Piece indukcyjne Eterma

• kraver
  • Autor
  • Gość
  • Gość
4 lata 4 tygodni temu #13298 przez kraver
Replied by kraver on topic Piece indukcyjne Eterma
No dokładnie tak samo podchodzę do tematu. Generalnie pompy ciepła geotermalne to dobra rzecz, tyle, że niestety droga i zwraca się bardzo długo. Podoba mi się natomiast w jakim kierunku ewoluuje technologia grzewcza - nie tworzą dziwact tylko chcą używać sprawdzonych metod (prąd), tak aby było taniej i bardziej wydajnie. Z kolei rewolucja w przemyśle ogniw jest już faktem, lada moment Japończycy wypuszczą na rynek giętkie ogniwa czyli folie energetyczną (wynalezione przez Polkę nota bene). To kompletnie zmieni rynek - będą się liczyły sposoby magazynowania pozyskanej energii (Tesla!) oraz systemy jej przetwarzania. Oby polityka i prawo nadążyły za zmianami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• bigdady69
  • Gość
  • Gość
4 lata 4 tygodni temu #13301 przez bigdady69
Replied by bigdady69 on topic Piece indukcyjne Eterma
Tak zgadza sie ,taka folią można obłożyć cały dach i jej praktycznie nie widac ,tylko znowu zamiast taki wynalazek produkować w polsce to zza granicy przychodzi to co w Polsce wymyslono ,bo u nas sie nie opłaca jak to słysze to parskam śmiechem i krew mnie zalewa ,ciekawe ile jest takich wynalazków innowacyjnych o których nie wiemy a ułatwiło by nam życie

• kraver
  • Autor
  • Gość
  • Gość
4 lata 4 tygodni temu #13303 przez kraver
Replied by kraver on topic Piece indukcyjne Eterma
Sprawa rozbija się o konsorcja energetyczne. Polskie elektrociepłownie i farmy wiatrowe nawzajem klepią się po plecach i dobrze sobie żyją, nie widzą sensu wpuszczać kogoś jeszcze do spółki. Ustawa o obowiązku odkupienia energii od prosumentów weszła fuksem i z zaskoczenia.

• bigdady69
  • Gość
  • Gość
4 lata 4 tygodni temu #13304 przez bigdady69
Widzisz a gdzieś kiedys czytałem o kolesiu który wymyslil reaktor chyba zimnej fuzji i to taki ze każdy by miał go w domu i raz na jakis czas nasypał by mu paliwa w postaci stopu aluminium i czegos tam jeszcze ,i wtedy wszystkich masz gdzieś ,tylko , ze cos ucichło z tym kolesiem

• fooky
  • fooky Avatar
  • Wylogowany
  • Komercyjny
  • Komercyjny
  • Lepiej iść samemu, niż z tłumem w złym kierunku.
Więcej
4 lata 4 tygodni temu #13306 przez fooky
Replied by fooky on topic Piece indukcyjne Eterma
Ucichło też mocno o samochodach elektrycznych, które okazały się strzałem w dziesiątkę => film kto zabił samochód elektryczny.

Ucichło też o tym jak przy minimalnych przeróbkach można zwykłego benzyniaka przerobić na wodór.
Kupują patenty i chowają do szafy... żeby dalej ropę zasysać...

Tak samo jest z wszelkimi technologiami... Dlaczego większość samochodów to podatna na korozję stal, a nie aluminium i plastiki?

Dlaczego żywotność urządzeń elektronicznych jest projektowana i skracana do z góry założonego czasu?
Nawet żarówki są projektowane tak aby świecić nie dłużej niż...

Ta "cywilizacja" jest tak skonstruowana, że każdy każdego musi w wała robić by mieć na chleb...
Na szczęście coraz więcej wariatów bawi się w open source i rozdaje swoje dzieła za darmo.

Dobrze, że za dostęp do forum nie trzeba płacić :)

Lepiej iść samemu, niż z tłumem w złym kierunku.

• bigdady69
  • Gość
  • Gość
4 lata 4 tygodni temu #13308 przez bigdady69
tu masz racje fooky kiedyś czytałem o takim chłopaczku który wymyslił taki skafander w którym chodzisz przez cały dzien a on zbiera energie ktora wytwarzasz i ją magazynuje i podobno przez cały dzień chodzenia w tym skafandrze mozna było zmagazynowac energie do oswietlenia domu prez tydzien ,tylko nikt nigdy tego skafandra nie widział a chłopak zmarł na zawał pare dni potym jak pochwalil sie ze cos takiego projektuje .mam nadzieje ze tak jak z ta pompą o której napisał kraver bedzie i z innymi rzeczami