Infrared może być naszą zmorą???

Więcej
2 lata 6 miesiąc temu - 2 lata 6 miesiąc temu #31836 przez Bartek.prv
No dobra:

Cieszę się, że tyle odpowiedzi przyszło na temat mojego atykułu o budowie schronu.
Niestety nie zawsze miałem czas na ustosunkowanie się do wszystkich odpowiedzi za co przepraszam.

Zadałem sobie trochę trudu i nigdzie na Naszym Forum nie doszukałem się poruszenia tematyki INFRARED czyli kamer/lornetek/ wykrywaczy na podczerwień i jak się przed nimi ukryć?
Jeśli jest jednak gdzieś...pewnie zaraz będę skarcony przez Administratora...aaa co tam :)
Ale chyba warto odświeżyć temat.
Do rzeczy:
Po zapoznaniu się z literaturą Naszego Forum - odnoszę wrażenie, że może zbyt bardzo jednak uciekamy od techniki.
Z pełnym szacunkiem !!! podchodzę do szkolenia umiejętności przetrwania bez niczego lub z byle czymś - to absolutna podstawa i z zapartym tchem często czytam o doświadczeniach Kolegow!
Niestety musimy zdać sobie sprawę z tego, że każdy lepszy karabin/ czołg/ wóz bojowy posiada na wyposażeniu kamery na podczerwień i nawet najlepiej zamaskowanych Preppersów wyłapie jak kaczki na podstawie emisji ciepła, oparów, dymu itp nie mówiąc już o sylwetce ciała.
Oczywiście sceny z filmu Predator, gdzie nasz Rambo smarował się błotem...chyba dzisiaj są po prostu śmieszne.
Stawiam zatem pytanie, moim zdaniem poważne pytanie:
JAk schować się przed infraredem???

Jeżeli mogę podsunąć "mój" pomysł - wydaje się, że ciekawą alternatywą jest założenie na siebie koca termicznego ( NRC), ale nie dość,że to błyszczy się jak psu... to jeszcze przecież nie da rady się tym szczelnie otulić.
Angielskie SAS doradza założenie...ciepłych ubrań + czapka i gogle...
Co Wy na to - macie jakieś POWAŻNE pomysły???
Zawsze można wskoczyć do wody,ale na jak długo????? Nooooo. chyba,że oddychając przez słomkę od pałki wodnej:)

Będę wdzięczny za Wasze sugestie

Po sygnale alarmowym - najpierw uciekam, później zastanawiam się co to było!
Ostatnia2 lata 6 miesiąc temu edycja: Bartek.prv od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 6 miesiąc temu #31839 przez bigdady69
www.pig-tac.pl/produkt/kurtka-mount-trac-mk-2/
Już gdzies to wrzucałem na forum ,ale tu masz strone gdzie możesz skompletować sobie mundur który ma właściwości maskujące w podczerwieni ,oglądałem program o tych mundurach i faktycznie to działa ,jednak wiadomo przed termowizją się nie schowasz ,chyba że tak jak napisałeś zasłonisz się tym kocem jednak całkowicie nie praktyczne w użyciu na zewnątrz ,ale co innego wyłożyć sobie tym ściany w pokoju lub w kryjówce ...

Panie Boże chroń mnie przed manipulantami i przed ludźmi którzy nie maja własnego rozumu...
"Kto po moją głowę przychodzi, ten i swoją przynosi..."

Więcej
2 lata 6 miesiąc temu #31841 przez Predator25
Oczywiście sceny z filmu Predator, gdzie nasz Rambo smarował się błotem...chyba dzisiaj są po prostu śmieszne.

Ja jako mega fan Predatora i Rambo MUSZĘ koniecznie ZAPROTESTOWAĆ !!! to są dwa Różne filmy i dwóch różnych " komandosów " Proszę NIE MYLIĆ :)
pozdrawiam :)

Więcej
2 lata 6 miesiąc temu #31843 przez Bartek.prv
Rambo? :silly: Predator - Nieeee, ;) noooo ma się rozumieć, że jasne, że tak, oczywiście, ale błoto chyba wciąż jednak za mało...

Predator25 napisał: Oczywiście sceny z filmu Predator, gdzie nasz Rambo smarował się błotem...chyba dzisiaj są po prostu śmieszne.

Ja jako mega fan Predatora i Rambo MUSZĘ koniecznie ZAPROTESTOWAĆ !!! to są dwa Różne filmy i dwóch różnych " komandosów " Proszę NIE MYLIĆ :)
pozdrawiam :)

Po sygnale alarmowym - najpierw uciekam, później zastanawiam się co to było!

• fooky
  • fooky Avatar
  • Wylogowany
  • Komercyjny
  • Komercyjny
  • Lepiej iść samemu, niż z tłumem w złym kierunku.
Więcej
2 lata 6 miesiąc temu #31856 przez fooky
O wszelkich kocach nrc mozan zapomnieć, to tylko folia o właściwościach odbjających ciepło ale nei pochłaniających...
I tak, jesli się owiniesz NRC, to ta folia też się rozgrzeje i tak samo jak Ty będzie emitować ciepło...

Czapki i ciuchy również.

Nie sprawdzalem, ale zakładam, ze przebywanie pod wodą z fajką tez niewiele da, bo iddychając pzrez fajke, będiez wydychal powietrze o znacznie cieplejszej sygnaturze niż chlodna woda, więc wprawne (szukające) oko Cię znajdzie.

Zdaje sie, że tutaj jedyn aopcja to chowac się za czymś co nie pzrepuszcza ciepła - mur, skała, ziemia, woda...

Ale tak serio... to mam wrażenie, że niewielu z nas na tum forum przykłada wielką wagę do konfliktow zbrojnych i użycia spzrętu do likwidacji cywilów.

Myśle, że w Polce jednak postrachem nr1. dla preppersów powinna być zwykła ekonomia, czy nastepstwa głupoty osób/urzedow odpowiedzialnych za infrastrukturę - powodzie, braki prądu itp...

No, nie twierdze, ze inne rzeczy się nie wudarzą...
Temat jednak ciekawy na powiedzmy akademicką dyskusję, bo samemu wiele doświadczalnei nie zbadamy... ;(

Lepiej iść samemu, niż z tłumem w złym kierunku.
The following user(s) said Thank You: Bartek.prv