Agregat prądotwórczy.

• fooky
  • fooky Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Komercyjny
  • Komercyjny
  • Lepiej iść samemu, niż z tłumem w złym kierunku.
Więcej
4 lata 11 miesiąc temu - 4 lata 11 miesiąc temu #5721 przez fooky
Replied by fooky on topic Agregat prądotwórczy.
*Mnie DHL nie omija, za duży obrót na nas robią na paczkach lotniczych Chiny => Polska.
A firmy transportowe się o nas biją od lat.

Wracając do tematu:
Czytam, czytam, i im więcej wyczytam, tym mniej wiem...
Obecne schodzę na ścieżkę, że sens ma jedynie agregat automatycznie odpalający się po zaniku prądu.
Łączenie agregatu i UPS'a ma same wady, a różnica w kosztach nie jest znacząca o ile na dłuższa metę nie przechyla szali na korzyść samego agregatu.

Duży UPS - wielki koszt. Żywotność baterii nie jest imponująca. Koszt wymiany, gigantyczny.

Czytam dalej... Temat nie jest prosty.

Lepiej iść samemu, niż z tłumem w złym kierunku.
Ostatnia4 lata 11 miesiąc temu edycja: fooky od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• kraver
  • Gość
  • Gość
4 lata 11 miesiąc temu #5745 przez kraver
Replied by kraver on topic Agregat prądotwórczy.
Wczoraj rozmawiałem z zaprzyjaźnionym kierownikiem budowy. Facet robi kolejny dom miejscowemu milionerowi i właśnie instalują zasilanie awaryjne na generatorze, które (UWAGA) służy do obsługi rozsuwanego dachu na pietrze w domu :D Poważnie, facet ma rozsuwane połacie dachu, chce sobie popatrzeć na gwiazdy to robi z salonu na piętrze kabriolet :D Wot ułańska fantazja. Niemniej wracając do problemu - takie zasilanie, podpięte do całego domu (w sensie do gniazdek) o mocy roboczej ok. 5,5 kw to wraz z instalacją koszt ok. 22 tys netto. Do tego dochodzi koszt zaprojektowania go - w projekcie oryginalnym to trochę kasy, jakieś 2 tys. Czyli w 25 tys. się zamykamy i mamy niezależny system prądowy, z autonomicznym zbiornikiem, zasilający gniazdka, który włącza się momentalnie po padnięciu właściwego. Kontrolnie odpala się raz w tygodniu (celem sprawdzenia i konserwacji). Spróbuję, może mi załatwią jakieś pokazowe projekty instalacji takich.

• BowHunter
  • Gość
  • Gość
4 lata 11 miesiąc temu #5747 przez BowHunter
Replied by BowHunter on topic Agregat prądotwórczy.

kraver napisał: Spróbuję, może mi załatwią jakieś pokazowe projekty instalacji takich.

Fajnie by było... Swoją drogą mają ludzie pomyły...

Więcej
4 lata 11 miesiąc temu #5749 przez Robson
Replied by Robson on topic Agregat prądotwórczy.
Wg. mnie dobry agregat to podstawa. W tej chwili biorąc pod uwagę, że większość domów ma ogrzewanie c.o. z elektroniką sterującą, pompką cyrkulacji itp itd to nie ma przebacz. Wystarczy zima, mokry śnieg lub silny mróz i mamy zerwane linie energetyczne albo problem z transformatorami lub izolatorami. Dom szybko się wychładza, a nie ogrzejemy go skutecznie prowizorycznymi piecykami itp.
Ja sam ostatnio zakupiłem hondę 5500 z dvr. Zapas paliwa jest, więc w razie czego mam spokój na kilkanaście-kilkadziesiąt dni.
Są rzeczy, na których możemy oszczędzać, ale czasami trzeba poświęcić się dla lepszych rozwiązań. Oczywiście agregat diesel byłby ekonomiczniejszy w użyciu, ale nie wiem jak to odpali przy minus 30-40 stopniach. Z benzyniakiem raczej takich problemów nie będzie.

Umiesz liczyć, licz na siebie;)

Więcej
4 lata 11 miesiąc temu #5758 przez Cornes
Replied by Cornes on topic Agregat prądotwórczy.
Posiadam dokładnie taki typ ogrzewania jaki podałeś. Piec na miał, klasyczne centralne z pompką od odbiegu wody i sterownikiem elektronicznym. Zimą jak prądu braknie to trzeba wywalać ze dwie taczki żaru, miału i popiołu na żeby się woda nie wygotowała i pieca szlag nie trafił. Zimą, jako że mieszkam na wsi, sytuacja jest taka, że w razie problemów z dostawami prądu nikt się nie kwapi aby szybko się z tym uporać. Prądu czasami potrafi nie być do 24h. A nawet jak włączą to nie ma pewności, że za 3-4h nie wyłączą i akcja z piecem znów od nowa. Agregat to skarb w takiej sytuacji.

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."

Więcej
4 lata 11 miesiąc temu #5762 przez Robson
Replied by Robson on topic Agregat prądotwórczy.
I bardzo ważne. Większość tanich agregatów nie ma mocy faktycznie podanej w reklamie. Trzeba wziąść pod uwagę, że jeżeli mamy w domu jakieś silniki elektryczne, jak np. do hydroforu, i ma on moc ok 1300, to potrzebujemy agregatu o mocy 3 x większej od mocy znamionowej, ponieważ w chwili rozruchu takie silniki potrafią brać 3 krotność prądu. Więc jeżeli kupimy agregat 2 kw to może być za mało aby odpalić np. pompę. Najlepiej jest zliczyć moc urządzeń, które cały czas pracują, do tego dodać urządzenia włączające się sporadycznie i mamy wyznacznik potrzebnej mocy. Można też w ostateczności wyłączać pewne urządzenia kiedy włączamy np pompę itp. Wyjścia są, tylko musimy mieć narzędzia aby móc je wykorzystać.

Umiesz liczyć, licz na siebie;)