węgiel drzewny

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #2007 przez kkusz
węgiel drzewny was created by kkusz
Na zatrucia lekami, pokarmami stosujemy węgiel leczniczy. Chłonie i unieszkodliwia toksyny w przewodzie pokarmowym, działa przeciwbiegunkowo, przy wzdęciach. Skutecznie zadziała zażyty w odpowiednio dużej dawce do 10 gramów jednorazowo, do 50 g na dobę – najczęstszym błędem jest zastosowanie zbyt małej ilości węgla. Kiedy nie mamy nic innego - jako zasypka na ropiejące rany, owrzodzenia. Jeszcze lepiej zmieszać do tego celu węgiel ze sproszkowanymi ziołami. Jako zasypkę na rany można stosować suche i zmielone: kiście i pączki olchy, liście orzecha, kłącze i ziele pięciornika kurze ziele. Węgiel drzewny jest dobrym środkiem do filtrowania powietrza (maski ochronne) i płynów. Najlepszy z buka, potem z lipy, i topoli.
Do wypalenia węgla z gałązek buka użyłam puszki po zielonym groszku. Wypełniłam ją pociętymi gałązkami. Jako wieczka użyłam większej puszki po orzeszkach, a ponieważ nie przylegała, owinęłam je drutem. Można docisnąć kamieniem. W wierzchniej puszce zrobiłam gwoździem dziurkę. Umieściłam puszki na żarze, wyjęłam po kilku godzinach. Efekt prezentuję na zdjęciu. Nie miałam możliwości sprawdzenia, po jakim dokładnie czasie węgiel jest gotowy.
Węgiel drzewny ma tak wiele pozytywnych zastosowań, że warto wiedzieć jak go sobie zrobić i mieć zapas.

Załącznik wegielzbuka.jpg nie został znaleziony

nonakris
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #2013 przez Pitbear
Replied by Pitbear on topic węgiel drzewny
Witaj DAWNO TUTAJ NIE WIDZIANA KKUSZ :-)
ja mam pytanie prozaiczne ....
jak oczyścić destylat alkoholu węglem ?
mówiąc wprost chodzi o oczyszczenie bimbru .
Pozdrawiam i cieszę sie że jestes ponownie !!!

"Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad.Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik wyborów."

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #2019 przez kkusz
Replied by kkusz on topic węgiel drzewny
na dwa sposoby: 1. mieszasz daną ciecz z węglem dłuższy czas i potem puszczasz przez filtry; 2. węgiel wsypany do wysokiej kolumny szklanej, miedzianej lub innej (kupionej lub zrobionej samodzielnie), ciecz wpływa od góry powoli, spływa dołem. skuteczne oczyszczanie musi trwać niestety. jak tam ogród?

nonakris

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #2020 przez Pitbear
Replied by Pitbear on topic węgiel drzewny
znajdź czas i zapraszam gorąco na naradę w mojej kwaterze :-)
doradzisz mi co sadzić . Powiedz tylko kiedy możesz .

"Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad.Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik wyborów."