Spis częstotliwości radiowych

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #18974 przez Krzysztof Pień

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #18994 przez Prepers.sp6
Proponowałem jako standard dla prepersów kanał 4 (PMR) 446.04375 Mhz i podnośnej( nr 4) 77,00hz.
Na etapie zagrożenia nie ma co się oglądać na przepisy jeżeli będzie się nadawało nieco wyższą mocą i tak zasięgu horyzontalnego się nie przeskoczy. Zasada jest prosta na paśmie UKF - jak anteny się "widzą" to radia się słyszą. Kulistość ziemi przyjmuje się ok 24 km zakładając że antena znajduje się na wysokości 2m i odbiornik też. Jeżeli jedna z korespondentów jest wyżej to doleci dalej.
Na kanał CB proponowałem kanał 4 ( 27,00Mhz) w modulacji AM/FM - częstotliwość łatwa do wystrojenia się dużą radiostacja amatorską.

Pozdrawiam Mirek
The following user(s) said Thank You: softnet

Więcej
4 lata 6 miesiąc temu #20504 przez Prepers.sp6
Podaję kompletną tabelę do zaprogramowania radiostacji Baofeng typu UV 5, UV82,86 itp.
w nazwie kanału skróty- CH kanał morski, PMR - kanały z zakresu PMR, pogotowie lotnicze,Pogotowia ratunkowego, częstotliwości TOPR, przemienniki amatorskie z SP6, kanały direktowe amatorskie, oraz kanały straży pożarnych.

Przypominam o kanale nr 4 PMR - kanał preperski, oraz CB radio kanał 4 ( 27,oo MHZ) - kanał preperski.
Liczę na rozsądek użytkowników aby nie wchodzić na częstotliwości zakazane- jedynie nasłuch, pod warunkiem nieudostępniania innym osobom do odsłuchu.

Pozdrawiam Mirek

Więcej
4 lata 6 miesiąc temu #20505 przez Prepers.sp6
Forum nie pozwala przesłać pliku typu .DAT

Pozdrawiam Mirek

Więcej
4 lata 6 miesiąc temu #20514 przez Hassassin

Prepers.sp6 napisał: Forum nie pozwala przesłać pliku typu .DAT

Zapodaj np. tutaj: przeklej.org/
Chętnie ściągnę. Czy w tym temacie podałeś instrukcję jak najłatwiej zaprogramować radio?
Mam BAOFENG UV-8HX.

Łucznik, kusznik, bowhunter, myśliwy.

"Boże, uchroń mnie przed zgubnym mniemaniem, że powinienem napisać cokolwiek, na każdy temat i przy każdej okazji..."

Więcej
4 lata 6 miesiąc temu #20515 przez darvark
Ewentualnie spakować jakimś zipem i forum powinno obsłużyć.