Pojazdy napędzane drewnem

Więcej
2 tygodni 5 godzin temu #35852 przez Bart_
Replied by Bart_ on topic Pojazdy napędzane drewnem
Jako absolwent Wydziału Przyrodniczo Technicznego z tytułem mgr ochrony środowiska chętnie temat z Tobą rozwinę i dowiem się może czegoś nowego.
To, że coś jest stare i jest kawałkiem historii to pięknie ale... w przyrodzie nie ma sentymentów, są za to równowaga, zmienność, sukcesja, bioróżnorodność dobrostan...
Celem wycinki jest zachowanie równowagi i bioróżnorodności. Brzmi to paradoksalnie ale tak jest.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 tydzień 5 dni temu - 1 tydzień 5 dni temu #35853 przez Sombra
Replied by Sombra on topic Pojazdy napędzane drewnem
Powiem tak:Przyroda zawsze radziła sobie ze zmianami klimatu,ale pewien dewastator przyrody pod ładną nazwą "homo sapiens "zaczął tą przyrodę na własny użytek dopasowywać do swoich zachcianek i potrzeb.Na budowę statków aby poszerzać horyzonty,na budowę domostw itp.Skoro jesteś tak wykształcony w kierunku ochrony środowiska to mi powiedz dlaczego pewne tereny(na razie nie powiek jakie)na których zaprzestano działalności dewastacji zaczęły same się odradzać i funkcjonują lepiej jak pod opieką ochrony środowiska?Człowiek jest taka istotą ,że zawsze wie lepiej .Wie lepiej jak ma rosnąć las.wie lepiej jak mają płynąć rzeki ,wie lepiej jak mają funkcjonować społeczeństwa itd. itp.Gdzie widzisz w działaniu ludzi odnośnie puszczy :równowagę,sukcesję,bioróżnorodność,dobrostan w wycinaniu tysiącletnich dębów bo jakiemuś ministrowi ktoś powiedzmy "podpłacił",czy w tym, że" ktoś"zezwolił na wycięcie całej alei dębowej tylko z tego względu że za parę lat powstanie tam droga (tylko że tej drogi nie ma na mapie).To nazywasz zmiennością,sukcesją i bioróżnorodnością czy dobrostanem.To jest gospodarka grabieżcza bo inaczej nazwać tego nie można więc nie wal mi tu frazesów jakie to nasze Państwo jest przyrodoochronne.

Trzeba umieć żyć zgodnie z naturą.
Ostatnia1 tydzień 5 dni temu edycja: Sombra od.

Więcej
1 tydzień 5 dni temu #35855 przez Bart_
Chcesz rozmawiać merytorycznie czy zapłacono Ci za biadolenie jakie to Państwo jest niedobre?
Porozmawiamy o hodowli lasu czy o niedobrym ministrze z rządu PIS?

Na tą chwilę robisz wszystko by być zakwalifikowanym jako płatny troll internetowy.
Jak przestaniesz o polityce to ja zacznę na temat.

Więcej
1 tydzień 3 dni temu - 1 tydzień 3 dni temu #35859 przez Sombra
Hej hola chyba się zapędzasz w swoich wywodach !!!!Politykę to Ty zostaw na wieczory przy piwie z kolegami!Ja piszę o konkretach jakie mają zdarzenie a nie o tym co jakiś polityk zrobił źle czy dobrze a to że władza działa źle to wszyscy wiedzą i nie życzę sobie aby co do mojej osoby używać słowa powszechnie uznawanego za obraźliwe.Po drugie to ma być groźba z Twojej strony co do mojej osoby???Po trzecie to kim ty jesteś aby mnie oskarżać ,prokuratorem obecnej władzy!!!!

Ostatnia1 tydzień 3 dni temu edycja: Sombra od.

Więcej
1 tydzień 3 dni temu #35861 przez Bart_
Konkrety są takie, że jest problem z nadmierną ekspansją szkodnika rujnującego drzewostan. Trzeba wyciąć w pień, zasłonić siatkami z insektycydem powalone i zajęte drzewa a następnie wywieźć i przerobić w sposób uniemożliwiający rozprzestrzenianie się owada. Niestety monokulturowe nasadzenia w minionych dekadach spowodowały brak naturalnych wrogów kornika. Brak sprzyjających siedlisk doprowadził do wyrugowania wielu gatunków ptaków poza wielkie połacie lasu co pozwoliło kornikowi rozwinąć się nadmiernie. Próby ratowania sytuacji pułapkami feromonowymi nie przynosiły rezultatu na pożądaną skalę.
To, że zbiegło się to w czasie z oderwaniem świń od koryta i ich świńskim kwikiem bezsilności i nieuchronności rozliczenia uczyniło temat wycinki nośnym medialnie i wygodnym do odwracania uwagi od swoich brudów oraz obwiniania każdego o cokolwiek.

Czekam argumentacji merytorycznej. Ile wycięto, jakiego gatunki, gdzie, kiedy... W przeciwnym razie strzelasz ślepakami a siebie wystawiasz na pośmiewisko coraz to węższego grona odwiedzających to forum.

P.S. Nie poruszyłem tematu polityki do czasu aż się o to nie poprosiłeś. Teraz znasz moje zdanie szarego człowieka, który jednak temat zna od strony merytorycznej. Znam się i widuję z 2 wojewódzkimi konserwatorami przyrody oraz dziekanem WPT, którym został kolega ze starszego rocznika. Rozmawiam na temat z ludźmi kształconymi i niepolitycznymi.
P.S. 2. To Ty obwiniasz ministra czy władze o niecne działania. Masz dowody czy znów ślepak (może to strzał w stopę i 226 Ci doklepią).
P.S. 3. Nie rozmawiam przy alkoholu o polityce. Bardzo to niezdrowe.
P.S. 4. Płacą Ci za Twoje mądrości objawione o skorumpowanych ministrach? W jakiej walucie Ci płacą?
Miej świadomość, że jeżeli ktoś kto wydał konkretną decyzję, o której piszesz przeczyta Twoje prawdy objawione o korupcji to nie będzie sprawy cywilnej ale karna z dużym prawdopodobieństwem prawomocnego skazania z ww kwalifikacji.

Najpierw myśl, potem pisz, kilkukrotnie przeczytaj i przemyśl nim opublikujesz. Mam porobione zrzuty ekranu na wypadek, gdybyś chciał zmieniać treść postu.

Więcej
6 dni 21 godzin temu - 6 dni 21 godzin temu #35867 przez Sombra
Mój post ,który był odpowiedzią na Twoje zapytania został skasowany przez Administratora bo kto inny mógłby to zrobić więc jak mam Ci odpowiedzieć skoro mnie nie dopuszczają do głosu.Ale może to przejdzie.Poczytaj dokładnie co napisałem ze zrozumieniem ,a potem poczytaj o co Ty mnie oskarżasz i nie wiem co gorsze moje domniemania czy Twoje konkretne oskarżenie o płatną protekcję i to w jakiej walucie ?Ja też wszystko zapisuję i nic w tym nowego w obecnej Polsce .Tu każdy każdego zapisuje ,podgląda,inwigiluje do cna i czy to jest normalny kraj o którym piszesz ze świnie świniom coś tam ?Kto w/g Ciebie jest świnia a kto warchlakiem?Pozdrawiam.

Ostatnia6 dni 21 godzin temu edycja: Sombra od.