sobie wyobrazić.
Funkcjonujący nadal pod warstwą „brudów” układ wchłaniający jelita grubego do¬starcza do ciała toksyny, substancje rakotwórcze, produkty gnicia. To się rozumie samo przez się, że z tych substancji nie zbuduje się nowych komórek. Rozchodzą się one z krwią po całym organizmie, stopniowo osiadając na ściankach naczyń krwionośnych, w stawach.
Stale rosnące zasoby kamieni kałowych zmieniają się w zwały. Ogromny, nieruchomy worek z odpadami wypiera z właściwego miejsca organy wewnętrzne, uciska przeponę – główny mięsień oddechowy, znacznie zmniejszając objętość płuc. Wypierana jest ze swego miejsca wątroba, podpierane są nerki, zmniejsza się ruchliwość jelita cienkiego, u mężczyzn zaciskany jest układ moczowo-płciowy.
Szczególnie cierpi dolna część odbytu: przeciążone żyły uwypuklają się, tworząc krwa¬we guzy. Niezliczone są objawy i uszkodzenia organów, nieprzewidywalna jest diagnostyka chorób powstałych z powodu stale zanieczyszczonego jelita grubego. Ale szczytem wszystkie¬go jest niedrożność w ostatnim stadium raka, kiedy zatyka się wąski kanał i człowiek skazany jest na śmierć z powodu zatrucia organizmu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.