Sprzęt do łączności

Więcej
4 lata 5 miesiąc temu - 4 lata 2 miesiąc temu #13564 przez softnet
Ostatnia4 lata 2 miesiąc temu edycja: softnet od.
The following user(s) said Thank You: Tytus

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 5 miesiąc temu #13653 przez Etharin
Replied by Etharin on topic Sprzęt do łączności
Ja i tak przed zakupem zalecam sprawdzenie allegro, ceneo, sknerusa itp.

Lepiej byłoby chyba jak już załatwić sprzęt dla 20 osób wtedy cena może skoczyć w dół

A sklepy ciekawe

Więcej
4 lata 2 miesiąc temu #19052 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Sprzęt do łączności

Etharin napisał: Ja i tak przed zakupem zalecam sprawdzenie allegro, ceneo, sknerusa itp.

Lepiej byłoby chyba jak już załatwić sprzęt dla 20 osób wtedy cena może skoczyć w dół

A sklepy ciekawe

Zgadzam się, sklepy mają konkretny sprzęt (zwłaszcza dla początkującego istnieje możliwość dobrego doradztwa), ale na ceny trzeba uważać, nie wszystko jest na allegro taniej, czasami jednak jest, przykład
Baofeng BF-9700
w sklepie z linku - 440 zł + wysyłka
na allegro - 416 zł z wysyłką

proponuję upatrzyć sobie konkretny sprzęt, a potem poszukać jak najlepszej ceny bez pośpiechu.

Życie każdego łamie, ale tych, którzy się nie wzmocnią w miejscu złamania, życie zabija...

Więcej
4 lata 2 miesiąc temu - 4 lata 2 miesiąc temu #19071 przez Gekon
Replied by Gekon on topic Sprzęt do łączności
Ja oprócz ceny biorę pod uwagę też to, kto sprzedaje i jakie wrażenie robi sklep/sprzedawca. Nie wiem jak Wy, ale ja mam w stosunku do sprzedawców z allegro mieszane uczucia. W przypadku allegro zdarzało mi się, znacznie częściej, niż przy zakupach w klasycznym sklepie internetowym, że towar docierał uszkodzony, niekompletny itp., a kontakt ze sprzedawcą był utrudniony lub odbierał telefon ktoś, kto nie potrafił dobrze się wysłowić lub miałem wrażenie, że rozmawiam z kimś, kto zawodowo zajmuje się kopaniem rowów. Nie wiem, dlaczego tak się dzieje, ale wydaje mi się, że sprzedawcy tak mocno dążą do obniżenia ceny, że zaczynają olewać jakość i klienta, a personel, który zatrudniają jest najtańszy i nic nie potrafi.

Mam też wrażenie, że część sprzedawców na allegro dziś zajmuje się sprzedażą np. radiotelefonów, wczoraj sprzedawali ciuchy, a jutro kartofle i daje to taki efekt, że nie znają się na tym, co sprzedają.

Warto też zwrócić uwagę na opis sprzętu, który nas interesuje. Zauważyłem, że na allegro są to często opisy konstruowane tak, aby poruszały nasze emocje i były przyjemne dla ucha, choć niekoniecznie posiadają sens. Wszystko jest najlepsze, najfunkcjonalniejsze i dzięki zakupowi tego sprzętu nasze życie będzie lepsze, a rodzina szczęśliwsza. Klasyczne sklepy (przynajmniej w przypadku sprzętu specjalistycznego, takiego jak radiotelefony) skupiają się nie na marketingu, tylko na rzeczywistych parametrach, danych technicznych i funkcjonalności sprzętu.

Czasem wolę kupić w klasycznym sklepie internetowym i nawet zapłacić odrobinę więcej, ale być lepiej obsłużonym.

Kupowałem sprzęt w tych firmach:
inradio.pl
avantiradio.pl
yaesu.pl

i zawsze byłem zadowolony. Nie był żadnych komplikacji, a obsługa kompetentna i profesjonalna.
Ostatnia4 lata 2 miesiąc temu edycja: Gekon od.