Warto zainwestować w krótkofalówki?

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #11751 przez MlodyMX
Popatrzę różne radia ale tak żeby mieć typu właśnie na grzyby czy coś takiego to większość się nada ;-) zapoznam się z radiem od Chemika .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 8 miesiąc temu #19798 przez zipo
Witam ja używam czegoś takiego
www.goodluckbuy.com/hareto-h-5118-5w-400...s-walkie-talkie.html
Sprawdza się jestem zadowolony

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu #20886 przez Prepers.sp6
Proponuję jednak duobandera z radiem FM bo to zawsze o jedne zakres więcej w wersji 5 Watt. ( np. UV-82)
Do tego dodatkowa dłuższa antena, mikrofon ze słuchawką do ucha. Wbudowany zakres radia FM, pozwala słuchać stacji na bieżąco w razie pojawienia się sygnału na naszym ustawionym kanale radio cichnie i tylko słychać naszego korespondenta. Chciałem przypomnieć że krótkofalówką jest radio pracujące w paśmie krótkofalowym np. CB,( 27 Mhz) natomiast radiostacje pracujące w pasmach od 30 MHz w górę potocznie nazywamy UKFkami.

Pozdrawiam Mirek

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu #20939 przez Eustachy
Pozwolę sobie wtrącić od siebie 2 grosze co do domniemanego przejścia służb mundurowych na łączność cyfrową. Jeśli coś takiego się stanie to prawdopodobnie nie pomoże żaden dekoder, kryptografia na poziome "cyfrowym" opiera się na używaniu kilku kluczy (i to nie są hasła typu "Najlepsze kasztany są..." tylko losowe ciągi składające się nawet z 50 znaków - dekryptaż klucza składającego się z 10 znaków spokojnie może potrwać dobę)
Z reguły są to dwa klucze: szyfru i deszyfru. Czasem stosuje się jeszcze po drodze coś pośredniego. Skoro łączność cyfrowa to jeszcze można do tego jeszcze zabezpieczyć się czymś na wzór internetowego połączenia VPN. Długo by wymieniać, możliwości są nieograniczone.

Jednak taki pomysł nie ma prawa bytu z kilku powodów.
1. Żaden z elementów łączności cyfrowej w tym kraju nie należy do państwa. Czyli z definicji takie połączenie i przekazywanie danych nie jest uznane za bezpieczne. Tzn. strona trzecia (firma telekomunikacyjna) mogła by wejśćw posiadanie informacji poufnych.
2. Za coś takiego służby musiały by płacić. (myślę że to najmocniejszy argument dla służb)
3. Fale radiowe "są za darmo", istnieją i każdy może z nich korzystać. Jendnak państwo sobie rości monopol do większości ich spektrum - i realzuje to zakazując produkcji sprzętu który może nadawać/odbierać sygnał radiowy na określonej częstoliwości.
4. W sytuacji kryzysowej, nadajnik telekomunikacyjny może przestać działać. Bez niego nic się nie zrobi, a w łączności radiowej wystarczy nadawca i odbiorca (strona trzecia wieża/satelita nie jest potrzebna).

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu #20946 przez Prepers.sp6
Ale nam prepersom nie są potrzebne nasłuchy na częstotliwościach służb tym bardziej szyfrowanych, my organizujemy łączność wyłącznie dla siebie !
W razie potrzeby da się złamać każdy scrambler podłączając radio do kompa - ale my nie jesteśmy stroną konfliktu.

Pozdrawiam Mirek

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu #21115 przez Hassassin
Witajcie,
Ci, którzy zdążyli już mnie trochę poznać wiedzą, że nie lubię pustego pitolenia. Poniżej przedstawiam mój zestaw. I jest to zestaw niskobudżetowy dla jasności - koszt radia nie przekracza 200 PLN (trzeba się targować, owszem), PTT bezprzewodowy i laryngofon to kolejne 200 PLN. Za małe pieniądze macie własny zestaw łączności typu "hands-free". Popieram zdanie jednego z przedmówców, iż warto wymienić antenę firmową na dłuższy, najlepiej giętki bat:

RADIO

LARYNGOFON I PTT

PACZKA

Duobander działa wyśmienicie. 8 Watt mocy plus kilka gadżetów daje nawet w gęstym lesie 5-8km spokojnej rozmowy. Ja kupiłem powyższy zestaw pod polowania z łukiem, stąd jego kompaktowość i moc, zależało mi bowiem na bezpiecznym realizowaniu polowań. Jak ktoś jest wymagający, to z 2 szt. aparatów zrobi sobie elektroniczną nianię. I tak wychodzi taniej niż za nianię - a łatwiej Wam będzie namówić małżonki na koszt :-)

No i daje swobodę połączenia się lub nasłuchu z każdym innym duobanderem lub radiem UKF/UHF na dowolnej, dostępnej częstotliwości.

Pozdrawiam

Łucznik, kusznik, bowhunter, myśliwy.

"Boże, uchroń mnie przed zgubnym mniemaniem, że powinienem napisać cokolwiek, na każdy temat i przy każdej okazji..."