Ujemne temperatury

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu - 2 lata 3 miesiąc temu #32892 przez softnet
Ujemne temperatury was created by softnet
Ciekawe zestawienie dot. ujemnych temperatur.

Załącznik Ujemnetemperatury.pdf nie został znaleziony

Załączniki:
Ostatnia2 lata 3 miesiąc temu edycja: softnet od.
The following user(s) said Thank You: PAKO, bigdady69, Ojciec, Lord of Darkness

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu #32893 przez darvark
Replied by darvark on topic Ujemne temperatury
Przydało by się jeszcze omówić wpływ wiatru i wilgotności na odczuwalną temperaturę. Chociaż tej zimy chyba nie grozi nam zima z prawdziwego zdarzenia

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu - 2 lata 3 miesiąc temu #32894 przez Piotr
Replied by Piotr on topic Ujemne temperatury
Tu do kompletu, warto poczytać, jest też (chyba 2, czy 3 strona filmik) gdzieś jeszcze były wojskowe wytyczne, ale nie mogę znaleźć... :angry:

forum.preppersi.pl/forum2/zagrożenia/165...ie-i-hipotermia.html

Wytyczne wojskowe (tam są wszystkie szczegóły, min tabele wpływu wiatru na odczuwalną temperaturę) kto chce (proszę o kontakt na priv) wyślę na maila (bo to 74 strony :whistle: ) w pdf do wydruku
Ostatnia2 lata 3 miesiąc temu edycja: Piotr od. Powód: doprecyzowanie tekstu

Więcej
2 lata 2 miesiąc temu #33561 przez Lord of Darkness
Replied by Lord of Darkness on topic Ujemne temperatury
Witam
Zima w tym roku cienka ale trochę śniegu było i jak miałem okazję to zrobiłem quenzee.
Temperatura na dworze -4 , w quenzee było ok + 10, a jak trochę w nim poleżałem to +15.
Praca nad nim zajęła mi ok 15 minut czyli zrobienie górki i uklepanie jej, oraz wbicie gałązek.
Później musiałem poczekać godzinę aż śnieg związał i przystąpiłem do robienia dziury.
To zajęło też około 15 minut.
W środku poleżałem ok 10 minut i nie dałem rady więcej, po prostu myślałem że konstrukcja zawali mi się na głowę (wówczas jeszcze nie wiedziałem o dość istotnej sprawie o której za chwilę...)
Po wyjściu z racji tego że z braku czasu quenzee robiłem w ogrodzie, obawiałęm się że dzieci mogą w późniejszym czasie do niego wejść i może coś im się stać, postanowiłem zniszczyć konstrukcję... i tu wielkie zdziwienie.
Wskoczyłem na górę i pomimo moich ponad 80 kilo skacząć nic nie mogłem konstrukcji zrobić, taka była mocna !!!
Musiałem ją zniszczyć saperką.
Reasumując quenzee jest na pewno alternatywą dla bytowania pod gołym niebem, ale osobiście zdecydowałbym się tylko w przypadku zagrożenia życia, żeby nie być zauważonym.

Załącznik 1.jpg nie został znaleziony

Załącznik 2.jpg nie został znaleziony

Załącznik 3.jpg nie został znaleziony

Załącznik 4.jpg nie został znaleziony

Załącznik 5.jpg nie został znaleziony

The following user(s) said Thank You: Pitbear