Brukiew

Więcej
6 lata 4 miesiąc temu - 6 lata 4 miesiąc temu #7614 przez Docent
Brukiew was created by Docent
Mało popularna w 'nowych czasach' bulwa skrywa w sobie leczniczą moc...
W moim ogrodzie brukiew rosła od kiedy pamiętam i mogę stwierdzić, że jest warta sadzenia i świetnie pasuje do zup. Pozwolę sobie wklepać cytat zaczerpnięty z pierwszej lepszej strony:

''W brukwi znajdziemy witaminy A, B1, B2, B5, B6, B9, B12, C, D, K, wiele składników mineralnych: wapń, fosfor, sód, żelazo, magnez, cynk, miedź, siarka, błonnik pokarmowy, karoten, rutynę, cukry, białka. Wiele aminokwasów, kwasy tłuszczowe nasycone, jednonienasycone, wielonienasycone.

Brukiew posiada również wiele właściwości zdrowotnych, przeciwdziała i leczy choroby przewodu pokarmowego i dróg żółciowych, zalecana dla osób z problemami tarczycy - reguluje ilość jodu w organizmie, chroni przed przeziębieniem, wzmacnia odporność, utrzymuje młodość i witalność organizmu, pomocna jest w leczeniu chorób skóry, wzmacnia włosy i zapobiega ich wypadaniu.

Medycyna ludowa ceni i stosuje brukiew jako środek moczopędny, przeczyszczający w długo utrzymujących się zaparciach, wykrztuśny, przeciw kaszlowy. Sok z brukwi ma działanie oczyszczające, wzmacnia śledzionę, płuca, wątrobę. Warzywo to wykazuje również właściwości przeciwnowotworowe, zawdzięcza to związkom chemicznym zwalczającym komórki rakowe."

survival of the fittest
Ostatnia6 lata 4 miesiąc temu edycja: Docent od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 4 miesiąc temu #7636 przez Pitbear
Replied by Pitbear on topic Brukiew
oj brukiew pycha , przyrządziłem coś takiego dla ekipy TVN w trakcie robienia programu ... wiosną pochwalę sie publicznie !

"Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad.Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik wyborów."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.