Schron pod wylaną betonową podłogą szopy ?? Uda si

Więcej
3 lata 1 tydzień temu #31801 przez korek123
Witam chciał bym zrobić schron pod szopą która ma wylaną podłogę betonem. jak bym wykopał tam "dołek" to bym zrobił jakieś podpory aby ta podłoga się nie zawaliła. Jak myślicie przejdzie to ??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 1 tydzień temu #31803 przez bigdady69
Ja planuje coś takiego ,jednak to raczej nie przejdzie ,przynajmniej u mnie nie przejdzie , bo mam tylko wylany beton bez zbrojenia ,muszę zbić ten beton ,wykopać dołek tyle ile mi trzeba ,zrobić szalunek , zbrojenie do niego i zalać na nowo posadzkę która będzie jednocześnie sufitem...

Panie Boże chroń mnie przed manipulantami i przed ludźmi którzy nie maja własnego rozumu...
"Kto po moją głowę przychodzi, ten i swoją przynosi..."

Więcej
3 lata 1 tydzień temu #31805 przez kamilchudy
To zależy w jakim stanie jest ten beton. Tak jak napisał Bigdaddy, może się okazać że trzeba będzie robić od nowa podłogo-strop.
Pomyśl również o wodzie, która może się zbierać w Twoim schronie przesączając przez ściany/grunt/poziom wód.

Uwzględnij też kwestię "konspiracji", czyli żeby Twoje prace nie rzucały się w oczy :)

Spodziewaj się najlepszego. Szykuj się na najgorsze. :)

Więcej
3 lata 1 tydzień temu #31807 przez Bart_

korek123 napisał: Witam chciał bym zrobić schron pod szopą która ma wylaną podłogę betonem. jak bym wykopał tam "dołek" to bym zrobił jakieś podpory aby ta podłoga się nie zawaliła. Jak myślicie przejdzie to ??

O ile ktoś wylewając podłogę liczył ją i wykonał na takie obciążenia jakim podlega strop.
Realnie? No way.
Zabierasz się do tematu od d..y strony.
Wygląda to na budowanie domu od dachu zaczynając.
Zacznij od fundamentów i ścian.

Więcej
3 lata 1 tydzień temu #31825 przez Prepers.sp6
Jestem przekonany że taki strop wytrzyma, chyba że to jest w mieście i będzie musiał wytrzyma pobliskie bombardowanie, ale jeżeli to ma służyć jako zabezpieczenie przed promieniowaniem , lub jako skrytka na pewno będzie dobry. Zrobisz w tej dziurze ścianki z bloczków siporeksowych o gr 8 cm i pod strop dasz belki drewniane 10 x 10 cm co 1 m. Pamiętaj o wentylowaniu tego pomieszczenia i awaryjnym oświetleniu.

Pozdrawiam Mirek

Więcej
3 lata 1 tydzień temu #31828 przez Bart_
Siporex pod ziemię gdzie wilgoć? To już lepiej podpory z OSB. Siporeks 8cm zupełnie nie nadaje się na ściany nośne. To się z trudem nadaje na ścianki działowe. Pod ziemię jedynie pełny bloczek betonowy "emka" lub monolit żelbetowy.
Co do wylewki betonowej to zbroi się tylko przeciwko pęknięciom. czyli siatka z drutu 2-4mm.
Strop ma wytrzymać inne i znacznie większe obciążenia w związku z czym zbrojenie jest inne.

Takie rozwiązanie daje niemal pewną katastrofę budowlaną a schron zamieni się w grób.