Czołg...jaki jest każdy widzi...

Więcej
2 lata 6 miesiąc temu - 2 lata 6 miesiąc temu #31837 przez Bartek.prv
Pozwolę sobie zadać kolejne nurtujące mnie pytanie.

W dobie rosnącego zagrożenia ze strony "wroga" - chciałbym na tym forum spróbować znaleźć odpowiedż na pytanie o czołgi czy wozy bojowe.
Jak wiadomo - są niebezpieczne :) wjadą praktycznie wszędzie.
W terenie raczej moja terenówka ma niewielkie szanse.
Czy macie jakieś pomysły na to co zrobić jeśli stanę u progu mojego ukrytego szałasu w lesie - oko w oko z czołgiem nieprzyjaciela?
Kiedy już udało mi się do lasu uciec, zamaskować a tu prosze...czołg podjechał w zasięg celnego strzału w mój schron i wiem,że mnie widzi....brrrrrr
Pomijam, że czołg jest wyposażony w kamery termowizyjne, noktowizory itp, ale to może właśnie te kamery są jego najsłabszym ogniwem???
Czy jest na forum ktoś, kto miał z czołgami do czynienia?
Czy jest możliwe oślepienie czołgu, jego kamer jakąś prostą metodą? A MOŻE COŚ INNEGO?
Nie zakładam ,że zdążę podejść z koktailem Mołotowa ( a i tak się to na nic dzisiaj nie zda), nie mam ręcznego wyrzutnika rakiet typu SPIKE.
Czy jest coś, co można zrobić????

Czy dotarcie do czołgu np z białą olejną farbą rozlaną na kamery jest możliwe??? A jeśli już, to co to da??? Wiem przecież,że czołgi mają boczne karabiny...więc też słabo to widzę...
Macie jakieś pomysły???

Po sygnale alarmowym - najpierw uciekam, później zastanawiam się co to było!
Ostatnia2 lata 6 miesiąc temu edycja: Bartek.prv od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 6 miesiąc temu #31840 przez Bart_
Czołg nie pcha się do lasu. Utrudnione manewrowanie. Przejazd utrudniony lub niemożliwy.
Czołg nie zajmuje się tropieniem czy zwalczaniem pojedynczego cywila. Jeżeli już trzeba cywila wytropić, ująć lub zlikwidować to wysyła się piechotę.

Więcej
2 lata 6 miesiąc temu #31873 przez Preppersi Południe
Witam w zależności jak głęboko w lesie jest to schronienie i jaki to las jeżeli jest to młody las czy zagajnik to np dla pt-91 czy lekko starszych wersji Układu Warszawskiego zrobienie przecinki to żaden problem. Jeżeli już cię namierzył to pozostaje tylko się przeżegnać chyba że schron w którym masz zamiar się ukryć jest dobrze zabezpieczony balistycznie lub całkowicie pod grubą warstwą ziemi . 1500 - 2000m w głąb od skraju lasu uważam za adekwatnie bezpieczną na tyle że raczej cię nie zlokalizują lecz obecne czołgi w armii mają wsparcie lotnicze co czynie je " dość " niebezpiecznym narzędziem natomiast jeśli jest to czołg w tzw prywatnych rekach lub zagrabione jakimś cudem przez osoby III to kolega Bart ma rację nikt normalny w głąb lasu nie będzie się pchał .Unieszkodliwienie ów pojazdu z poziomu prywatnego jest mało prawdopodobne choć cuda się zdarzają można minować przedpola ale jest to finansowo nie do ogarnięcia nawet jakbyśmy mieli dostęp do takowych min . Oślepienie kamer -tu trzeba zadać sobie pytanie jakiej klasy to czołg i kto jest najeźdźcą bo nie wszystkie mają takowe instalacje no i pozostaje kwestia osób znajdujących się w środku pojazdu nawet gdyby się udało ograniczyć czy wyeliminować widzenie to przypominam że w środku są ludzie i to nieźle wyszkoleni którzy tez przechodzą szkolenia na różne sytuacje dywersyjne . Podsumowując z poziomu priv mało prawdopodobne ażeby zatrzymać to piękne dzieło zniszczenia lecz wszystko ma wady i niedociągnięcia konstrukcyjne o których oficjalnie ;) nie powinno się mówić ( rodzima produkcja ) . Pozdrawiam
The following user(s) said Thank You: Bartek.prv

Więcej
2 lata 6 miesiąc temu #31877 przez bigdady69
kiedyś czołg pierwszej generacji można było ubić za pomocą ,koktajlu młotowa lub granatem rzucając jedno i drugie na tył czołgu ,dziś potrzebny ci jest śmigłowiec szturmowy z amunicją przeciw pancerną ;)

Panie Boże chroń mnie przed manipulantami i przed ludźmi którzy nie maja własnego rozumu...
"Kto po moją głowę przychodzi, ten i swoją przynosi..."

• fooky
  • fooky Avatar
  • Wylogowany
  • Komercyjny
  • Komercyjny
  • Lepiej iść samemu, niż z tłumem w złym kierunku.
Więcej
2 lata 6 miesiąc temu #31879 przez fooky
A po jaką cholerę walczyć z czołgiem?

Jak dla mnei to misja kamikaze.
Jeśli jesteś w lesie swoją terenówka, to faktycznie modlić sie by nie rozpoznano Cię jako wroga.
Jak będziesz strzelał, próbował oślepiać kamery, rzucac mołotowami, czy pokazywac środkowy palec - po Tobie.

Lepiej iść samemu, niż z tłumem w złym kierunku.

Więcej
2 lata 6 miesiąc temu #31887 przez Paulo
poziom abstrakcji w tym wątku jest już na czerwonym polu;)

kużwa ludzie jaka walka z czołgami? co wy jaracie , bo na pewno nie radomskie;)

Niewielu jest przygotowanych do walki, większość jest przygotowana na to że będą walczyć inni.
Sun Tzu – Sztuka Wojny
The following user(s) said Thank You: Bart_