Twój dom twoją tarcza

Więcej
4 lata 2 tygodni temu #20679 przez Dydas
Replied by Dydas on topic Twój dom twoją tarcza
Niestety tu nie ma co poradzić, tu trzeba odradzać kupno mieszkania. Ja od kilku lat śledzę temat schronów i bunkrów, po prostu nikt nie robi takich przedsięwzięć w mieszkaniach w bloku. Jeśli ktoś poważnie myśli o bezpieczeństwie swoim i rodziny to musi się dorobić domu, który można dopiero próbować adoptować (najlepiej na etapie projektu) do czegoś co nazwiemy tarczą-twierdzą. Ja tak zrobiłem. Teraz mieszkamy z rodziną w bloku, ale już niedługo zaczynam budowę. Zleciłem architektowi projekt domu ze schronem w piwnicy, a raczej z ukrytym wejściem z piwnicy do schronu i to dla mnie jedyne sensowne rozwiązanie. Będzie ukryte wejście do przedsionka, gdzie dopiero będą właściwe drzwi skarbcowe do schronu. Schron będzie miał wyjście ewakuacyjne, osobną wentylację, ujęcie wody gruntowej, oczywiście wzmocnione ściany i strop. Oprócz tego będę trzymał tam w sejfie kasę, ważne dokumenty i pamiątki rodzinne. Tam się schowam z rodziną, jeśli nie uda nam się w porę uciec lub jeśli zamkną granice i nie będzie i tak dokąd zwiać...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• bigdady69
  • Gość
  • Gość
4 lata 2 tygodni temu #20682 przez bigdady69
Replied by bigdady69 on topic Twój dom twoją tarcza
Ja mam taki dylemat jak kolega ,bo chce sprzedac swój dom i przenieść się do mieszkania ,tylko ja mam w planach kupienie działki poza miastem i właśnie na tej działce zrobienie sobie schronu z zapasami i to właśnie bym radził ,mieszkanie swoją drogą , ale zakupienie jakiejś działeczki rekreacyjnej poza miastem i tam zrobienie sobie schronienia....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.