Blok mieszkalny jak schronienie

Więcej
5 lata 9 miesiąc temu #3764 przez dax
Replied by dax on topic Blok mieszkalny jak schronienie

kraver napisał: Czyli budynek dobry i z dużym potencjałem. W razei czego bunkry zawsze można odkopać.

Trochę ciężko będzie na 3 ze znanych mi wyjść są parkingi i chodnik. :angry:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 8 miesiąc temu #4091 przez Chrosos
Poruszacie bardzo ważny i szeroki temat "schronienia" czy "shelter'a" jak kto woli. Żeby odpowiedzieć, czy budynek się nadaje czy też nie trzeba zadać kilka dodatkowych pytań:

1. Przed czym się bronimy ?
Przykładowo stary bunkier jest dobry "na Zombii" ale w przypadku ataku chemicznego staje się Waszym grobem. Środki chemiczne są cięższe od powietrza i wypełnieją zagłębienia. Podobnie ma się sprawa podczas powodzi.

2. Jakimi zasobami dysponujemy ?
Teoretyczny bunkier z pkt 1. możemy zaopatrzyć w generatory prądu, filtracje powietrza, śluzy i inne bajery. Jest na wzniesieniu i nie zaleje nas. Mamy spore zapasy. Czy to wystarczy ? Niekoniecznie ...

3. Jaką grupę reprezentujemy ?
Mamy bunkier z pkt. 2 ale jesteśmy sami z rodziną. Mamy dzieci, kobiety i starców a do obrony jest niewiele osób. Każdy w okolicy wie, że zrobiliśmy tam sobie schronienie. Zapewniam Was, że przyjdą łobuzy/trutnie i zabiorą wszystko. Nie ważne jak się zabunkrujecie. Jest 1000 sposobów na to aby Was z takigo bunkra wykurzyć.

4. Jak daleko jest ten super bunkier od naszego miejsca zamieszkania ?
Trzeba mieć świadomość, że w przypadku kataklizmu lub działań wojennych armia postawi posterunki/blokady, zarządzi częściową lub całkowita mobilizację, zacznie przejmować i zabezpieczać zasoby a robiących "focha" może zwyczajnie odstrzelić. Jest spora szansa, że nie dotrzemy do naszego schronienia.

Czy to znaczy, że nie warto robić shelter'a ? Warto. Nawet trzeba. Planowo, z głową. Jest to spory temat do opisania. Jeżeli jesteście zainteresowani to poruszę go w osobnym wątku.

Najczęściej działam sam. Jestem samowystarczalny.

Więcej
5 lata 8 miesiąc temu #4096 przez Cornes

Chrosos napisał: Czy to znaczy, że nie warto robić shelter'a ? Warto. Nawet trzeba. Planowo, z głową. Jest to spory temat do opisania. Jeżeli jesteście zainteresowani to poruszę go w osobnym wątku.

Nie pytaj się, tylko "poruszaj" :)

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."