Agregat prądotwórczy.

Więcej
4 lata 9 miesiąc temu - 4 lata 9 miesiąc temu #7625 przez Adipo
Replied by Adipo on topic Agregat prądotwórczy.
W nawiązaniu do posta Robsona: dlatego warto przetestować agregat zanim się go kupi. Wydatek na dobry jakościowy sprzęt jest spory, a pułapek wiele: awaryjność, rzeczywisty pobór paliwa i tak dalej. Wynajem pozwala na sprawdzenie, jak się mają papierowe parametry do rzeczywistych.
Ostatnia4 lata 9 miesiąc temu edycja: Adipo od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• fooky
  • fooky Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Komercyjny
  • Komercyjny
  • Lepiej iść samemu, niż z tłumem w złym kierunku.
Więcej
4 lata 9 miesiąc temu - 4 lata 9 miesiąc temu #7629 przez fooky
Replied by fooky on topic Agregat prądotwórczy.

Robson napisał: Oczywiście agregat diesel byłby ekonomiczniejszy w użyciu, ale nie wiem jak to odpali przy minus 30-40 stopniach. Z benzyniakiem raczej takich problemów nie będzie.

Chyba ze 2 weekendy temu to było, gdy bawiłem się u rodziców pałatkami ... Wichura się zerwała i był zanik prądu :pinch:

Dom oczywiście ogrzewany węglem, piec z pompą... :huh:
No to do garażu, wyciągam generator... benzynowy... i tak machałem sznurkiem, że zakwasów dostałem.
Agregat martwy.
Powód - benzyna zwietrzała. Więc i z benzyną są kłopoty :)
Pewnie ojciec dawno agregatu nie używał i o taki efekt... a weź bez światła nie w swoim garażu znajdź kanisterek z benzyną (pytanie czy świeższą niż ta w baku... zważywszy że mamy styczeń a od lata pewnie ojciec nie używał piły łańcuchowej... więc należy się spodziewać, że i ten zapas jest stary, bo reszta albo na prąd albo diesel) i olej... ew. jakieś narzędzia, bo machając pewno świecę zalałem.

Dla samego ogrzewania (pompa pieca), i ew światło w kuchni, rozważałem z kumplem inne >>> rozwiązanie <<< Można pomyśleć nad tym, zamiast nad wydatkiem na generator, lub zastosować jako backup generatora.

Lepiej iść samemu, niż z tłumem w złym kierunku.
Ostatnia4 lata 9 miesiąc temu edycja: fooky od.

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu #19509 przez Gekon
Replied by Gekon on topic Agregat prądotwórczy.
Planuję niedługo zakupić agregat prądotwórczy. Czy mogę prosić o Wasze opinie, na co powinienem zwrócić uwagę, co polecacie i co odradzacie?

Moje oczekiwania i wymagania:
1. Walizkowy
2. Benzynowy z możliwością przerobienia na zasilanie LPG,
3. Ze średniej półki, tzn. nie interesuje mnie sprzęt najtańszy i mało znanych marek, ale też nie stać mnie na Hondę,
4. Normalna dostępność części zamiennych,
4. Moc znamionowa między 1,5, a 2,5 kW,
5. Spalanie max 1 litr na godzinę przy 50 % obciążeniu,
6. Raczej cichy.

Będę wdzięczny za wszelkie opinie i doświadczenia.

• bigdady69
  • Gość
  • Gość
3 lata 10 miesiąc temu #19512 przez bigdady69
Replied by bigdady69 on topic Agregat prądotwórczy.
Gekon ja mam taki o allegro.pl/agregat-pradotworczy-tagred-p...2km-i5022313545.html
i jestem bardzo zadowolony ,napędza mi cały domek ,tylko z tym spalaniem to trzeba liczyć 1L na godzinę , jednak w przyszłości chcę kupić większy ,cos takiego allegro.pl/agregat-pradotworczy-kraftdel...-30-i5907751938.html dla czego? bo mniej bedzie się męczył , a jak bedzie miał mniejsze obciążenie , to pewnie tyle spali co ten mały , niestety z hałasem nic nie zrobisz bedzie chodził jak motorynka,chyba że diesel ale tego nie wiem , na szczęście ja swój podłączam w szopie która jest jakieś 20m od domu tak że nic nie słychać ,jak masz jeszcze jakieś pytania to w miarę możliwości odpowiem .

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu - 3 lata 10 miesiąc temu #19513 przez Gekon
Replied by Gekon on topic Agregat prądotwórczy.
Dziękuję za pierwszą radę :-)

Tylko ja potrzebuję coś walizkowego i cichego.

Czy ktoś z Was miał do czynienia np. z agregatami firm: Stanley, Pezal, Kipor?
Ostatnia3 lata 10 miesiąc temu edycja: Gekon od.

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu #19521 przez Prepers.sp6
Replied by Prepers.sp6 on topic Agregat prądotwórczy.
Mieszkam na wsi, kupiłem agregat 2,5 kW benzynowy ( 0,8l /h) ze stabilizacją napięcia jest wstanie zasilić cały dom oprócz startującego hydroforu na wodę którą pobieram ze studni. Przydało by się o jeden kilowat więcej.
Ale do tematu: - benzyna łatwiej odpala, cały rok pełny zbiornik + 20 l w zapasie, nie widzę żadnych różnic w jakości paliwa. Do tego generator gazu drzewnego ( holz Gas) opalany wszystkimi odpadkami drzewnymi o maksymalnej mocy silnika do 20KM.

Załącznik holz0.jpg nie został znaleziony

Załącznik 2Holzgaz9.jpg nie został znaleziony

Próby na nieco mniejszym agregacie wypadły pomyślnie.
Jak zmontuję cały generator to opublikuję w szcegółach

Pozdrawiam Mirek
Załączniki:
The following user(s) said Thank You: Noe, almethai, bigdady69