ZESTAW HYBRYDOWY 12V, WIATRAK 500W+PANEL 200W

• bigdady69
  • Gość
  • Gość
3 lata 8 miesiąc temu #20837 przez bigdady69
Replied by bigdady69 on topic ZESTAW HYBRYDOWY 12V, WIATRAK 500W+PANEL 200W
fajna sprawa z tym wojskowym zestawem Gekon widziałeś gdzieś to może do kupienia? czy samemu poszukac?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 8 miesiąc temu #20840 przez Gekon
Podejrzewam, że w Polsce w żadnym sklepie nie dostaniesz. Trzeba by ściągać zza oceanu. Do zrobienia, ale kosztowne.

Ja osobiście wolałbym jednak coś innego, mianowicie "rower" z generatorem prądu. W nogach mam więcej siły i dłużej mogę nimi kręcić, no i ręce są wolne. Znalazłem firmę, która sprzedaje to w Polsce: energorower.pl/

ewentualnie wersja mini - łatwiejsza w transporcie i znacznie tańsza: ecogadget.pl/pl/wydajny-generator-rowerowy-ac-dc-cougar.html

a tu inna wersja - stojak z prądnicą do roweru: www.econvergence.net/The-Pedal-A-Watt-Bi...tor-Stand-s/1820.htm

znalazłem też taką perełkę, dokładny opis krok po kroku, jak zbudować samemu generator prądu z roweru. Trzeba tylko dobrać jakąś prostą prądniczkę z allegro i za 2 dni możemy mieć fajny i przydatny generator: www.instructables.com/id/How-To-Build-A-Bicycle-Generator/

• bigdady69
  • Gość
  • Gość
3 lata 8 miesiąc temu #20841 przez bigdady69
bardzo fajny ten rower ,myslałem kiedyś o czymś takim tylko tą prądnicę załatwić z jakiegoś autobusu ,no i coś takiego zrobic jak na obrazku ,chyba że masz przy domu strumyk który ciągle płynie i tam coś takiego zamontować ,pomysłów pełna głowa tylko z realizacją ciężko ;)

Więcej
3 lata 8 miesiąc temu #20846 przez kemoty
Witam

Zainteresowanych rowerkiem z prądnicą zapraszam do mnie.

Pozdrawiam
TOMEK
www.pradnica.com

• bigdady69
  • Gość
  • Gość
3 lata 8 miesiąc temu #20847 przez bigdady69
super ,bardziej interesowała by mnie prądnica z silnika od pralki ,tam chyba trzeba ten silnik troche przerobić?

Więcej
3 lata 8 miesiąc temu #20854 przez ar
Tak, trzeba nieco przerobić. I może warto jednak rozważyć "amerykankę"? Tu jest chyba dobrze i dość prosto opisane:
spiritusmovens.blogspot.com/search/label...%20krok%20po%20kroku
The following user(s) said Thank You: bigdady69