Radia brytyjskie rodziny Clansman

Więcej
7 lata 5 miesiąc temu #2487 przez marcoss4
Czy ktoś ma doświadczenie z tymi radyjkami? Posiadam radiostację osobistą PRC-349 w zestawie z laryngofonem co pozwala na lepszą komunikację nawet szepcząc aby uniknąć wykrycia.
Środki dopiero teraz pozwalają na szukanie drugiej połówki jednakże będę szukał raczej jakiejś większej radiostacji z noszakiem która będzie pełniła formę może stacjonarki.
Ciekaw jestem opinii osób które już używały której kolwiek radiostacji z tej rodziny, obsługa wydaje się bardzo intuicyjna, budowa dosyć pancerna oczywiście odbija się to na wadze gdzie w przypadku wagi osobistej PRC349 to tyle samo będzie ważyło z 5 krótkofalówek.
Ciekawym wyjściem zdaje się też adapter akumulatora który pozwala w przypadku jego braku na użytkowanie w adapterze 10 sztuk paluszków 1,5V AA.

Non omnis moriar.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 5 miesiąc temu #2490 przez Patryś
Niestety nie mam żadnego doświadczenia związanego z tego typu łącznością.

"Ostatni łatwy dzień był...wczoraj"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • BowHunter
  • Gość
  • Gość
7 lata 3 miesiąc temu #2802 przez BowHunter
Replied by BowHunter on topic Radia brytyjskie rodziny Clansman
marcoss4 wrzuć jakieś fotki tego urządzonka...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 9 miesiąc temu #18584 przez J. Kowalski
Niestety. Zakres częstotliwości pracy: 37 do 46,95 MHz, a więc w całości poza pasmami dopuszczonymi do użytkowania amatorskiego w RP - czyni je niemal całkowicie nieprzydatnymi do pracy w eterze (chyba, że ktoś zdecyduje się popiracić lub w eterze zapanuje taki bałagan, ze wszystko będzie się działo). Krótkofalowiec z doświadczeniem i aparaturą pomiarową mógłby się pokusić o obniżenie pasma częstotliwości RT-349 do zakresu 29 - 30 MHz gdzie bandplan przewiduje pracę z emisją FM na wąskim odcinku pasma 10 metrowego. Niestety tylko taką możliwość zapewnia to skądinąd znakomite urządzonko. No chyba, że w przypadku "W" napadli by na nas Anglicy lub Kanadyjczycy, których siły zbrojne używały tego sprzętu jeszcze do 2008 roku - moglibyśmy ich na tym podsłuchać... Z tego co wiem WP też raczej z tego pasma nie korzysta (?) Zwykle demobilowy sprzęt wojskowy NATO pracuje POZA pasmami amatorskimi i zwykle emisjami FM, rzadziej cyfrowymi. Nadaje się raczej dla grup rekonstrukcyjnych niż preperingu. Jeśli już komu bardzo zależy na posiadaniu "wojskowego" sprzętu, to poszukałbym raczej urządzeń umożliwiających pracę w zakresie CB, jednak pozostanie tu też możliwość emisji FM, podczas kiedy polskie "sibi" raczej preferuje AM.

si vis pacem para bellum
The following user(s) said Thank You: softnet

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 9 miesiąc temu #18614 przez Prepers.sp6
Nie warto sobie zawracac głowy tym sprzętem, to prawdziwy demobil. Zakres częstotliwości leży w zakresie używanych przez wojsko ( w nas też ) moc nadajnika 1 W ( CB radio ma 4 W), można przerobić laryngofon na inny wtyk ale to bez sensu.

Pozdrawiam Mirek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.