Połączenie ukrytych pomieszczeń

Więcej
3 lata 3 miesiąc temu #27000 przez Ice
Witajcie jestem na etapie przebudowy domu, chce połączyć dwa pomieszczenia przejściem pionowym, mam problem z doborem odpowiedniego wymiaru w sensie szerokosci jeszcze musi mi sie tam zmiescic jakas drabina czy cos w tym stylu, wysykosc to 2,5m czy metr na metr bedzie dobrym wymiarem by sprawnie sie poruszac w gore i dol ?

Ice pozdrawia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 3 miesiąc temu #27001 przez Mroova
Moje składane schody na strych mają ok 120×80 i da się spokój nie wejść i zejść taki wymiar jest ok

Więcej
3 lata 3 miesiąc temu #27005 przez PAKO
Witam . Jaki charakter mają mieć te dwa pomieszczenia czy jest drugi dostęp do pokoi?
Jako mieszkalne dwupoziomowe czy ewakuacyjne ?
Jest spora różnica ? Pozdrawiam Pako. :)

Więcej
3 lata 3 miesiąc temu #27006 przez Ice
Witaj, tak do obu pokoi sa wejscia od srodka budynku, z jedenego jest wyjscie ewakuacyjne, generalnie te pomieszczenie w dolnej czesci to spozarnia i cos wiecej a te wyzej to mala sypialnia.

Ice pozdrawiam

Więcej
3 lata 3 miesiąc temu #27007 przez PAKO
Moim zdaniem to tylko korytarz ewakuacyjny góra/dół za pomocą drabinki .
Typu rękaw całkowicie schowamy w szafach z ubraniami wieszanymi , by szybko rozsunąć .
Wejścia do przejścia schowane za drugimi drzwiami wewnętrznymi , dobrze by było mieć zamek ukryty dla intruza.
Wiadomo że taki schowek nie uratuje przed ; ogniem ,wybuchem czy zniszczeniu konstrukcji.
Ale tak to spoko zadziała . Napastnik cię nie zauważy tylko szafy gzie pogrzebie w ubraniach.
Warto tam schować duży gaz obronny i awaryjny telefon oraz małe suche przekąski w razie dłuższego siedzenia na drabince . To tylko moje pomysły i nic nie narzucam .
Pozdrawiam Pako. :) :) :)

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu #27498 przez Ice
Dzieki za odpowiedz, bardzie mi chodzi o wymiar jaki powinno miec przejscie laczace dwa pomieszczenia z obu z nich jest wyjscie awaryjne, czy 90/90 wystarczy by szybko sie poruszac gora dol?

Ice pozdrawia