Hartujmy się

• Nomad
  • Autor
  • Gość
  • Gość
3 lata 3 miesiąc temu #19917 przez Nomad
Hartujmy się was created by Nomad
Hartujmy się! radzi prof.Tombak:

Badania naukowe udowodniły niezbicie, że ludzie korzystający z sauny 10-krotnie
rzadziej chorują na grypę i przeziębienia. Każdy doskonale wie, że warunki pogodowe i zdrowie są ściśle ze sobą powiązane. Na organizm człowieka mają wpływ zmiany temperatury,
wilgotności, siły wiatru, burze magnetyczne itd. Jeśli ochronne mechanizmy organizmu są
osłabione, natychmiast reagujemy na wszelkie zmiany pogody złym samopoczuciem. Sauna
jest znakomitym sposobem hartowania organizmu chłodnym, ciepłym, gorącym, suchym
i wilgotnym podrażnieniem. Występuje tam cały czas zmiana efektów hartowania. Rozbierając
się temperatura 20-24°C, po wejściu do sauny 80-100°C, opłukując się ciepłym prysznicem
30-40°C, chłodnym – 15-20°C. Od razu widoczna jest różnica temperatur. To najlepszy masaż
naczyń krwionośnych skóry i mięśni. Ciepło powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych,
a zimno daje efekt odwrotny. Taki trening uodparnia organizm, szczególnie układ krążenia,
na wszelkie zmiany pogody."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 3 miesiąc temu #19921 przez Sobot
Replied by Sobot on topic Hartujmy się
Witam,
Hartujmy się. Ja polecam również morsowanie.
Znam - stosuję - polecam.

Załącznik DSCN2464.jpg nie został znaleziony

Załącznik DSCN2482.jpg nie został znaleziony

Pewnego dnia
wyjdę z domu o świcie,
tak cicho,
że nawet się nie zbudzicie.
I pójdę,
i będę wędrować po świecie,
i nigdy mnie nie znajdziecie.
Danuta Wawilow
Załączniki:

Więcej
3 lata 3 miesiąc temu #19924 przez smuggler
Replied by smuggler on topic Hartujmy się
Brawo Sobot A najlepiej prosto z przerębla do sauny, polecam huśtawka temperatur 100 st :D jest moc ! Robimy tak z koleżanką małżnoką wraz ze znajomymi i właściwie nawet katarów nie miewamy :evil:

Załącznik iceman.jpg nie został znaleziony

Załączniki:

Więcej
3 lata 3 miesiąc temu #19929 przez refiko
Replied by refiko on topic Hartujmy się
W morsowanie jeszcze się nie bawiłem (choć chciałbym!).
Ja mam inną metodę, która w moim przypadku sprawdza się doskonale. Jak to się mówi, "nie pierdolę" się z sobą, nie interesują mnie czapeczki, szaliczki, rękawiczunie i inne te duperele. Nawet gdy przychodzi ten moment, że czuję zimno, to zwyczajnie w świecie zagryzam zęby i przyjmuję to na "klatę". Kocham przeciągi, prócz herbaty nie piję innych napoi niż mocno schłodzone. Lody zimą na powietrzu? Coś pysznego! Latem, na działce chodzę na boso ile się da, nie śpię w piżamkach, koszuleczkach itd. Temperatura w moim mieszkaniu na poziomie 21 stopni pozwala mi siedzieć jedynie w szortach i czuć się komfortowo. Nie wiem co to znaczy "zawiane" uszy, plecy itd. W sumie to nie wiem co to jest choroba. W życiu (powiedzmy od nastolatka) nie brałem żadnego antybiotyku.

Myślę, że większość z Was potwierdzi to co napiszę:
Znam kilka osób mających podobne podejście do ciepła/ zimna.
Znam też mnóstwo osób, które lubują się w ciepełku, od jesieni do wiosny zapieprzają w ciuchach, czapkach i innych duperelach, o których ja nawet nie myślę zimą.
Zgadnijcie, którzy często i gęsto chorują i skarżą się na bóle wszystkiego?
Nawet mam wrażenie, że oni chyba nigdy nie zdrowieją...

Kto sieje wiatr ten zbiera burze

• bigdady69
  • Gość
  • Gość
3 lata 3 miesiąc temu - 3 lata 3 miesiąc temu #19964 przez bigdady69
Replied by bigdady69 on topic Hartujmy się
wołami by mnie tam nie zaciagneli ;) .okurde ? co sie stało nomadowi????
Ostatnia3 lata 3 miesiąc temu edycja: bigdady69 od.