Budowa schronu

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #18979 przez Tytus
Budowa schronu was created by Tytus
Przymierzam się do działania, jak w temacie. Obecnie zbieram info i weryfikuję to z własnymi doświadczeniami z woja w konfliktach i sytuacjach katastrofalnych. Znalazłem fajne opracowanie (gotowce):
www.noweklimaty.com/kilka-projektow-schronow/

ale rozmawiałem ostatnio też z architektem - zapaleńcem tego tematu - doradza pokrywać ciężki beton z wierzchu płytami granitu i warstwami miką współpracującej z klatką faradaya, wszystko pokryć wełną mineralną w formie hydronatrysku, oczywiście na to 4-5 metrów ziemi i piachu z mchem (na wierzch jako amortyzacja i maskowanie).

Oczywiście to schron na przetrwanie długoterminowe po godzinie zero, a inna sprawa to schron tzw. przydomowy lub w domu (ewentualnie wejście z domu w tunel do schronu przydomowego), taki na maks 7 dni z szybką ewakuacją do wewnątrz i na zewnątrz. Macie jakieś pomysł i/lub doświadczenia w tym temacie, może ktoś już zaczął budowę lub projektowanie i może się podzielić swoimi doświadczeniami, a może ktoś ma już taki schron, korzystał z niego na próbę i może opowiedzieć o tym co jest funkcjonalne, co się sprawdziło, a co należy zmienić i/lub czego unikać, bo teoria rozminęła się z praktyką. Czekam na Wasze wpisy i porady.

Życie każdego łamie, ale tych, którzy się nie wzmocnią w miejscu złamania, życie zabija...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #18980 przez AtomowyGuziec
Replied by AtomowyGuziec on topic Budowa schronu
Myślę, że sporym kłopotem może być woda. Bo ona już będzie te 4 metry pod ziemią.

Z kopyta,
Ag

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #18984 przez darvark
Replied by darvark on topic Budowa schronu
Idea ciekawa, chociaż trudna w realizacji dla kogoś kto mieszka w dużym mieście. Czy myślałeś już nad tym jak ukryć fakt budowy takiego schronu przed osobami z zewnątrz? No i czy wiesz może jak wygląda sprawa pozwoleń na budowę. Wydaje mi się, że mając domek dużo łatwiej byłoby wybudować przydomowy schron, nawet w formie wzmocnionej piwnicy, niż na osobnej działce postawić całkiem nową i aż tak solidną konstrukcję.

• fooky
  • fooky Avatar
  • Wylogowany
  • Komercyjny
  • Komercyjny
  • Lepiej iść samemu, niż z tłumem w złym kierunku.
Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #18988 przez fooky
The following user(s) said Thank You: Tytus