ZESTAW HYBRYDOWY 12V, WIATRAK 500W+PANEL 200W

Więcej
3 lata 9 miesiąc temu #20784 przez Gekon

Gryfita napisał:
Rozumiem.
Specjalnie nie podalem czajnika, [...]

OK, jeśli Twoje potrzeby na energię są tak małe i masz świadomość, na ile Ci wystarczy prądu oraz ma to być zestaw tylko na sytuacje wyjątkowe, to wydaje się, że wiesz, co robisz. Ma to ręce i nogi. I życzę powodzenia w działaniach. Pochwal się, jak zbudujesz zestaw. Chętnie posłucham, jak to działa :-)
The following user(s) said Thank You: Gryfita

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 9 miesiąc temu #20792 przez Prepers.sp6
Zestaw który zaproponowałeś jest super, oczywiście problemem jest zakup tego wszystkiego w GB, u nas dostaniesz to samo o 40% taniej.
Wszystkie poważne opracowania stwierdzają że w naszych warunkach klimatycznych powinno się miec 75% mocy w wiatraku a pozostałe w panelach słonecznych ! Oczywiście twój zestaw jest wyłącznie zabezpieczeniem na trudne czasy ale i tak jest super. Ja na co dzień używam podobnego w moim domu tylko w panelach mam 500 Watt - z dwoma akumulatorami 100Ah, pracuje na tym dwie przetwornice które zasilają internet w domu i 2 kamery i radiostację UKF w domu oraz serwer multimediów Zyxela.

Pozdrawiam Mirek
The following user(s) said Thank You: Gryfita

Więcej
3 lata 9 miesiąc temu #20795 przez ar
Chyba wszyscy popełniamy dość poważny błąd, bo wszystkie poważne opracowania zakładają przede wszystkim dokładne rozpoznanie warunków zanim rozpocznie się planowanie inwestycji. U mnie są skrajnie niekorzystne warunki dla energetyki wiatrowej (prawie nie wieje, spora ilość przeszkód) oraz bardzo dobre warunki dla fotowoltaiki. W moim przypadku wychodzi więc dokładnie odwrotnie - jeśli już hybryda, to nie więcej niż 20 procent wiatr, resztę lepiej wpakować w słoneczko.
;-)

A więc najpierw ogólna mapka wietrzności i nasłonecznienia, potem bardzie szczegółowe pomiary, a na koniec analiza wyników co będzie bardziej przydatne. Potem konkretny projekt.

Załącznik Mapawietrznoci.png nie został znaleziony

źródło: materiały informacyjne polenergia.pl
Załączniki:

Więcej
3 lata 9 miesiąc temu #20806 przez Prepers.sp6
I tak będziesz miał więcej wiatru niż słońca w naszej strefie klimatycznej.

Pozdrawiam Mirek

Więcej
3 lata 9 miesiąc temu #20808 przez ar

Prepers.sp6 napisał: I tak będziesz miał więcej wiatru niż słońca w naszej strefie klimatycznej.

Opisując lokalne warunki u mnie, opierasz się chyba jedynie na przypuszczeniach, a ja na kilkuletnich doświadczeniach - jeśli pozwolisz, pozostanę przy swoim zdaniu. Przynajmniej jeśli chodzi o ten teren. Zawsze warto zrobić ocenę efektywności zanim rozpocznie się inwestowanie.

Więcej
3 lata 8 miesiąc temu #20831 przez Gekon
Zaopatrz się w coś takiego:

Możesz kręcić w nocy, w bezwietrzną pogodę i jeszcze sobie poćwiczysz :-)