Czym więc jest przeziębienie?

 • Nomad
 • Autor
 • Gość
 • Gość
3 lata 7 miesiąc temu - 3 lata 7 miesiąc temu #13349 przez Nomad
Czym więc jest przeziębienie? was created by Nomad
Czym więc jest przeziębienie?

Jest to rezultat nagromadzenia w organizmie zbyt dużej ilości „odpadków” i niedostatecznego ich wydalania. Jelito grube jest magazynem całej tej „zgnilizny”. Właśnie stąd krew roznosi toksyny po całym ciele, tworząc niezdrowy śluz. Gdy ilość śluzu staje się niebezpieczna (toksyczna), organizm próbuje się od niego uwolnić za pomocą kataru - i to nazywamy przeziębieniem. Proces łączenia się bakterii, wirusów ze śluzem wywołuje stan zapalny, czego rezultatem jest podwyższona temperatura.
Człowiek myślący powinien zastanowić się nad tymi faktami.
Aby ostatecznie przekonać Państwa, że wiele naszych chorób jest spowodowanych nieprawidłowym sposobem odżywiania spróbujmy wykorzystać doświadczenie hinduskich długowiecznych, którzy żyją w dolinie Chunza. U 32 tysięcy ludności, która nie zna chorób średnia długość życia wynosi 120 lat!

Na czym pol ega sekret?

Szkocki lekarz McCarrison, który przeżył 14 lat w bezpośredniej bliskości Chunzy, doszedł do wniosku, że głównym „źródłem” długowieczności tego narodu jest sposób
odżywiania.
Mieszkańcy doliny Chunza są wegetarianami. Zwykle ich jadłospis skład a się z surowych warzyw i owoców latem, kiełków zbóż, suszonych moreli, owczej bryndzy zimą.
Żeby upewnić się, że to właśnie odpowiedni sposób odżywiania jest sekretem długowieczności mieszkańców doliny, Carrison po powrocie do Anglii przeprowadził serię doświadczeń na zwierzętach. Jednej grupie zwierząt podawano jedzenie typowe dla stołu przeciętnej londyńskiej rodziny (białe pieczywo, śledzie, rafinowany cukier, konserwowane i gotowane warzywa itp.).
W rezultacie w tej grupie zaczęły się różne „ludzkie” choroby.
Druga grupa zwierząt była karmiona według diety z doliny Chunza. Podczas całego przebiegu doświadczenia zwierzęta z tej grupy pozostawały zdrowe.
Uważa się, że na długowieczność mają wpływ warunki klimatyczne. Interesujący jest fakt, że ludzie mieszkający w takich samych warunkach klimatycznych jak mieszkańcy doliny Chunza cierpią na różne schorzenia i długość ich życia jest dwa razy mniejsza. A więc nasuwa się wniosek, że jeśli człowiek odżywia się nieprawidłowo, to od chorób nie uratuje go nawet górski klimat.
Mieszkańcy doliny Chunza, w odróżnieniu od sąsiednich narodów, są bardzo podobni do Europejczyków. Według teorii historyków, założycielami pierwszych wspólnot rodowych Chunzy byli kupcy i wojownicy Aleksandra Macedońskiego, którzy tam się osi edlili w czasie wyprawy przez górskie doliny rzeki Ind. Tak więc i Europejczycy mogą żyć długo, jeśli tylko będą prawidłowo się odżywiać.


Hipokrates powiedział: „Wszystkie choroby przychodzą do człowieka przez usta z pożywieniem”. To genialne powiedzenie m a już kilka tysięcy lat, a my do tej pory nie chcemy z tej mądrości skorzystać. Często zastanawiam się, dlaczego? Może Hipokrates powiedział to zbyt cicho albo nie wszyscy zdążyli zapisać? Jak by to nie było, to my z pokolenia na pokolenie przekazujemy naszym dzieciom złe nawyki, a razem z nimi również trapiące nas choroby. Żeby się jakoś usprawiedliwić mówimy, że żyjemy w ciężkich czasach i przygniata nas wielki ciężar rozwoju cywilizacyjnego. A może bardziej przygniata nas ogromna masa naszego ciała, lenistwo i absolutna pogarda dla reguł fizjologii, zgodnie z którymi funkcjonuje nasz organizm. Ludzie nauczyli się obsługiwać komputery, rozwiązują skomplikowane ekonomiczne problemy. Inżynier elektronik potrafi znaleźć uszkodzenie w gęstej pajęczynie tysięcy przewodów, a na proste pytanie, ile razy dziennie robi siusiu i w jakim kolorze, odpowiedzieć nie potrafi. Dlatego chcę jeszcze raz podkreślić, że jeżeli nie nauczycie się Państwo obserwować funkcjonowania swojego organizmu i nie zrozumiecie, co jest dla niego dobre, a co złe, nigdy nie będziecie zdrowi!
Ostatnia3 lata 7 miesiąc temu edycja: Nomad od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Nomad
 • Autor
 • Gość
 • Gość
3 lata 6 miesiąc temu - 3 lata 6 miesiąc temu #15527 przez Nomad
Replied by Nomad on topic Czym więc jest przeziębienie?
Moje sprawdzone sposoby na przeziebienie:
smaruję klatkę piersiową gęsiną i octem jabłkowym. Dodatkowo rozcinam cebulę i kładę przy głowie osoby przeziębionej rozciętą cebulę w poprzek. Nie jemy tej cebuli pózniej jest strasznie toksyczna. Może nawet od dużej zawartości patogenów zmienić k0olor na ciemny wpadajacy w czarny.

Może być woda srebrna koloidalna (lub złota). Są to najstarsze antybiotyki z czosnkiem j jego kuzynka cebulą.
Ostatnia3 lata 6 miesiąc temu edycja: Nomad od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Nomad
 • Autor
 • Gość
 • Gość
3 lata 6 miesiąc temu - 3 lata 6 miesiąc temu #15542 przez Nomad
Ostatnia3 lata 6 miesiąc temu edycja: Nomad od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.