Hodowla owadów w domu

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #947 przez saeros666666
Replied by saeros666666 on topic Hodowla owadów w domu
Heh, powiem tyle. Cieszę się, że jesteście tym zainteresowani, ale artykuł mogę napisać najwcześniej we wtorek. Zajmie mi to troszkę czasu gdyż jest to temat bardzo rozległy i dość trudny w ogarnięciu. Dzisiaj jadę na wieś więc popiszę co nieco. W poniedziałek wrócę, ewentualne błędy skoryguję za pomocą wiedzy z internetu i do wtorku wyślę artykuł:).
PS: Patryś, szarańcza może jest smaczna i pożywna, ale ma duże wymagania i jest mało wydajna, moim zdaniem najlepsze są świerszcze i karaczany:)
PPS: Jeżeli chcecie mógłbym również kręcić filmiki o tym jak hodować dane gatunki owadów bo i tak mam na youtubie kanał temu poświęcony, więc do poniedziałku prosiłbym o decyzję, czy chcecie mieć artykuł czy wolicie formę "filmową".
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #953 przez Effi
Replied by Effi on topic Hodowla owadów w domu
Bardzo fajny temat co prawda nie miałem jeszcze przyjemności spożywanie takich produktów chodź nie wiadomo co człowiek robił za młodszych lat ;) . Ja osobiście przychyliłbym się za filmową wersją no i mam nadzieje że kiedyś będzie okazja do spróby ;)

Cud pozornie nie możliwy a jednak się zdarza.

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #1040 przez Soho
Replied by Soho on topic Hodowla owadów w domu
powiem tak - jeżeli masz kanał w tym temacie to super zapodamy linki w... artykule :)
artykuły są bardziej mobilne, drukujesz i możesz mieć zawsze pod ręką - dostęp do sieci nie zawsze jest prosty

„Wewnątrz organizacji tylko trzy zjawiska występują naturalnie: spory, chaos i nieefektywność – cała reszta wymaga przywództwa”

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #1042 przez arheon123
Replied by arheon123 on topic Hodowla owadów w domu
ja jadłem mówki B) kwaśne ale dobre

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #1043 przez Patryś
Replied by Patryś on topic Hodowla owadów w domu
ja bym korniki spróbował.

"Ostatni łatwy dzień był...wczoraj"

Więcej
5 lata 8 miesiąc temu - 5 lata 8 miesiąc temu #3049 przez Cornes
Replied by Cornes on topic Hodowla owadów w domu
Napisze troszku o hodowli szarańczy. Mam ptasznika i trzymam troszkę tego dziadostwa jako karmówkę ;)

Szarańcza nie jest wymagająca jeśli chodzi o hodowle. Je praktycznie wszystko co rośnie. Podobno nie należy dawać sałaty. Jeśli chodzi o warunki temperaturę to powinna wynosić minimum 25'C. Pojemnik, w którym trzymamy szarańcze powinien być jak największy. Najlepiej zrobić klatkę z szyb pleksi. Należy pamiętać o zainstalowaniu w pleksi kratki wentylacyjnej. Im większe terrarium tym więcej pożywienia będziemy mieli. W takim terrarium należy zrobić ściółkę na podłoże z mieszanki torfu i piasku. Jeśli chodzi o "umeblowanie" to najlepsze będą takie papierowe podstawki na jajka (nie wiem jak to się nazywa). Ułożone one w rzędach. Do tego kawałki kory, troszkę gałęzi - co tylko chcecie. Ściółkę należy regularnie zwilżać. Terrarium należy oświetlać ok 12h dziennie.

Pamiętajcie! Im wasze terrarium jest bardziej przegęszczone szarańczami tym lepiej! Szarańcza jest zwierzęciem chmarnym. W dużych skupiskach zaczynają szybciej się rozwijać i rozmnażać. Oczywiście trzeba im wtedy zapewnić dostatek pokarmu, w przeciwnym razie będzie się szerzył kanibalizm i nic wam się nie wyhoduje ;)

Jeśli chodzi o rozmnażanie i inne sprawy, o których nie napisałem - wszystko szczegółowo jest opisane w internecie ;)

Teraz troszkę swoich przemyśleń. Mając zrobione terrarium z pleksi o wymiarach 1,5m x 1,5m x 2m macie bardzo duży zastrzyk białka dla całej rodziny niewielkim kosztem. Ciężko to zrozumieć, ale mając w takim terrarium 1000 osobników - samemu nie dacie rady ich zjeść. Tak szybko się one rozmnażają i rosną.

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."
Ostatnia5 lata 8 miesiąc temu edycja: Cornes od.