Roboty - rosnące zagrożenie ( np.Boston Dynamics)

• fooky
  • fooky Avatar
  • Wylogowany
  • Komercyjny
  • Komercyjny
  • Lepiej iść samemu, niż z tłumem w złym kierunku.
Więcej
1 rok 5 miesiąc temu #35733 przez fooky
Czyli pozostaje stara, dobra dubeltówka i wiadro naboi.

Lepiej iść samemu, niż z tłumem w złym kierunku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 5 miesiąc temu #35736 przez Arcyszczur
To nie musi być duże. Ten projekt Boeing'a już lata i pokazał zdolność wyłączenia siedmiu różnych obiektów w trakcie jednej misji.
www.boeing.com/features/2012/10/bds-champ-10-22-12.page
USAF przyznało się ostatnio, że rzeczywiście zakupiło pięć sztuk takich urządzeń. Ile jeszcze kupią nikt nie wie bo nawet o tym niechętnie mówiono. Może dlatego, że to akurat amerykańska armia jest najbardziej na świecie wrażliwa na EMP.
Mnie chodzi o coś genialnego (bo jak widać fizycznie jest to możliwe) co musimy sami wymyśleć. Pomysł z cewkami albo jedną cewką (niszczoną wybuchem) jak w tym linku, który cytowałem wcześniej jest niezły (bo prosty).
Patrząc na wielkość (jeśli ją znamy!) urządzenia CHAMP to energie były chyba mniejsze. Co do szerokości impulsu to taki bardzo wąski (Twoja delta Diraca) występuje tylko przy wybuchu jądrowym (a jednak jego propagacja jest niezła - może to efekt ogromnej energii). Generatory EMP mają dużo szersze impulsy o łagodnym narastaniu i stromym, "urwanym" spadku. I tu chyba trzeba szukać - jak najszybciej zgasić przepływ prądu żeby wywołać impuls.
I w końcu: Na elektroniczne mrówki, komary i inny szpiegowski sprzęt nawet mała moc i zasięg impulsu mogą być wystarczające. Tu chodzi mi po głowie jakaś przeróbka z instalacji zapłonowej samochodu lub lotniczej.

"Nigdy nie postępuj wbrew prawom przyrody i staraj się je jak najlepiej zrozumieć."

Arcy

Więcej
1 rok 5 miesiąc temu - 1 rok 5 miesiąc temu #35737 przez Arcyszczur
Fooky - nie da rady. Obecną taktyką dronów jest użycie roju. Jeśli to amunicja krążąca to nie zdążysz prawdopodobnie trafić trzech zanim one dostaną Ciebie. Tu granat lub mina EMP załatwiłyby sprawę. Spada, albo głupieje cały rój.

"Nigdy nie postępuj wbrew prawom przyrody i staraj się je jak najlepiej zrozumieć."

Arcy
Ostatnia1 rok 5 miesiąc temu edycja: Arcyszczur od.

Więcej
1 rok 5 miesiąc temu - 1 rok 5 miesiąc temu #35750 przez Pietrow
Tak cichutko szeptajac - impuls typu delta Diraca nie wystepuje w przyrodzie. Fizyka nie pozwala na takie zjawiska.
W przypadku detonacji ladunku termonuklearnego propagacja jest taka sama jak przy kazdym innym pobudzeniu, tyle, ze energia poczatkowa jest "w cholere" wielka, wiec zanim osrodek wytlumi impuls, to zdazy on spenetrowac spory kawalek osrodka. Ja wiem... Uzywam uproszczen. Jednak sama informacja jest w miare poprawna i czytelna.

A na "elektroniczne mrowki" calkiem niezlym srodkiem zaradczym moze sie okazac generator impulsow "w miare prostokatnych" o znaczacej mocy. Moze byc gleboko przemodulowany nadajnik AM. To sie rozklada na "w cholere" harmonicznych (Pan Fourier) i sieje mocno po czestotliwosciach. Moze zamiast skasowania mrowki wystarczy odciac ja od lacznosci z centrum kontroli? Oczywiscie jesli nie jest to autonomiczna gadzina. Wtedy... Fooky -> wiaderko na naboje -> dubeltowka i cala masa fajnej zabawy przy pacyfikowaniu "robactwa" :)

Nie musze wygrac. Wystarczy, jesli nie przegram.
Ostatnia1 rok 5 miesiąc temu edycja: Pietrow od.