Pakowanie ciuchów

• fooky
  • fooky Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Komercyjny
  • Komercyjny
  • Lepiej iść samemu, niż z tłumem w złym kierunku.
Więcej
6 lata 1 miesiąc temu - 6 lata 1 miesiąc temu #9501 przez fooky
Pakowanie ciuchów was created by fooky
Zauważyłem, że wielu "backpackers'ów" nie bardzo zna metody pakowania ciuchów.

Metoda ta sprawdza się również w przypadku koca, śpiwora itp...
Gdy natrafiłem na tę playlistę uznałem, że warto to tu wrzucić - może młodym się przyda...

...żeby nie kupowali plecaków po 110L, a zmieścili się w 35 :)

PS. W przypadku spodni, ja je zwijam dokładnie odwrotnie, tj od pasa do nogawki - dla mnie to łatwiejsza metoda.

Lepiej iść samemu, niż z tłumem w złym kierunku.
Ostatnia6 lata 1 miesiąc temu edycja: fooky od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu - 6 lata 1 miesiąc temu #9503 przez olo
Replied by olo on topic Pakowanie ciuchów
Pewnie znajdą się osoby którym nie przypadnie do gustu sposób jaki przedstawię, ale mi się sprawdza. Otóż spakować ciuszki możemy próżniowo (no, prawie) z pomocą zwykłego odkurzacza domowego. Wystarczy władować ubranie do worka na śmieci, wsadzić do środka rurę od odkurzacza i szczelnie złapać łapami owijając worek wokół rury by powietrze nie dostawało się do środka. Po włączeniu odkurzacza wyssie on nam powietrze z worka. Ciuchy są pomięte jak krowie z gardła, ale ja tak pakuję bluzy zapasowe których wygląd nie ma dla mnie dużego znaczenia.

Człowiek nie przestaje się bawić bo się starzeje, tylko starzeje się bo przestaje się bawić.
Ostatnia6 lata 1 miesiąc temu edycja: olo od.

• fooky
  • fooky Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Komercyjny
  • Komercyjny
  • Lepiej iść samemu, niż z tłumem w złym kierunku.
Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #9504 przez fooky
Replied by fooky on topic Pakowanie ciuchów
A to się zgadza, jak odessiesz powietrze to objętość drastycznie spada, ale jeśli jedziesz np na biwak, albo uciekasz z BOB'em, to jak po użyciu ubrań zapakowanych próżniowo wsadzić je z powrotem do plecaka, jeśli nie masz odkurzacza i zapasu worków?

W sytuacji "kryzysowej" np w razie "W" wyrzucanie ubrań, które się nie mieszczą w plecaku było by niewskazane. Stąd uważam, że cennym jest opanowanie tej metody, która i przed i po użyciu ubrania daje możliwość spakowania do identycznej (małej) objętości.

Choć rzeczywiście próżniowo jest lepiej, ale nie do powtórzenia w lesie.

Lepiej iść samemu, niż z tłumem w złym kierunku.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu - 6 lata 1 miesiąc temu #9505 przez olo
Replied by olo on topic Pakowanie ciuchów
True, piszesz o wyjściu (czy ucieczce) dłuższej niż jeden dzień, wtedy faktycznie jest to tylko "bajer". Ja to stosuję do bluzy w której ewentualnie będę wracał wieczorem czy w nocy do domu i nie mam potrzeby pakowania jej następnego dnia do plecaka.

Ale z drugiej strony wracając z wyjścia zawsze mam więcej miejsca w plecaku niż przy wychodzeniu, zjedzone jadło, wypita woda itp... przy 2-dniowym wypadzie nadal może się to przydać. Choć już na pewno nie przyda się przy dłuższej "ucieczce".

Człowiek nie przestaje się bawić bo się starzeje, tylko starzeje się bo przestaje się bawić.
Ostatnia6 lata 1 miesiąc temu edycja: olo od.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #9507 przez MlodyMX
Replied by MlodyMX on topic Pakowanie ciuchów
Przydatna rzecz . Dzięki