UWAGA - szkodniki - coś o czym nie pamiętamy.

Więcej
2 lata 2 miesiąc temu - 2 lata 2 miesiąc temu #32732 przez Chemik
RADA DLA WSZYSTKICH -> jak macie zapasy nawet te wojenne :) to nie zapominajcie o szkodnikach.

OPISZĘ PO KROTCE SYTUACJĘ:
- zaglądnąłem do SAFEROOM-u W NIEDZIELĘ - zastanowiły mnie małe podłużne "coś" na podłodze, odchody myszy...
- I zamiast cholera odpoczywać z rodzina łażąc po lasach lub grać w Assasin Cread Blask Flag - przesiedziałem 8 godzin robiąc porządek.
- 176 paczek racji żywnościowych ( SR, SRG, MRE ), prawie 100 L wody do wyniesienia - ( najbardziej irytujące były te racje żywnościowe ).
- po inwentaryzacji uszkodzeń: 15 racji żywnościowych i 4 butelki wody 5 L. - ( koszt ok. 300 zł )
Przeglądnięte 4 plecaki BOB - ( na szczęście tylko jeden uszkodzony, a w nim w śpiworze gniazdko :( )
- przejazd do castoramy po łapki na myszy 3 szt 10 zł + zasypka 17 zł ( trutka ) + własnoręcznie zrobiona pułapka -

- jako profilaktyka

- i nie dajcie się szkodnikom - po za kasą $, to jeszcze zabierają czas !!! i co by było gdyby była sytuacji kryzysowa i nagle się dowiadujemy że brakuje nam jedzenia i wody przez szkodniki.

- zapobieganie, a nie leczenie ma się dla nasz ludzi przygotowanych liczyć.

Pozdrawiam WAS - 300 zł nie leży na chodniku.

"Błogosławiony Pan - Opoka moja,
On moje ręce zaprawia do walki,
moje palce do wojny."

SMS "RYŚ" - Chemik
Ostatnia2 lata 2 miesiąc temu edycja: Chemik od.
The following user(s) said Thank You: PAKO

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 2 miesiąc temu #32733 przez Bart_
Stalowa beczka zamknięta wiekiem nie uchroni? Ciężkie do przegryzienia, ciężkie do sforsowania górą. Może nie uchroni przed plagą szczurów ale na myszy powinno być OK.
Ewentualnie wieszanie pod sufitem na drucie stalowym.

Nie tak dawno podczas wyprawy ofiarą szkodników padły paczka boczku i paczka rodzynek. Na szczęście zawsze biorę więcej jedzenia i dodatkowo zapas w samochodzie w razie potrzeby - kilka godzin marszu od miejscówki.
Zostawiłem luzem na stole zapominając o małych przyjaciołach. Oni o mnie pamiętali goszcząc się i niszcząc przy okazji.

Więcej
2 lata 2 miesiąc temu - 2 lata 2 miesiąc temu #32734 przez Chemik
SAFEROOM - jest tak ograniczony w przestrzeń - że 4 osoby się tam mieszczą, jedzenie i woda na około 40 dni, 3 miejsca do spania / akumulatory i to jeszcze wszystko w Klatce Faradaya - ( 2,5m2 w oczku 1,5 cm miedź uziemiona na 2,5 m ), 4 wiadra z żwirkiem kocim na odchody :).

Także beczka się już nie zmieści :) hihihihihi nawet pół beczki :)

moje palce do wojny."

SMS "RYŚ" - Chemik
Ostatnia2 lata 2 miesiąc temu edycja: Chemik od.

Więcej
2 lata 2 miesiąc temu #32735 przez Bart_
Można tak zorganizować przestrzeń aby miejsce do spania połączyć ze skrzynią metalową na zapasy i ekwipunek.
Kilka kawałków blachy 1mm, kilka kątowników, spawarka i niewielkim w sumie kosztem eliminujesz problem.
The following user(s) said Thank You: Chemik

Więcej
2 lata 2 miesiąc temu #32736 przez Chemik
NIBY tak :)

moje palce do wojny."

SMS "RYŚ" - Chemik