Budowanie Małych Domów

• kraver
  • Autor
  • Gość
  • Gość
4 lata 7 miesiąc temu #11881 przez kraver
Replied by kraver on topic Budowanie Małych Domów
Jak będzie potrzeba - pisać dzwonić bez krępacji. Pomogę.

Redar, strawbalami się zajmowałem do innych rzeczy z gliny nie doszedłem, na szczęście, bo za dużo by tego było. Mam klienta, który z gliną lekką eksperymentował, postaram się wolnej chwili dowiedzieć jak mu poszło.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #12041 przez dublet
Replied by dublet on topic Budowanie Małych Domów
A co sądzisz na temat tych domów?
domyhybrydowe.pl/

• kraver
  • Autor
  • Gość
  • Gość
4 lata 7 miesiąc temu #12047 przez kraver
Nie wiem, musiałbym się wgłębić w temat ale wstępnie wyglądają obiecująco. Ważne jakie technologie mają być użyte i w jaki sposób.

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #12048 przez oloksander
Replied by oloksander on topic Budowanie Małych Domów
Planuję zakupić coś takiego i wykonać pod domkiem piwnicę służącą również za schron allegro.pl/domek-drewniany-domek-letnisk...zny-i5637111610.html może w 100tyś by się zamknęło.

• kraver
  • Autor
  • Gość
  • Gość
4 lata 7 miesiąc temu #12053 przez kraver
Zainteresuj się dwoma rzeczami:
1. Jak grube są ściany (norma na uzyskanie odpowiedniego współczynnika ciepła w Polsce to ok.35-40 cm w zależności od ocieplenia zastosowanego).
2. Jakiego ocieplenia użyto - najprawdopodobniej będzie to wełna, jeśli sztywna, twarda, na ściany to ok. Ale jeśli wrzucili tam zwykłą wełnę z rolki to jest to bubel i nie kupuj.
3. Koszt piwnicy zależy od tego jak, z czego i na jakim gruncie ja budujesz. Sprawdź czy działka nie jest podmokła (to podroży), absolutnie nie wylewaj betonów (łatwo ale drogo), muruj z bloczka betonowego i przezbrajaj drutem np. 8 mm. Wazne tez z czego będzie strop - te ciężkie i mocne podrażają.

Więcej
4 lata 4 miesiąc temu - 4 lata 4 miesiąc temu #16265 przez Mirek76
Replied by Mirek76 on topic Budowanie Małych Domów

kraver napisał: Jestem w stanie Ci zaprojektować, wycenić a nawet zbudować i to tak, żeby było i dobrze i w miarę tanio. Pisz, dzwoń a najlepiej przyjedź jakbyś sie zdecydował.

Generalnie, oczywiście, każdy z forum, gdyby chciał coś budować/projektować niech daje cynk. Chętnie pomogę.

Im prostszy dom - tym niższa cena. Dla jednej osoby można naprawdę zbudować za grosze wygodną chatę. Zabawa się zaczyna jak ktoś chce mieć salony po 100 m2, oranżerie, otwarte antresole itp. bzdety.

Witam. Zainteresował mnie ten wątek, gdyż mam problem...

Mam działkę o szerokości 10m, a długą w chu...chu...(działka jako rekreacyjna po starym gospodarstwie rolnym)
Co prawda stoi na niej chatka drewniana, prawdopodobnie z początku lat pięćdziesiątych. Dotychczas wykorzystywana jest jako domek letniskowy przez dwa miesiące wakacyjne , lecz zaczyna podupadać i osiadać, gdyż przez dłuższy czas nieco przeciekała...ale do rzeczy...
Wraz z szanowną małżonką zamierzamy się tam przeprowadzić na stałe i powstaje problem tej natury, czy lepić coś z tego co już stoi, czy budować coś nowego? Przewałkowałem już wiele w tym temacie i raczej dochodzę do wniosku, że nie ma co się bawić w odrestaurowywanie, gdyż może to pochłonąć więcej funduszy, niż postawić chatę od nowa? Powstaje kolejny problem...szerokość działki... Nigdzie nie ma projektów na tak wąską działkę...

I tu zwracam się z prośbą do Ciebie Kraver, o doradzenie mi coś w tym temacie, bo już zgłupiałem, a żona powoli się zniechęca do przeprowadzki...

Stolica mnie zaczyna męczyć na stare lata,w której mieszkam od urodzenia, a na tamtejszej wiosce, z dala o miejskiego zgiełku, zaczynają się moje korzenie, na której chciałbym dożyć sędziwego wieku i cieszyć się wolnością i świeżym powietrzem jak najdłużej.

Będę wdzięczny za każde dobre słowo i otuchę....

Jako, że to mój pierwszy post, pozdrawiam wszystkich z ekipy i każdego z osobna... Mirek z Wawki
Ostatnia4 lata 4 miesiąc temu edycja: Mirek76 od.