Mapy Google śledzą każdy twój ruch!

Więcej
3 lata 2 tygodni temu #28911 przez softnet
Link do artykułu: www.popularne.pl/mapy-google-2/
Link do map Google: www.google.com/maps/timeline?authuser=0&pb w których możesz sprawdzić jak Google gromadzi Twoje dane. (UWAGA! Ważna informacja dla posiadających kilka kont w Google - Twój komputer musi być aktualnie zalogowany do tego samego konta Google co Twój telefon)

Oto instrukcja jak się zabezpieczyć, by twoje dane nie były przechowywane, a twoja lokalizacja nienamierzana:

1. Najpierw kliknij w powyższy link i sprawdź czy historia lokalizacji jest włączona.
2. Następnie wejdź w ustawienia i usuń całą historię lokalizacji.
3. Wejdź ponownie w ustawienia i zarządzaj zakładką Moje miejsca.
4. Możesz również wstrzymać przebieg lokalizacji, by odwiedzane miejsca nie zapisywały się na mapie.
The following user(s) said Thank You: Piotr, Raptus, bigdady69

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 2 tygodni temu #28913 przez Chemik
Mam aktywne oprogramowanie co losowy wybiera miejsce na świecie i daje tam moja lokalizację jest to zsynchronizowane z GPS w telefonie także największy mam ubaw w pracy jak kumple logują się przez mój internet i każdy ma inne miejsce obrane :), Nawet płatna opcja śledzenia telefonu głupieje gdyż nie pokazuje poprawnie :)

"Błogosławiony Pan - Opoka moja,
On moje ręce zaprawia do walki,
moje palce do wojny."

SMS "RYŚ" - Chemik

Więcej
3 lata 2 tygodni temu #28916 przez softnet
Czy mogę zapytać co to za aplikacja?

Więcej
3 lata 2 tygodni temu #28917 przez darvark
Jakimś cudem udało mi się wyłączyć to logowanie mojego położenia. Także teoretycznie jest opcja aby google tego nie rejestrowało. Pytanie tylko czy teoretycznie czy praktyie, bo do końca nie wiemy, czy ta strona pokazuje faktyczny stan bazy lokalizacji danego użytkownika. Może być tak, że google loguje położenie ale nie wyświetla.

Tak naprawdę jest cała masa powszechnie uyżwanych aplikacji w telefonach, które nas szpiegują.

Więcej
3 lata 2 tygodni temu - 3 lata 2 tygodni temu #28924 przez softnet
Czyli pozostaje wrócić do telefonu typu Nokia 3310 :/

Wprawdzie ten również rejestruje swoje położenie, ale przynajmniej w tym przypadku zebrane informacje są przechowywane w bazach danych operatorów i dostęp do nich wyłącznie wybrane służby, a nie osoby postronne jak jest to w przypadku Google.

Dane na koncie użytkownika Google są wprawdzie dostępne po zalogowaniu, ale wystarczy wejść w posiadanie loginu oraz hasła do konta w Google ofiary by mieć dostęp do całej historii odwiedzanych przez nią miejsc na przestrzeni ostatnich lat. Nie podoba mi się to :/
Ostatnia3 lata 2 tygodni temu edycja: softnet od.
The following user(s) said Thank You: Chemik