Wentylacja w bunkrze

• bigdady69
  • Gość
  • Gość
4 lata 2 tygodni temu #20540 przez bigdady69
Replied by bigdady69 on topic Wentylacja w bunkrze
dzięks fooky jak zwykle amunicja szybko podana ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 2 tygodni temu #20563 przez INEX
Replied by INEX on topic Wentylacja w bunkrze
Dom to nie schron ale dostałem o testów taki system filtracji od kolegi który jest specjalistą w zakresie filtracji, wentylacji i rekuperacji. Produkuje i instaluje a teraz dorzucił "to" do swojego repertuaru :

Filtr zrobiony pod systemy rekuperatorów domowych zaczęło się od mojego czyli wydajność 300m3/h :
Czas kontaktu 0,12s wyliczony jest dla 300 m3/h
Mniejszy przepływ = większy czas kontaktu, mniejszy spadek ciśnienia (filtr stawia mniejszy opór), dłuższa żywotność, dokładniejsza filtracja. Dodatkowo oprócz zapachu nie powinno być w domu również pyłków roślin (tzw alergenów) i innego syfu.

Pomysł zrodził się gdy opowiedziałem mu że na osiedlach domków jednorodzinnych czasami jak zassie do czerpni powietrze z komina sąsiada to maskra jakaś :) Montuje się to za rekuperatorem więc oczyszczanie powietrza już się odbyło na filtrach włókninowych rekuperatora. Moim zdaniem po zastosowaniu filtracji mechnicznej na wejściu i pompy powietrza pomiędzy pomiędzy oczyszczeniem mechanicznym, a tym pochłaniaczem rozwiązanie sprawdzi się jaki filtr w bunkrze.
Właśnie to montuję i za niedługo dam znać jak się sprawdza.

Załącznik DSC_1583.jpg nie został znaleziony

Załącznik DSC_1588.jpg nie został znaleziony

Załącznik DSC_1590.jpg nie został znaleziony

Załącznik DSC_1593.jpg nie został znaleziony

Załącznik DSC_1595.jpg nie został znaleziony

• bigdady69
  • Gość
  • Gość
4 lata 2 tygodni temu #20576 przez bigdady69
fajne ,można mu dokładać poszczególne rodzaje filtrów

Więcej
4 lata 2 tygodni temu #20589 przez INEX
Nie bardzo bo to całość pracuje tylko jako pochłaniacz z węglem jako sorbentem zanieczyszczeń.
Aby działało skutecznie w kwestii ilości pompowanego powietrza to wszystkie bloki muszą być takie same a powietrze "rozgałęzia się" i przeciska się przez 3 naraz aby stworzyć jak największą powierzchnie filtrującą - chodziło o rozmiary pochłaniacza. Jak wrzucę fotki po zamontowaniu to będzie wszystko jasne :)

• bigdady69
  • Gość
  • Gość
4 lata 2 tygodni temu #20590 przez bigdady69
ja wiem o co chodzi :) ,tylko mi chodzi o to że za miast tych trzech można tam wsadzić filtry różnego rodzaju ,np takie które wyłapią nam cząsteczki radioaktywne itp...

Więcej
4 lata 2 tygodni temu #20593 przez INEX
Ale po co? Takie radioaktywne pyły to łapie nawet włóknina, wystarczy zwykły filtr np kieszeniowy aby była duża powierzchnia osadcza który musi być przed aparatura tloczaca a nie za nią. Inaczej wpuscilbys brudny syf do rekuoerstora czy pompy powietrza