Agregat prądotwórczy.

Więcej
2 lata 11 miesiąc temu #27128 przez INEX
Replied by INEX on topic Agregat prądotwórczy.
Gilkus wpadł tu i na inne fora pochwalić się agregatem ;-) historyjki są różne ale agregat ten sam no i wszędzie jest swierzutki, no same przypadki :-P sprzedajesz te agregaty gościu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 11 miesiąc temu #27129 przez ar
Replied by ar on topic Agregat prądotwórczy.
Gilkus, naprawdę masz tego Kruzera? Naprawdę kosztował niewielkie pieniądze? I naprawdę nie zawiodłeś się? To dla mnie dość zaskakująca opinia, ale masz do niej prawo. Ja nie mam Kruzera, ale mogę podzielić się wrażeniami od znajomego, który na tego typu zakup promocyjny dał się nabrać, niestety:

Kruzer TH 3900 to typowa tandeta. Nadaje się być może do ogródka działkowego na grilowy wieczór, ale nie w celach o których tu rozmawiamy. Po wysyłkowym zakupie tej "rewelacji", już w ciągu dwóch tygodni sprzęt został (nie bez problemów!) wymieniony (rękojmia). Potem kolejne kłopoty, kolejne drobne awarie i... kolejna wymiana!

Teraz pracuje trzeci. A dokładniej stoi jako drugi zapasowy, bo liczyć na niego raczej na pewno nie można. To sprzęt z prawdopodobnie z zawyżoną mocą i wydajnością. Do tego zbyt głośny i przegrzewający się przy zabudowie w komorze, trapiony ciągłymi drobnymi awariami, nie potrafiący utrzymać obrotów nawet przez dwie godziny. Tor elektryczny słaby i zawodny, "sieje" jak cholera.

A co do ceny (niewielkie pieniądze) ... Jeśli już, to zakup bezpośredni w Chinach. Nawet z wysyłką jest o połowę tańszy niż na "promocji". Ale nawet mimo tego nie polecam wrogowi ;-)

Więcej
2 lata 11 miesiąc temu #27130 przez Prepers.sp6
Replied by Prepers.sp6 on topic Agregat prądotwórczy.
Też miałem okazję sprawdzic swój agregat w boju ( 2,5 KW - za 500 zł benzyna)
Na wsi w której mieszkam piorun strzelił w linię średniego napięcia i nie było prądu przez 8 -10 godzin późnym wieczorem przyjechała do mnie energetyka z pytaniem - bo się u mnie wszystko świeci !
Zasilam - hydrofor, pompy od CO, nadmuch z kominka - rozprowadzenie ciepłego powietrza TV, oświetlenie domu, ok 3-4 godzin dziennie tj. ok 4 -5 l benzyny. Reszta pracuje z akumulatorów ładowanych z paneli fotowoltaicznych ( Internet, WiFi, Kamery, radiostacja 100Wat, przemiennik preperski i serwer) można więcej ale mam w akumulatorach tylko 200 Ah.
Zastępcze paliwo do agregatu prądotwórczego to gaz drzewny ( holzgas) - o wydajności ok 15 KM (agregat ma 6 KM)

Pozdrawiam Mirek