Islamskie Państwo Iraku i Lewantu

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #3506 przez Grakulla
Konflikt na pewno nie tak bliski jak ten Ukraiński, ale USA które jest naszym istotnym sojusznikiem, coraz bardziej angażuje się w tamten konflikt. Obama już przekonuje do działania swoich wyborców i przedstawia strategię zniszczenia ISIL . Na ile to realna strategia, a na ile stroszenie piórek, ciężko teraz stwierdzić. Zastanawiam się tylko jak to wszystko wpłynie na nasz region. Jeśli wojska amerykańskie zaatakują Syrię to wywołają kolejny konflikt na linii Waszyngton-Moskwa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu - 7 lata 1 miesiąc temu #3507 przez LoneWolf
Moim zdaniem zagrożeniem nie jest samo ISIS tylko islam w ogóle.
Co jakiś czas w wiadomościach pojawiają sie artykuły o walczących w Syrii np. 'obywatelach' francuskich czy brytyjskich którzy będą po powrocie działać w 'domu'.

sdstc.pl/trzy-etapy-dzihadu-vt204620.htm

Kto wie czy nastepna wojna nie wybuchnie na tle rasowo-religijnym właśnie.Ostatnia7 lata 1 miesiąc temu edycja: LoneWolf od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • kraver
  • Gość
  • Gość
7 lata 1 miesiąc temu #3510 przez kraver
Replied by kraver on topic Islamskie Państwo Iraku i Lewantu
Może Europka się wreszcie obudzi. Od jakiegoś czasu propagowano teorię, że "mamy 21 wiek, ludzie wiedzą że wojna to zło, jesteśmy teraz tolerancyjni i mamy szacunek do siebie, będziemy się łączyć i globalizować swoje działania ku powszechnej chwale". A tu kilka miesięcy i nagle trzeba realnie brać pod uwagę brak gazu, skok cen ropy, powołanie do wojska, puste półki w sklepach i zagrożenie wojenne. Ludzie są gatunkiem, który nigdy nie osiągnie harmonii i zrozumienia. Będziemy się dzelić i walczyć ze sobą zawsze, a im dłużej trwa taki sztuczny pokój tym mocniej ruszymy do walki. Taka nasza uroda i nie zmienią tego nawet wielkie interesy, ogromne pieniądze i wolność w handlu, podróży itp.
Ciekawe ile osób zrozumie, że muszą nauczyć sobie radzić sami, bo oczekiwanie aż ktoś coś zrobi może się nagle okazać ślepą uliczką. Pamiętam czasy komunizmu, ojca i dziadków, którzy umieli załatwić wszystko. Cichaczem, po chodach, za dewizy ale umieli. Dzięki ich obrotności nikt w rodzinie głodny nie chodził. Pamiętam babcie i matkę, które potrafiły zrobić dosłownie wszystko z niczego. Kurde, miałem ukochaną koszulę w takie indiańskie wzory plemienne uszytą z koca. Najlepszy ciuch jaki miałem.
Dzisiejsi ludzie w zdecydowanej większości żyją jak w jakiejś malignie. Praca, dom, spanie, facebook, imprezka, grillik, zakupy w niedzielę, skoszenie trawniczka i cały schemat od nowa. Nie tędy droga...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #3511 przez Grakulla

LoneWolf napisał: Moim zdaniem zagrożeniem nie jest samo ISIS tylko islam w ogóle.


LoneWolf Islam sam w sobie nie jest zły, poczytaj, a najlepiej znajdź i porozmawiaj z islamistami. Jak w każdej religii, ci terroryści to islamska sekta, banda skrajnych fanatyków. Wbrew temu co powszechnie się uważa Islam nie nawołuje do wojny, jest pokojową religią. Niestety wielu z ich kapłanów przeinacza teksty koranu (które bardzo łatwo można zmanipulować, ze względu na szeroką interpretację przy tłumaczeniu). Tworzą bojówki i wspierani przez bogatych szejków, nie walczą za wiarę , ale właśnie w interesie swoich sponsorów. A może inaczej: ich sponsorzy wykorzystują ich wiarę do swoich celów.

W moim odczuciu zagrożenie z ich strony (w kontekście naszego kraju) polega bardziej na tym, że zaangażowanie amerykanów może dolać oliwy do i tak już wielkiego pożaru jaki wybuchł na Ukrainie. Bo tak naprawdę jaką my mamy społeczność Islamską w Polsce? Większość to ludzie którzy po prostu wyznają swoją religię i nikomu się nie narzucają. Myślę, że nasze moherowe berety też robią co mogą by skrajny Islam u nas nie zagościł ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu - 7 lata 1 miesiąc temu #3512 przez LoneWolf
Tylko że ci sekciarze to tylko stare capy siedzące z kozami w jaskiniach ale też studenci którzy urodzili sie w UK i siedząc w UK się radykalizują.
Tak samo można powiedzieć że są dobrzy komuniści.
Islam rodzi zło więc powinno się go usunąć taka jest moje zdanie.


26:201 Oni w to nie uwierzą, dopóki nie zobaczą kary bolesnej .

47:4 Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą, to uderzcie ich mieczem po szyi; a kiedy ich całkiem rozbijecie, to mocno zaciśnijcie na nich pęta. A potem albo ich ułaskawicie, albo żądajcie okupu, aż wojna złoży swoje ciężary. Tak jest! Lecz jeśliby zechciał Bóg, to Sam zemściłby się na nich, lecz On chciał doświadczyć jednych przez drugich. A co do tych, którzy zostaną zabici na drodze Boga, to On nie uczyni ich uczynków daremnymi.
Ostatnia7 lata 1 miesiąc temu edycja: LoneWolf od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #3516 przez SŁAWEK
Zagrożeniem dla ludzkości jest każda religia, a raczej jej niezłomni wyznawcy.
Dla przypomnienia, religia u nas dominująca ma na sumieniu 50 mln ludzkich istnień. Co prawda przez 2000 lat. Szacunkowo, biorąc pod uwagę ówczesną gęstość zaludnienia - ludność obecnej Europy zginęła w imię boże.
Konflikty o podłożu religijnym były, są i będą.
Kilka przykładów z wczoraj i dziś :Indie, Pakistan, Izrael, Palestyna, Irlandia, była Jugosławia, Górny Karabach, Abchazja, Afganistan, Chiny, Filipiny, Indonezja, Algieria, Syria, Nigeria, Sudan, Irak.
Jakoś nie widzę różnicy między podbojem Kanaanu a obecnymi działaniami ISIS. Leje się krew i giną ludzie. Żeby było ciekawiej, napastnicy i ofiary wierzą w Boga. Tego samego, tylko inaczej interpretowanego.
Człowiek - istota rozumna. Jak to się ma do rozumu, logiki i zdrowego rozsądku ?
"Kiedy rozum śpi, budzą się demony" - Francisco Goya.
The following user(s) said Thank You: kraver

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.