plan dzialania w razie "w"

Więcej
4 lata 5 miesiąc temu #19460 przez proppergunjah
Witam! Jestem nowa na forum i nowa w temacie, lecz interesuja mnie konkrety. Chce sie uczyc, mam checi i glowe podatna na wiedze. Wy sie tu organizujecie, znacie i tak dalej. Ja nie mam pojecia o niczym ale adaptuje sie, taki mam talent. Jestem daleko od Polski i ludzi ktorych rozumiem od podstaw. Ale mam rodzine i pewnosc ze z prawie kazdej, nawet najgorszej sytuacji istnieje wyjscie. Moje pytanie brzmi: Jaka jest na chwile obecna sytuacja polityczno-spoleczna w Europie? Interesuja mnie wszystkie potencjalne ogniska konfliktow i zamieszek. Taka ocena sytuacji, zeby opracowac moj wlasny plan dzialania. Moj priorytet: przetrwanie i ocalenie rodziny w razie konfliktu zbrojnego. Jestesmy ulokowani na poludniuj Niemiec. Wy Panowie, jak widze, szykujecie sie do konfliktu z Rosja. A co wtedy grozi mi? Jak to widzicie? Prosze o wypowiedzi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 5 miesiąc temu #19461 przez darvark
Replied by darvark on topic plan dzialania w razie "w"
Hmm mieszkając w u naszych zachodnich sąsiadów i tak powinnaś mieć dostęp do mediów. W polskiej prasie nie pojawiają się chyba, aż tak inne informacje, no może nie są tak cenzurowane przez poprawność polityczną (chociaż kto to wie) :) .
Chyba ciężko powiedzieć, aby ludzie z tego forum szykowali się na konflikt z Rosją. Raczej przewidujemy taką ewentualność, szczególnie po wydarzeniach na Ukrainie. Ale sama idea to nie jest przygotowanie się na wojnę z tym jednym przeciwnikiem, tylko na ogół zagrożeń, które spowodują, że będziemy musieli porzucić nasz dotychczasowy wygodny tryb życia. Jak poczytasz dokładniej o prepperingu to zobaczysz, że chodzi tutaj o bycie przygotowanym na "każdy" rodzaj zagrożenia, od braku dostępu do mediów, krach finansowy, czy też konflikty zbrojne.

Więcej
4 lata 5 miesiąc temu #19468 przez softnet
Replied by softnet on topic plan dzialania w razie "w"
Moim zdaniem największym zagrożeniem dla Niemiec jest fala uchodźców.

Po pierwsze - wcześniej czy później pojawi się z ich strony rozczarowanie pomiędzy tym czego oczekiwali a tym co otrzymali. Jeżeli im chodzi o poczucie bezpieczeństwa dla siebie i swoich bliskich to ten warunek zostanie spełniony. No ale oczekiwania ekonomiczne zapewne już nie. Jeśli ich nie ma teraz to mogą się one pojawić w przyszłości.

Po drugie - niechęć do asymilacji oraz przestrzegania niemieckiego prawa. Wcześniej czy później pojawią się konflikty na tle kulturowym i religijnym.

Dlatego dla bezpieczeństwa uchodźcy powinni pozostać w Niemczech do czasu zakończenia wojny w Syrii. Gdy sytuacja w tym kraju się ustabilizuje powinni oni wrócić tam skąd przybyli.
The following user(s) said Thank You: bigdady69, proppergunjah

Więcej
4 lata 5 miesiąc temu #19481 przez proppergunjah
W zupelnosci sie z Toba zgodze. To wlasnie zamieszki ze strony uchodzcow sa moim zdaniem pierwszym w kolejnosci zagrozeniem do ktorego powinnam sie przygotowac. Dlatego klub strzelecki i sztuka samoobrony sa dzialami prepperingu ktorymi zajme sie w pierwszej kolejnosci. Dobrym posunieciem jest moim zdaniem rowniez opracowanie planu obrony domu przed ewentualnymi intruzami, oraz plan ewakuacji na przyklad w razie pozaru. Tym zajme sie w pierwszej kolejnosci. Oczywiscie mam zamiar przygotowac sie do wszystkich mozliwych zagrozen, ale zaczne od tych najbardziej realnych a na koniec zostawie sobie przetrwanie w dziczy z cwiczeniami w terenie, bo to jest dla mnie przyjemne z pozytecznym.

Więcej
4 lata 5 miesiąc temu #19496 przez proppergunjah
Mi sie nie podoba to jakie sa nastroje wobec oporow Polski co do niektorych wymagan Unii. Jak na przyklad sprawa uchodzcow. Mam wrazenie ze zachod szuka powodow ktorymi moglby wytlumaczyc bycie nie fair w stosunku do Polski po raz kolejny.Juz tak bylo kilka razy wczesniej. Moim zdaniem ta cala sytuacja nie wyglada dobrze.

• bigdady69
  • Gość
  • Gość
4 lata 5 miesiąc temu #19500 przez bigdady69
Replied by bigdady69 on topic plan dzialania w razie "w"
Wiadomo uchodzcy nie przyjdą do nas bo nie mamy takiego systemu socjalnego jak w takich bogatych Niemczech Szwecji czy Anglii ,dla czego nie uciekają do swoich sąsiadów tylko do unii bo tam ich nie chcą ,dobrze wiedzą gdzie można za darmo dostać pieniądze na dzieci i mieszkanie ,pani kanclerz już się kończy ,a te społeczeństwo które do nich teraz napłynęło albo sie zasymiluje z Niemcami albo nie wiem będą mieli wojnę domową , my jakoś patrzymy i szukamy zagrożenia ze strony Wschodniej a tu może przyjść coś z Zachodu ,ja zazwyczaj nie oglądam tv ale jak poszukuję jakichś wiadomości to oglądam tv zagraniczną bo u nas tego nie pokazują co sie dzieje na prawdę ...