Jak stać się bogatym preppersem

Więcej
5 lata 2 miesiąc temu - 5 lata 2 miesiąc temu #6794 przez Chemik

Cornes napisał: Ostatnio gdy robiłem bimber koszty miały się następująco: 12 kg cukru 25 zł, 50 zł drożdże, 1/3 butli gazu 15 zł. Wyszło ok. 10l bimbru ponad 80%. Koszt litra 9 zł.
Zrobić tak z 200 l na godzinę W i żadna zima nam nie będzie straszna :)

podoba mi się twoje nastawienie do handlu wymiennego :)
u mnie trochę inaczej :)
15 kg cukru 35 zł, 20 zł drożdże, 10h prądu około 9 zł, za te same 9-10 L - 94% po pierwszym puszczeniu.
rocznie go z używam z 40-50 L ( do odkażania ran duszy ) :) ihihih

"Błogosławiony Pan - Opoka moja,
On moje ręce zaprawia do walki,
moje palce do wojny."

SMS "RYŚ" - Chemik
Ostatnia5 lata 2 miesiąc temu edycja: Chemik od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 2 miesiąc temu #6802 przez Cornes
Jakich drożdży używasz i jaką masz konkretnie aparaturę? Na pewno dokładniejszą niż ja. Na prąd, czyli pewnie temperaturę możesz utrzymać cały czas na tym samym poziomie.

Ja niestety aparatura z bańki od mleka, wbudowany termometr, jeden odstojnik ze słoika, chłodnica i wszelkie rurki miedziane. Problem jest z utrzymaniem temperatury, bardzo skacze, aparatura też nie najlepsza, ale przy użyciu drożdży gorzelniczych, wyklarowaniu nastawu i dwukrotnym przepędzeniu towar prima sort :) Z tym, że przez tą aparaturę po ilości ciut dostaję...

PS. Jeśli lubisz słodkie napitki mam bardzo dobry przepis na miodówkę z cytryną. Własnego autorstwa :) 70% nalewka, po miesiącu przegryzania się smakuje wręcz rewelacyjnie. Jak na taką wartość alkoholu smakuje jakby miała połowę mniej a grzeje i działa cudnie :)

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."

Więcej
5 lata 2 miesiąc temu #6833 przez Ewenk
Ja myślę ze 99% procent z Was zostało by zabitych zanim by wyciągnęli swoje skarby z plecaka.
Jeśli myślicie że ludzie będą przestrzegali systemu honorowego to jesteście w błędzie.

Na nic sprzętu kupa jak preppers d..a!

Więcej
5 lata 2 miesiąc temu #6837 przez Cornes

Ewenk napisał: Ja myślę ze 99% procent z Was zostało by zabitych zanim by wyciągnęli swoje skarby z plecaka.
Jeśli myślicie że ludzie będą przestrzegali systemu honorowego to jesteście w błędzie.

Nie traktuj nas jak idiotów jeśli łaska...

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."

Więcej
5 lata 2 miesiąc temu #6838 przez Ewenk

Cornes napisał:

Ewenk napisał: Ja myślę ze 99% procent z Was zostało by zabitych zanim by wyciągnęli swoje skarby z plecaka.

Nie traktuj nas jak idiotów jeśli łaska...

Nie mam takiego zamiaru. Jeśli poczułeś się urażony to przepraszam. Nie było moją intencją obrażanie kogokolwiek.
Jestem ciekaw jak Twoim zdaniem będzie wyglądał taki handel?
Robiłeś już to kiedyś?

Na nic sprzętu kupa jak preppers d..a!

• BowHunter
  • Gość
  • Gość
5 lata 2 miesiąc temu #6840 przez BowHunter
Replied by BowHunter on topic Jak stać się bogatym preppersem
Handel jest znany człowiekowi od najstarszych czasów. To potrzeba posiadania sprawia, że kupujemy. Nic więc dziwnego, że zawsze będzie obecny. W starożytności ludzie też handlowali, a w tamtych czasach było bardzo łatwo o śmierć. Ten sposób wymiany towarów nigdy nie umrze. Jeśli Ty nie będziesz tego robił, zrobi to ktoś inny. Poza tym nikt nie będzie musiał krzyczeć, że jest kupcem. Wystarczy plotka, która się rozniesie, a ludzie sami go znajdą. W takim wypadku wypadałoby pomyśleć o zabezpieczeniu.