Warto zainwestować w krótkofalówki?

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #11659 przez Etharin
Tak policja przechodzi na cyfrówkę i wtedy lipa...

Co do tych częstotliwości/licencji nie wiem czy to nie ściema, lecz głowy nie dam...

piszę to chyba wszędzie gdzie się da i chyba przez to spamuje, ale jak co można na częstotliwościach CB nawet wskoczyć na wstęgi, byle nie blokować kanału 9, 19, 28. a reszta jak kto lubi, no na 13 dużo ruskich jest.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #11663 przez patry2k
Etharin nie znam się na tym, ale znając życie pewnie zaraz po przejściu Policji na cyfrówkę to znajdą się w sprzedaży jakieś "dekodery" lub odbiorniki nawet i tego sygnału. :)

Ty bądź gotowy choć w połowie tak jak oni.
Znaj okolicę, nigdy nie daj się zaskoczyć.
Gadaj z kumplami co robić w razie gdyby.
Lepiej dobrze się naszykuj, bo zło nie umiera nigdy.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu - 6 lata 1 miesiąc temu #11664 przez Etharin
nie wiem jak to dokładnie tam ma działać, sygnał odbierzesz lecz podobnie jak z satelitarnym TV masz odebrany a bez karty nic Ci to nie daje.

Pewnie pójdzie to zrobić ale nie wiem jak.
Ostatnia6 lata 1 miesiąc temu edycja: Etharin od.

• BowHunter
  • Gość
  • Gość
6 lata 1 miesiąc temu #11666 przez BowHunter
Replied by BowHunter on topic Warto zainwestować w krótkofalówki?
Jakoś nie rajcuje mnie ta nowinka cyfrowa... Troszkę poczytałem w necie i pewnie nie zdecyduję się zakupić tego... Zwykłe, standardowe, analogowe sprzęty przetrwają całe lata i są za darmo. Jedyny wydatek top zakup. A w cyfrowych, skoro trzeba zakupić będzie karty, to zaraz abonament i znajdą się firmy zarządzające zasięgiem itp itd...

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu - 6 lata 1 miesiąc temu #11672 przez waldek
Radia o których pisałem posiadają pozwolenie na te pasma, nie ma tam żadnych kart !!!! :) Kto wymyślił te karty ? Jak zrobicie sobie pozwolenie krótkofalarskie to można używać na paśmie amatorskim 144MHz i 432MHz. Nie namawiam, ale jak by się coś stało to pasmo CB będzie tak zaśmiecone że nawet na odległość 1km nie będzie łączności.
Pozdrawiam
Ostatnia6 lata 1 miesiąc temu edycja: waldek od.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #11675 przez Etharin

Etharin napisał: nie wiem jak to dokładnie tam ma działać, sygnał odbierzesz lecz podobnie jak z satelitarnym TV masz odebrany a bez karty nic Ci to nie daje.

Pewnie pójdzie to zrobić ale nie wiem jak.

radzę czytać uważnie chodzi o radia policyjne że przechodzą na łączność cyfrową, czytać uważnie proszę. A mi chodziło o przejście w telewizji satelitarnej z analogu na cyfrowy, kto miał w latach 90 satelitę to wie o czym mówię, i podobnie będzie to wyglądać z radiami policyjnymi. Jeszcze raz czytać uważnie cały wątek.

Co do tych to nie wiem jak to tam jest ale coś mi śmierdzi, a przy okazji jesteście wtedy w bazie danych jakieś tam firmy że coś takiego posiadacie.

Według mnie, w przypadku wojny wszystko będzie zagłuszane, a w przypadku zagrożeń np. powodzi i podobnych CB jest dostępne i darmowe, a jak skoczycie na SSB macie szerokie pasmo do popisu bo mało osób w porównaniu z modulacją AM ma takie radia.