UPS dla domu

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu #18292 przez Krzysztof Pień
Replied by Krzysztof Pień on topic UPS dla domu
Wyciągnąłem ze śmietnika mały biurowy ups (300 W). Jak podejrzewałem jest sprawny, tylko akumulator całkowicie rozładowany.Ludzie wywalają, "bo zepsuty", a za 50 zł mogą wymienić accu 7,5 Ah/12V. Dorobiłem złączki do samochodowego accu 80 Ah, który używam do zasilania radia i... działa.

Załącznik ups1.jpg nie został znaleziony

Musiałem tylko wylutować brzęczyk, bo przecież nie potrzebna mi sygnalizacja, że nie ma zasilania 230 V. Łatwo rozpoznać, który to i zwykła lutownica daje mu radę.

Załącznik ups2.jpg nie został znaleziony

I mam mały ups do zasilania laptopa, drukarki, lampki, naładowania latarki, itp. Jakieś 5-6 h powinien działać przy 100 W. Nie próbowałem go do zasilania pieca CO. Sinusoida wychodzi w tego ustrojstwa licha, nadaje się do urządzeń, które mają własny zasilacz, bo i tak sobie prostują i filtrują. Piec też powinien zadziałać, ale zima idzie i nie chcę sobie zasłużyć na zjebki o żony :blink:
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• bigdady69
  • Autor
  • Gość
  • Gość
3 lata 10 miesiąc temu #18293 przez bigdady69
Replied by bigdady69 on topic UPS dla domu
kurde fajnie to sobie zrobiłeś ,ja robiłem ostatnio test mojego agregaciku jak bedie chodził z podłaczeniem do domu ,wyszło super ale taki ups dla domu i tak by sie przydał choćby i tylko dla tego żeby agregatem go podładować czy cos takiego

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu #18303 przez Prepers.sp6
Replied by Prepers.sp6 on topic UPS dla domu
Dobrym rozwiązaniem jest agregat prądotwórczy zasilany gazem drzewnym ( holz gaz) chociaż pompy od ogrzewania pieca CO nie będą pracowały na tym sinusie. Przeważnie agregaty mają wyjście 12V do ładowania akumulatorów i podłączając do niego akumulator jako bufor i następnie przetwornicę pełny sinus a to już pozwoli uruchomic pompy. Mój domowy agregat 2,5 kW ( 540 zł ) ma takie wyjście na 12 v .

Pozdrawiam Mirek

• bigdady69
  • Autor
  • Gość
  • Gość
3 lata 10 miesiąc temu #18304 przez bigdady69
Replied by bigdady69 on topic UPS dla domu
mój proszę ciebie kosztował 300zł z przesyłką benzynowy 2sów ,ma wyjście na 230 i obok drugie na 12 do ładowania akumulatorów ,na wyjściu ma 950 i bardzo ładnie napedza mi domek ,oczywiście podstawy .