PowerBank!!!

Więcej
2 lata 8 miesiąc temu #28626 przez mar_kow
Replied by mar_kow on topic PowerBank!!!
Jako fajną alternatywę oraz wielofunkcyjność polecam obudowę Soshine E3 + akumulatorki 18650. Pojemność zależy od użytych ogniw. Obudowa pracuje też jako ładowarka zasilana z USB. Posiada dwa wyjścia 1A i wydajne 2A. Akumulatory przynajmniej ja wykorzystuję do zasilania latarek (ZebraLight SC600 II L2 i czołówki 600W L2 XM-L2). Wystarczy jeden akus żeby całość zapracowała jako powerbank. Jak ktoś chce mniejsze gabaryty - są wersje na tylko dwa ogniwa. Z powodzeniem można mieć dodatkowe ogniwa i wymieniać zwiększając możliwości. Dedykowane są ogniwa bez zabezpieczenia czyli relatywnie tańsze, nie polecam tanich "chinek" o wymyślonych pojemnościach choć obudowa to też "chinka"...

Plik załącznika:

Plik załącznika:
The following user(s) said Thank You: INEX, bigdady69

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 4 miesiąc temu - 2 lata 4 miesiąc temu #30652 przez Bart_
Replied by Bart_ on topic PowerBank!!!
Pochwalę się swoim nowym nabytkiem.
Ładowarka i powerbank w jednym: Nitecore F1.
Urządzonko wyjątkowo mi pasuje bo spełnia moje wymagania poza 1 detalem.
Jest małe, 2w1, obsługuje wymiennie ogniwa 18650 i kosztuje niewiele.
Niestety pomimo obietnicy producenta rozładowuje do 3,25V a miało do 2,8V.

Czy ktoś z Was ma / używa F1 i mógłby sprawdzić jak to u Niego wygląda?
Ostatnia2 lata 4 miesiąc temu edycja: Bart_ od.

Więcej
2 lata 4 miesiąc temu - 2 lata 4 miesiąc temu #30684 przez Paulo
Replied by Paulo on topic PowerBank!!!
ja właśnie złożyłem power bank za grosze
obudowa z wysyłka 16 zł (aliexperss)+ 8 ogniw 18650 ok 2000mAh po 7 zł (allegro) sprawdzonych na testerze pojemności
70zł i 16.000 mAh gotowe do pracy!

te powerbanki z fotovoltaiką to ściema jest, takie ogniwo nigdy nie naładuje powerbanka 5000mAh to zakup bez sensu.
po drugie nie słyszałem o powerbankach na baterie;) baksior 123 pewno chodzi ci o ogniwa 18650 których nie kupisz w byle sklepie.

Niewielu jest przygotowanych do walki, większość jest przygotowana na to że będą walczyć inni.
Sun Tzu – Sztuka Wojny
Ostatnia2 lata 4 miesiąc temu edycja: Paulo od.

Więcej
2 lata 4 miesiąc temu - 2 lata 4 miesiąc temu #30687 przez Bart_
Replied by Bart_ on topic PowerBank!!!
To teraz obciąż powerbank i zmierz napięcie przed przetwornicą.

Cechą ogniw z demobilu jest pomimo zachowania względnej pojemności utrata wydajności prądowej.
Nowe ogniwo daje radę przy powiedzmy 8A oddać 2500mAh. Po latach zachowuje 2000mAh ale przy 1A czy nizszym prądzie. Przy 8A odda 1000mAh lub nawet znacznie mniej.

Wniosek jest taki, że rozbiórkowe nadają się jak najbardziej ale do zastosowań niskoprądowych.
Ostatnia2 lata 4 miesiąc temu edycja: Bart_ od.

Więcej
2 lata 4 miesiąc temu - 2 lata 4 miesiąc temu #30688 przez Paulo
Replied by Paulo on topic PowerBank!!!
ale ja tym bedę ładował navigację i kindla z biblioteka, a nie odpalał samochód;)
ten powerbank da mi mozliwośc prawie pólrocznego utrzymania czytnika, a tam mam całe kompendium wiedzy.

Niewielu jest przygotowanych do walki, większość jest przygotowana na to że będą walczyć inni.
Sun Tzu – Sztuka Wojny
Ostatnia2 lata 4 miesiąc temu edycja: Paulo od.