Pozyskiwanie antybiotyków - prawie darmowe

Więcej
3 lata 5 miesiąc temu - 3 lata 5 miesiąc temu #14813 przez Chemik
Witam.
jakieś 2 lata temu nabyłem uprawnień HDK - Honorowy Dawca Krwi - dzięki nawet pierwszemu stopniowi zyskuje się prawo do darmowych lub symbolicznych opłat ( 1 ł ) za leki.

krwiodawcy.org/odznaki-zasluzony-honorowy-dawca-krwi

Oddanie krwi to nie jest jakiś wyczyn tak więc polecam każdemu zdrowemu - oddawanie krwi regularne przyspiesza metabolizm i trochę pozwala schudnąć ale to moje spostrzeżenia na przełomie kilku lat.
Po za tym innym ratujemy życie jedynie co to nie wyrażajmy zgody na wysyłanie za granice do obróbki gdyż my wysyłamy / sprzedajemy całość za powiedzmy 100 zł/450 ml a kupujemy za 150 zł/400 ml po przetworzeniu itp...

Po za lekami są inne ulgi. Lekarz pierwszej pomocy ma obowiązek wpisać w kartę to, że jest się HDK i nie musi ale zalecane jest branie leków z prawa HDK - jeśli macie zaprzyjaźnionego lekarza to można powiedzmy co 2 tygodnie chodzić aby przepisał antybiotyk w ramach HDK i w ten sposób pozyskujemy drogie czasami leki

Wykaz leków refundowanych wraz z tym ile płaci się normalnie i po uldze.
leki-refundowane.com/

Pozdrawiam
Marcin

"Błogosławiony Pan - Opoka moja,
On moje ręce zaprawia do walki,
moje palce do wojny."

SMS "RYŚ" - Chemik
Ostatnia3 lata 5 miesiąc temu edycja: Chemik od.
The following user(s) said Thank You: softnet

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• kraver
  • Gość
  • Gość
3 lata 5 miesiąc temu #14815 przez kraver
Replied by kraver on topic Pozyskiwanie antybiotyków - prawie darmowe
W zeszłym roku próbowałem zostać:
- honorowym dawcą krwi
- dawcą szpiku

W oby przypadkach mi odmówiono - bo mam astmę. Oczywiście rozumiem kwestie związane z zagrożeniami ale za każdym razem zrobiono to dość obcesowo i nietaktownie. Także jeśli ktoś ma chorobę przewlekłą - darujcie sobie próby. Cała reszta powinna oddawać krew.

Więcej
3 lata 3 miesiąc temu - 3 lata 3 miesiąc temu #18799 przez Czubi
Rozwiązując ten test można szybko sprawdzić, czy można zostać dawcą szpiku (przy oddawaniu krwi jest prawie taki sam "test")
Ostatnia3 lata 3 miesiąc temu edycja: Czubi od.

Więcej
3 lata 3 miesiąc temu #18800 przez Wolha
Test jest dopiero pierwszą barierą. Potem pobierają krew i wychodzi, że tego troszeczkę za mało, tu za dużo... dwa razy próbowałam i dwa razy poległam. :dry:

-Panie doktorze! Czy to przejdzie??
-Tak. Na żonę i dzieci.

• kraver
  • Gość
  • Gość
3 lata 3 miesiąc temu #18819 przez kraver
Replied by kraver on topic Pozyskiwanie antybiotyków - prawie darmowe
Pokażcie mi lekarza, który wypisze regularnie co dwa tygodnie receptę na antybiotyki :) PIerwsza kontrola go wyłapie i pójdzie człowiek w pasiaki. Skończyły sięczasy wypisywania bezbolesnego :) teraz to powazna sprawa obarczona sporymi konsekwencjami

Więcej
3 lata 3 miesiąc temu #19542 przez keltan
To zależy też od rodzaju astmy ja już oddaję regularnie 6 lat.Za każdym razem informuję o astmie mówię w jakich sytuacjach mnie łapie, że na co dzień nie korzystam z leków i nie ma żadnego problemu z oddawaniem.