Jak stać się bogatym preppersem

Więcej
5 lata 2 miesiąc temu - 5 lata 2 miesiąc temu #6766 przez Cornes
Witam!

Zastanawiałem się ostatnio nad jedną rzeczą. Wiadomym jest że po godzinie 0 będziemy mieli całkowicie inny "rynek" na świecie. Pieniądze stracą wartość, drogocenne będą tylko kruszce i towar niezbędny ludzkości. Myślałem dużo o tym jaki towar, obecnie bardzo tani, mógłby nas uczynić bogaczami po godzinie 0. Nie rozchodzi mi się też o to, żeby teraz jakieś duże kwoty na to wydawać. Raczej myślałem o czymś, co możemy sami zrobić niewielkim kosztem.

Osobiście wpadł mi do głowy całkiem niezły pomysł myślę. Mianowicie magazynowanie zapalniczek. Zbieram (od wczoraj) wszystkie, zwykłe, sprawne, głównie już wyczerpane zapalniczki jakie tylko zauważę. Troszkę tego można znaleźć...
Kupiłem gaz do zapalniczek za 5 zł, który podejrzewam, że starczy mi na bardzo długo. I napełniam :)

Myślę, że jest to pomysł przedni. Praktycznie nie kosztuje nic. Myślę, że zapalniczki będą chodliwym towarem po godzinie W. Nie każdy będzie potrafił rozpalić ogień z niczego, a każdy tego ognia będzie potrzebował...

Ehh jaka to szkoda, że BICów tankować nie można. To by była gruba waluta :)

Ciekaw jestem waszych pomysłów :)

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."
Ostatnia5 lata 2 miesiąc temu edycja: Cornes od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• BowHunter
  • Gość
  • Gość
5 lata 2 miesiąc temu #6769 przez BowHunter
Replied by BowHunter on topic Jak stać się bogatym preppersem
Papierosy - złoto w tytoniu. Zdajesz sobie sprawę ile będzie dla nałogowych palaczy wart chociaż jeden papieros?

Tak po dłuższym zastanowieniu - jakie szczęście, że nie palę. :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Więcej
5 lata 2 miesiąc temu - 5 lata 2 miesiąc temu #6770 przez Cornes
Tylko, że nawet obecnie drogie. Ale jeśli ktoś się zastanowi, to może produkować paczkę za jakieś niecałe 2 zł. Produkt na handel przedni. Niestety ale ja palę.

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."
Ostatnia5 lata 2 miesiąc temu edycja: Cornes od.

Więcej
5 lata 2 miesiąc temu #6774 przez redar
Oczywiście również alkohol.
W razie W najgorsza berbelucha się sprzedaje, co przykłady wojny czy komuny potwierdzają, a za moje wysokiej klasy wina będą płacić majątek ; )

• kraver
  • Gość
  • Gość
5 lata 2 miesiąc temu #6776 przez kraver
Replied by kraver on topic Jak stać się bogatym preppersem
Chemia.
We wspomnieniach Bośniaka z wojny napisał, że praktycznie wszystko można znaleźć oprócz środków higienicznych. W sklepach takich jak Makro lub składach budowlanych możesz kupić chemię myjącą/dezynfekującą w postaci koncentratów w pojemnikach 5l. Te markowe (Ajax) to koszt ok. 40 zł. Te budżetowe ok. 20. Moja sprzątaczka, codziennie myjąc firmie ponad 200 m2 podłóg wykorzystuje 15l. rocznie (3 baniaki). Kupujesz taki baniak i chomikujesz butelki plastikowe, potem możesz koncentrat rozmieszać i sprzedawać. Okres przydatności takiej chemii to ładnych kilka lat a realnie nawet kilkanaście (tylko trzymaj je w ciemnościach i temp. powyżej 6 stopni). To samo dotyczy worków na śmieci, papieru toaletowego (kto pamięta ile rolka była warta za komuny), mydła itp.

Medykamenty - cokolwiek się stanie ich braknie najszybciej. Antybiotyki będą warte majątek. Sterylne bandaże to skarb. Środki odkażające, bakteriobójcze, przeciwbólowe itd.

Baterie - chcesz patentu na mega kasę ? Sprzedawaj bateryjki-akumulatorki (ładowalne) ale nie sprzedawaj ładowarki. Zadbaj żeby mieć do czego ją podłączyć i odpłatnie ładuj baterie.

Usługi - naucz się szyć i naprawiać buty a będziesz bogaczem. Umiejętności niemal zapomniane a w wypadku braku wszystkiego będą bardzo w cenie. Nie będzie już allegro, trzeba będzie odtwarzać - ten kto to będzie umiał będzie na wagę złota. Nie wspomnę o lekarzach, weterynarzach, chemikach, kowalach itp. Sprawdzi się stare przysłowie, że prawdziwy zawód to taki, który trzeba wykonywać rękoma.

Przez grzeczność nie wspominam o nie etycznych sposobach. Wystarczy odrobina wyobraźni, żeby wiedzieć co się sprzedaje zawsze i wszędzie. Nie było momentu w historii ani miejsca w przestrzeni, gdzie nie zarobiło na siebie stręczycielstwo, dragi itp. syf. Niemniej nie wyobrażam sobie Preppersa, który się czymś takim pobrudzi.

Więcej
5 lata 2 miesiąc temu #6777 przez Cornes
Ostatnio gdy robiłem bimber koszty miały się następująco: 12 kg cukru 25 zł, 50 zł drożdże, 1/3 butli gazu 15 zł. Wyszło ok. 10l bimbru ponad 80%. Koszt litra 9 zł.
Zrobić tak z 200 l na godzinę W i żadna zima nam nie będzie straszna :)