Kontener morski

• bigdady69
  • Gość
  • Gość
3 lata 8 miesiąc temu #20878 przez bigdady69
Replied by bigdady69 on topic Kontener morski
jak już wkopywać kontener to dobrze by było przy nim zrobić studzienkę melioracyjną

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 8 miesiąc temu #28305 przez Ranger
Replied by Ranger on topic Kontener morski
Oj chłopy, chłopy...piszeta, a nie wieta ło czym ( piszecie , a nie wiecie o czym).
Kontenery morskie sa fajne, ale sie nie nadają absolutnie. Nie wychodzą wcale drogo, ale grożą katastrofą budowlaną. Chyba, ze odpowiednio wszystko przygotujemy, lecz wtedy nie jest już tak tanio

Po pierwsze i najważniejsze, odpowiedzieć sobie na pytanie przed czym ów schronienie ma nas chronić.
Jakoś w Ameryce ludzie kupują od profesjonalnie zajmujących się tym tematem firm i żyja, mają gwarancję pewnej konstrukcji, ale tam preppering to nie zabawa. Chcielibyście coś na wzór amerykański, ale żeby nie udać pieniędzy, a jak to mówią są trzy rodzaje wykonania: tanio i szybko - nie będzie dobrze, dobrze i tanio - nie będzie szybko, dobrze i szybko - nie będzie tanio.
Inna rzecz, jeśli od czegoś ma zależeć życie moje i mojej rodziny, to nie można tego zrobić półśrodkami i po kosztach.

Akurat moja firma się zajmuję między innymi tymi tematami, stawiamy w Szwecji kilka projektów schronień. Nie jest tanio, ale jest dobrze i z pisemną gwarancją.
Po krótce, trzeba min 20000 ( dwadzieścia) aby myśleć o czymś z prawdziwego zdarzenia. Wszystko zależy od wielkości i przeznaczenia.

Jeśli ktoś zainteresowany dalej rozwijaniem tematu, proszę pisać jak duży schron, przed czym ma chronić, co ma posiadać. Przeliczę wam wstępnie ile to może kosztować, ewentualnie podpowiem co i jak zrobić, albo nawet wykonamy go dla was.

Więcej
2 lata 8 miesiąc temu #28308 przez bigdady69
Replied by bigdady69 on topic Kontener morski
Już jest taki temat ,to jak by kolega z łaski swojej mógł tam to opisać/uzupełnić ,na pewno ktoś kto buduje takie rzeczy ma pojęcie praktyczne i teoretyczne :)

Panie Boże chroń mnie przed manipulantami i przed ludźmi którzy nie maja własnego rozumu...
"Kto po moją głowę przychodzi, ten i swoją przynosi..."

Więcej
2 lata 8 miesiąc temu #28318 przez Ranger
Replied by Ranger on topic Kontener morski
Ok poszukam. Jestem tu od niedawna, we wszystkie zakamarki jeszcze nie zajrzałem:)

Więcej
3 miesiąc 3 tygodni temu #36048 przez marten
Replied by marten on topic Kontener morski
Ja bym sobie wyposażył,kwestia budowy pudełka 20x10 metrów, 2 metry wysokiego i tak z 40cm pod ziemią. Beton zbrojony. Z 3 wejścia.
Teraz jak widzisz kwestię pozwoleń (lub lepiej bez tego skoro kupiłbym działkę stricte pod to gdzieś na uboczu) i jaki koszt i czas budowy?
możesz podać maila albo coś na przyszłość na priv

Więcej
3 miesiąc 2 tygodni temu #36049 przez Sombra
Replied by Sombra on topic Kontener morski
Teoretyczne działanie super!!!!!W praktyce czy ja wiem?Pełno sąsiadów i trak jak u nas w kraju każdy zazdrosny i wie co kopiesz ,nawet jak sadzisz drzewa.Życzę Ci powodzenia w tym działaniu ale skutki mogą być RÓŻNE.

Trzeba umieć żyć zgodnie z naturą.