Dom dla Preppersa

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #12038 przez Soho
Dom dla Preppersa was created by Soho
nowy artykuł na stronie - budujemy dom Preppersa
autor: kraver (kraver, dobra robota :))

http://preppersi.pl/dom-dla-preppersow/

„Wewnątrz organizacji tylko trzy zjawiska występują naturalnie: spory, chaos i nieefektywność – cała reszta wymaga przywództwa”
The following user(s) said Thank You: Nagual

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #12039 przez dublet
Replied by dublet on topic Dom dla Preppersa
Piękny projekt,ale czy można go kupić?

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #12040 przez oloksander
Replied by oloksander on topic Dom dla Preppersa
świetny tylko za duży i drogi,bardziej by mnie interesowało coś takiego tylko część mieszkalna max 100 mkw

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #12042 przez dublet
Replied by dublet on topic Dom dla Preppersa
Piękna powierzchnia,ale koszty utrzymania kosmiczne...

• kraver
  • Gość
  • Gość
4 lata 7 miesiąc temu #12046 przez kraver
Replied by kraver on topic Dom dla Preppersa
Projekt jest autorstwa mojego i mojego kolegi, owszem można go kupić. Projekt wykonawczy i w pełni modularny. Zmniejszenie budynku jest trywialnie proste i jak najbardziej możliwe.

Koszty utrzymania nie są wysokie - przy zastosowaniu wybranych przeze mnie materiałów dom ma status domu energooszczędnego (można doprowadzić do pasywności). Dodanie ogniw dodatkowo zmniejszy koszty użytkowania. Za jakiś czas wrzucę kolejny projekt - tym razem domu w pełni samowystarczalnego energetycznie o powierzchni użytkowej około 140 m2 (bez piwnicy). Wcześniej na stronę wrzucę autorski projekt taniego systemu kontenerowo modularnego, który można wykorzystać jako schron/skład/piwnicę/ziemiankę ale też z modyfikacjami jako mały domek letniskowy. Myśle że uda mi się do końca września to ogarnąć.

• bigdady69
  • Gość
  • Gość
4 lata 6 miesiąc temu #12430 przez bigdady69
Replied by bigdady69 on topic Dom dla Preppersa
witam ogolnie ja jestem zwolennikiem budowania schronu przy domu tylko mam pytanko odnoscie wlasnie jak głeboko najlepiej wykopac taki schron jaka warstwa ziemi najlepiej chroni i co z opadem radioaktywnym jaki rodzaj filtra bo wiem ze sa różne ,jak najlepiej pozyskac energie jak odprowadzac nieczystosci ciekłe niech ktos madry cos napisze